rpm 4.0.1 - en to tr translation catalogue (856 entries)

en: 
    
    RPM build errors:
tr: 
    
    RPM derleme hataları:

en:                            package1 ... packageN
tr:                            paket1 ... paketN

en:                         [--badreloc] [--excludepath <path>] [--ignoresize]
tr:                         [--badreloc] [--excludepath <dyolu>] [--ignoresize]

en:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <path>]
tr:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <dyolu>]

en:                         [--changelog] [--dbpath <dir>] [targets]
tr:                         [--changelog] [--dbpath <dizin>] [targets]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--allmatches]
tr:                         [--dbpath <dizin>] [--nodeps] [--allmatches]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]
tr:                         [--dbpath <dizin>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file:...>]
tr:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <dosya:...>]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file>]
tr:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <dosya>]

en:                         [--ftpproxy <host>] [--ftpport <port>]
tr:                         [--ftpproxy <makina>] [--ftpport <port>]

en:                         [--httpproxy <host>] [--httpport <port>]
tr:                         [--httpproxy <makina>] [--httpport <port>]

en:                         [--httpproxy <host>] [--httpport <port>]
tr:                         [--httpproxy <makina>] [--httpport <port>]

en:                         [--ignorearch]  [--dbpath <dir>] [--prefix <dir>]
tr:                         [--ignorearch]  [--dbpath <dizin>] [--prefix <dizin>]

en:                         [--ignoresize] file1.rpm ... fileN.rpm
tr:                         [--ignoresize] dosya1.rpm ... dosyaN.rpm

en:                         [--justdb] [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
tr:                         [--justdb] [--noorder] [--relocate eskidizin=yenidizin]

en:                         [--justdb] [--notriggers] package1 ... packageN
tr:                         [--justdb] [--notriggers] paket1 ... paketN

en:                         [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
tr:                         [--noorder] [--relocate eskidizin=yenidizin]

en:                         [--oldpackage] [--root <dir>] [--noscripts]
tr:                         [--oldpackage] [--root <dizin>] [--noscripts]

en:                         [--prefix <dir>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]
tr:                         [--prefix <dizin>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]

en:                         [--rcfile <file:...>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
tr:                         [--rcfile <dosya:...>] [--ignorearch] [--dbpath <dizin>]

en:                         [--rcfile <file>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
tr:                         [--rcfile <dosya>] [--ignorearch] [--dbpath <dizin>]

en:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <dir>]
tr:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <dizin>]

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file:...>]
tr:                         [--scripts] [--root <dizin>] [--rcfile <dosya:...>]

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
tr:                         [--scripts] [--root <dizin>] [--rcfile <dosya>]

en:                         file1.rpm ... fileN.rpm
tr:                         dosya1.rpm ... dosyaN.rpm

en:         --triggeredby <pkg>
tr:         --triggeredby <pkt>

en:         --whatprovides <cap>
tr:         --whatprovides <ytnk>

en:         --whatrequires <cap>
tr:         --whatrequires <ytnk>

en:         -f <file>+
tr:         -f <dosya>+

en:         -p <packagefile>+
tr:         -p <paketDosyası>+

en:        %s {--addsign} [--rcfile <file:...>] package1 package2 ... packageN
tr:        %s {--addsign} [--rcfile <file:...>] paket1 paket2 ... paketN

en:        %s {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <file:...>]
tr:        %s {--checksig -K} [--nopgp]  [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <dosya:...>]

en:        %s {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file:...>]
tr:        %s {--erase -e] [--root <dizin>] [--noscripts] [--rcfile <dosya:...>]

en:        %s {--initdb}   [--dbpath <dir>]
tr:      %s {--initdb}   [--dbpath <dizin>]

en:        %s {--rebuilddb} [--rcfile <file:...>] [--dbpath <dir>]
tr:       %s {--rebuilddb} [--rcfile <dosya:...>] [--dbpath <dizin>]

en:        %s {--resign} [--rcfile <file:...>] package1 package2 ... packageN
tr:        %s {--resign} [--rcfile <dosya:...>] paket1 paket2 ... paketN

en:        %s {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file:...>]
tr:        %s {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dizin>] [--rcfile <dosya:...>]

en:        rpm {--addsign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
tr:        rpm {--addsign} [--rcfile <dosya>] paket1 paket2 ... paketN

en:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <file>]
tr:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <dosya>]

en:        rpm {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file>]
tr:        rpm {--erase -e] [--root <dizin>] [--noscripts] [--rcfile <dosya>]

en:        rpm {--freshen -F} file1.rpm ... fileN.rpm
tr:        rpm {--freshen -F} dosya1.rpm ... dosyaN.rpm

en:        rpm {--initdb}   [--dbpath <dir>]
tr:        rpm {--initdb}   [--dbpath <dizin>]

en:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <file>] [--dbpath <dir>]
tr:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <dosya>] [--dbpath <dizin>]

en:        rpm {--resign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
tr:        rpm {--resign} [--rcfile <dosya>] paket1 paket2 ... paketN

en:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
tr:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dizin>] [--rcfile <dosya>]

en:       --buildroot <dir>
tr:       --buildroot <dizin>

en:       --dbpath <dir>
tr:       --dbpath <dizin>

en:       --excludepath <path>
tr:       --excludepath <dizin>

en:       --ftpproxy <host>
tr:       --ftpproxy <makina>

en:       --httpproxy <host>
tr:       --httpport <port>

en:       --prefix <dir>
tr:       --prefix <dizin>

en:       --queryformat <qfmt>
tr:       --queryformat <sorbçm>

en:       --relocate <oldpath>=<newpath>
tr:    --relocate <eskidizin>=<yenidizin>

en:       --root <dir>
tr:       --root <dizin>

en:       --timecheck <secs>
tr:       --timecheck <saniye>

en:       Information selection options:
tr:       Bilgilendirme seçim seçenekleri:

en:       Package specification options:
tr:       Paket özellik seçenekleri:

en:      --excludepath <path>
tr:      --excludepath <dizin>

en:      --ftpproxy <host>
tr:      --ftpproxy <makina>

en:      --httpproxy <host>
tr:      --httpproxy <makina>

en:      --prefix <dir>
tr:      --prefix <dizin>

en:      --queryformat <qfmt>
tr:      --queryformat <sbçm>

en:      --relocate <oldpath>=<newpath>
tr:      --relocate <eskiDosyaYolu>=<yeniDosyaYolu>

en:      --triggeredby <pkg>
tr:      --triggeredby <pkt>

en:      --whatprovides <cap>
tr:      --whatprovides <ytnk>

en:      --whatrequires <cap>
tr:      --whatrequires <ytnk>

en:      -f <file>+
tr:      -f <dosya>+

en:      -p <packagefile>+
tr:      -p <paketDosyası>+

en:     --addsign <pkg>+
tr:     --addsign <pkt>+

en:     --checksig <pkg>+
tr:     --checksig <pkt>+

en:     --define '<name> <body>'
tr:     --define '<isim> <gövde>'

en:     --erase <package>
tr:     --erase <paket>

en:     --eval '<name>+'
tr:     --eval '<isim>+'

en:     --install <packagefile>
tr:     --install <paketDosyası>

en:     --pipe <cmd>
tr:     --pipe <komut>

en:     --rcfile <file>
tr:     --rcfile <dosya>

en:     --rebuild <src_pkg>
tr:    --rebuild <kaynak_pkt>

en:     --recompile <src_pkg>
tr:   --recompile <kaynak_pkt>

en:     --resign <pkg>+
tr:     --resign <pkt>+

en:     --upgrade <packagefile>
tr:    --upgrade <paketDosyası>

en:     -K <pkg>+
tr:     -K <pkt>+

en:     -U <packagefile>
tr:     -U <paketDosyası>

en:     -b<stage> <spec>
tr:     -b<adım> <spec>

en:     -i <packagefile>
tr:     -i <paketDosyası>

en:     -t<stage> <tarball>
tr:     -t<adım> <tarPaketi>

en:     Information selection options:
tr:     Bilgilendirme seçimi seçenekleri:

en:    --addsign <pkg>+
tr:    --addsign <pkt>+

en:    --checksig <pkg>+
tr:    --checksig <pkt>+

en:    --dbpath <dir>
tr:    --dbpath <dizin>

en:    --define '<name> <body>'
tr:    --define '<isim> <gövde>'

en:    --erase <package>
tr:    --erase <paket>

en:    --eval '<expr>+'
tr:    --eval '<isim>+'

en:    --install <packagefile>
tr:    --install <paketDosyası>

en:    --pipe <cmd>
tr:    --pipe <komut>

en:    --rcfile <file:...>
tr:    --rcfile <dosya:...>

en:    --resign <pkg>+
tr:    --resign <pkt>+

en:    --root <dir>
tr:    --root <dizin>

en:    --upgrade <packagefile>
tr:   --upgrade <paketDosyası>

en:    -K <pkg>+
tr:    -K <pkt>+

en:    -U <packagefile>
tr:    -U <paketDosyası>

en:    -i <packagefile>
tr:    -i <paketDosyası>

en:    All modes support the following arguments:
tr:    Tüm kipler aşağıdaki argümanları destekler:

en:    Install, upgrade and query (with -p) allow URL's to be used in place
tr:    URL'lerde yerinde işlem için yükleme, güncelleme ve sorgulamaya (-p ile)izin verir

en:    file: %s action: %s
tr:   dosya: %s  işlem: %s

en:    of file names as well as the following options:
tr:    dosya isimleriyle  aşağıdaki seçenekler:

en:   Actual size: %12d
tr:   Gerçek boyut: %12d

en:   All modes support the following options:
tr:   Tüm kipler aşağıdaki seçenekleri destekler:

en:   Install, upgrade and query (with -p) modes allow URL's to be used in place
tr:    (-p ile) URL'lerde yerinde işlem için yükleme, güncelleme ve sorgulama kiplerine izin verir

en:   Package specification options:
tr:   Paket özellik seçenekleri:

en:   of file names as well as the following options:
tr:   dosya isimleriyle  aşağıdaki seçenekler:

en:  (MISSING KEYS:
tr:  (EKSİK ANAHTARLAR:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
tr:  (GÜVENCESİZ ANAHTARLAR:

en:  ... as %s
tr: ... %s olarak

en:  conflicts with %s-%s-%s
tr:  %s-%s-%s ile çelişiyor

en:  failed -
tr: başarısız -

en:  is needed by %s-%s-%s
tr:  %s-%s-%s için gerekli

en:  on file
tr:  dosyada

en: ! only on numbers
tr: ! sadece sayılarda

en: "%s" specifies multiple packages
tr: "%s" birden fazla paketi tanımlıyor

en: %%changelog entries must start with *
tr: %%changelog girdileri * ile başlamalı

en: %%changelog not in decending chronological order
tr: %%changelog azalan kronolojik sırada değil

en: %3d<%*s(empty)
tr: %3d<%*s(boş)

en: %3d>%*s(empty)
tr: %3d>%*s(boş)

en: %5d exclude  %s
tr: %5d %s'i dışlıyor

en: %5d relocate %s -> %s
tr: %5d yeniden konumlandırıyor: %s -> %s

en: %s cannot be installed
tr: %s yüklenemedi

en: %s created as %s
tr: %s %s olarak oluşturuldu

en: %s does not appear to be a RPM package
tr: %s bir RPM paketi gibi görünmüyor

en: %s expansion failed at %s:%d "%s"
tr: %s genişletmesi %s de başarısız: %d "%s"

en: %s failed
tr: %s başarısız

en: %s field must be present in package: %s
tr: Pakette %s alan mevcut olmalı: %s

en: %s has invalid numeric value, skipped
tr: %s geçersiz sayısal değer içeriyor, atlandı

en: %s has too large or too small integer value, skipped
tr: %s ya çok büyük ya da çok küçük 'integer' değer içeriyor, atlandı

en: %s has too large or too small long value, skipped
tr: %s ya çok büyük ya da çok küçük 'long' değer içeriyor, atlandı

en: %s saved as %s
tr: %s %s olarak kaydedildi

en: %s skipped due to missingok flag
tr: missingok bayrağından dolayı %s atlandı

en: %s: %-45s %-3s (cached)
tr: %s: %-45s %-3s (önbellekli)

en: %s: %-45s NO
tr: %s: %-45s HAYIR

en: %s: %-45s YES (added files)
tr: %s: %-45s EVET (dosyalar eklendi)

en: %s: %-45s YES (added provide)
tr: %s: %-45s EVET (önlem eklendi)

en: %s: %-45s YES (db files)
tr: %s: %-45s EVET (db dosyaları)

en: %s: %-45s YES (db package)
tr: %s: %-45s EVET (db paketi)

en: %s: %-45s YES (db provides)
tr: %s: %-45s EVET (db sağlar)

en: %s: %-45s YES (rpmlib provides)
tr: %s: %-45s YES (rpmlib sağlar)

en: %s: %-45s YES (rpmrc provides)
tr: %s: %-45s EVET (rpmrc sağlar)

en: %s: (%s, %s) added to Depends cache.
tr: %s: (%s, %s) Bağımlılar alanına eklendi.

en: %s: Can't re-sign v2.0 RPM
tr: %s: v2.0 RPM (eski sürüm) yeniden imzalanamaz

en: %s: Can't sign v1.0 RPM
tr: %s: v1.0 RPM (eski sürüm) imzalanamaz

en: %s: Fread failed: %s
tr: %s: Fread başarısız: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
tr: %s: Fwrite başarısız: %s

en: %s: No signature available
tr: %s: İmza bulundurmuyor

en: %s: No signature available (v1.0 RPM)
tr: %s: İmza bulundurmuyor (v1.0 RPM)

en: %s: cannot read header at 0x%x
tr: %s: 0x%x de başlık okunamadı

en: %s: open failed: %s
tr: %s: açılamadı: %s

en: %s: readLead failed
tr: %s: readLead başarısız

en: %s: rpmReadSignature failed
tr: %s: rpmReadSignature başarısız

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
tr: %s: rpmWriteSignature başarısız: %s

en: %s: writeLead failed: %s
tr: %s: writeLead başarısız: %s

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
tr: %s:%d: %%if'siz bir  %%else alındı

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
tr: %s:%d: %%if'siz bir %%endif alındı

en: %s:%d: parseExpressionBoolean returns %d
tr: %s:%d: parseExpressionBoolean %d ile döner

en: && and || not suported for strings
tr: && ve || karakter dizilerinde desteklenmez

en: '<name> <body>'
tr: '<isim> <gövde>'

en: (contains no files)
tr: (hiç dosya içermiyor)

en: (error 0x%x)
tr: (hata 0x%x)

en: (no error)
tr: (hata yok)

en: (no state)
tr: (durumsuz)

en: (not a number)
tr: (bir sayı değil)

en: (unknown %3d)
tr: (bilinmeyen %3d)

en: (unknown type)
tr: (bilinmeyen tür)

en: * / not suported for strings
tr: * / karakter dizilerinde desteklenmez

en: - not suported for strings
tr: - karakter dizilerinde desteklenmez

en: - only on numbers
tr: - sadece sayılarda

en: --allfiles may only be specified during package installation
tr: --allfiles sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --allmatches may only be specified during package erasure
tr: --allmatches sadece paket silinmesi sırasında kullanılabilir

en: --dbpath given for operation that does not use a database
tr: --dbpath bir veritabanı kullanmayan işlemler için verilmiş

en: --excludedocs may only be specified during package installation
tr: --excludedocs sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
tr: --hash (-h) sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --ignorearch may only be specified during package installation
tr: --ignorearch sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --ignoreos may only be specified during package installation
tr: --ignoreos sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --ignoresize may only be specified during package installation
tr: --ignoresize sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --includedocs may only be specified during package installation
tr: --includedocs sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
tr: --justdb sadece paket yükleme ve silmeleri sırasında kullanılabilir

en: --nodeps may only be specified during package building, rebuilding, recompilation, installation,erasure, and verification
tr: --nodeps sadece paket yükleme, yeniden yükleme, yeniden derleme, silme ve doğrulamalarda kullanılır

en: --nogpg may only be used during signature checking
tr: --nogpg sadece imza kontrolü sırasında kullanılabilir

en: --nomd5 may only be used during signature checking and package verification
tr: --nomd5 sadece imza kontrolü veya paket doğrulaması sırasında kullanılır

en: --nopgp may only be used during signature checking
tr: --nopgp sadece imza kontrolü sırasında kullanılabilir

en: --noscripts may only be specified during package installation, erasure, and verification
tr: --noscripts sadece paket yükleme, silme ve doğrulamaları sırasında kullanılabilir

en: --notriggers may only be specified during package installation and erasure
tr: --notriggers sadece paket yükleme ve silme işlemlerinde kullanılır

en: --notriggers may only be specified during package installation, erasure, and verification
tr: --notriggers sadece paket yükleme, silme ve doğrulamalarında kullanılır

en: --oldpackage may only be used during upgrades
tr: --oldpackage sadece güncelleme sırasında kullanılabilir

en: --percent may only be specified during package installation
tr: --percent sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --prefix may only be used when installing new packages
tr: --prefix sadece yeni paketlerin yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
tr: --relocate ve --excludepath sadece yeni paketler yüklenirken kullanılır

en: --replacefiles may only be specified during package installation
tr: --replacefiles sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
tr: --replacepkgs sadece paket yüklenmesi sırasında kullanılabilir

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
tr: --root (-r) sadece yükleme, silme, sorgulama ve veritabanı güncellemelerinde kullanılır

en: --sign may only be used during package building
tr: --sign sadece paket oluşturulurken kullanılabilir

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
tr: --test sadece paket yüklemelerinde, silme ve derlemelerinde kullanılır

en: -u and --uninstall are deprecated and no longer work.
tr: -u ve --uninstall komutları eskidirler ve çalışmamaktadırlar.

en: : expected following ? subexpression
tr: ? altdeyiminden sonra : bekleniyordu

en: <cmd>
tr: <kmt>

en: <dir>
tr: <dizin>

en: <expr>+
tr: <ifade>+

en: <file:...>
tr: <dosya:...>

en: <oldpath>=<newpath>
tr: <eskiDosyaYolu>=<yeniDosyaYolu>

en: <package>
tr: <paket>

en: <packagefile>+
tr: <paketDosyası>+

en: <source package>
tr: <kaynak paketi>

en: <specfile>
tr: <specDosyası>

en: <tarball>
tr: <tarpaketi>

en: ========== continuing tsort ...
tr: ========== tsort sürüyor ...

en: ========== recording tsort relations
tr: ========== tsort bağıntıları kaydediliyor

en: ========== relocations
tr: ========== yeniden konumlamalar

en: ========== successors only (presentation order)
tr: ========== sadece ardıllar (sunum sırası)

en: ========== tsorting packages
tr: ========== tsortlama paketleri

en: ======================== active %d empty %d
tr: ======================== %d etkin %d boş

en: ? expected in expression
tr: deyim içerisinde ? bekleniyordu

en: A %% is followed by an unparseable macro
tr: Bir ayrıştırılamayan makro tarafından bir %% izlendi

en: Abort in progress
tr: Kesme işlemi sürüyor

en: Architecture is excluded: %s
tr: Mimari dışlandı: %s

en: Architecture is not included: %s
tr: Mimari içerilmedi: %s

en: Bad CSA data
tr: CSA verisi geçersiz

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
tr: arch/os numarası hatalı: %s: (%s:%d)

en: Bad count for headerAddEntry(): %d
tr: headerAddEntry() için miktar hatalı: %d

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
tr: dirmode spec hatalı: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
tr: %s çıkışında hata (%s)

en: Bad file: %s: %s
tr: Dosya hatalı: %s: %s

en: Bad magic
tr: Magic hatalı

en: Bad mode spec: %s(%s)
tr: mode spec hatalı: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
tr: Kullanıcı/grup hatalı: %s

en: Bad package specification: %s
tr: Paket özellikleri hatalı: %s

en: Bad server response
tr: Sunucudan kötü yanıt

en: Bad source: %s: %s
tr: Kaynak hatalı: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
tr: Yazım hatası: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
tr: Hatalı/okunamayan başlık

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
tr: [ <specDosyası> | <tarball> | <kaynak paketi> ] ile derleme seçenekleri:

en: BuildRoot can not be "/": %s
tr: BuildRoot "/" olamaz: %s

en: Building for target %s
tr: %s için derleniyor

en: Building target platforms: %s
tr: Hedef platformlarda derleniyor: %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
tr: Özel %%doc ile diğer formlar karıştırılamaz: %s

en: Cannot expand %s
tr: %s genişletilemez

en: Cannot read %s, HOME is too large.
tr: %s okunamaz, EV çok büyük

en: Common options for all rpm modes:
tr: Tüm rpm kipleri için ortak seçenekler:

en: Copyright (C) 1998-2000 - Red Hat, Inc.
tr: Copyright (C) 1998 - 2000 - Red Hat, Inc.

en: Could not canonicalize hostname: %s
tr: Böyle bir makina yok: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
tr: %s paket dosyası için çıktı dosya adı üretilemedi: %s

en: Could not open %%files file %s: %s
tr: %%files %s dosyasını açamadı: %s

en: Could not open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: Could not open PostIn file: %s
tr: PostIn dosyası açılamadı: %s

en: Could not open PostUn file: %s
tr: PostUn dosyası açılamadı: %s

en: Could not open PreIn file: %s
tr: PreIn dosyası açılamadı: %s

en: Could not open PreUn file: %s
tr: PreUn dosyası açılamadı: %s

en: Could not open Trigger script file: %s
tr: Trigger betik dosyası açılamadı: %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
tr: VerifyScript dosyası açılamadı: %s

en: Could not run gpg.  Use --nogpg to skip GPG checks.
tr: gpg çalıştırılamadı. GPG kontrollerini atlamak için --nogpg kullanın.

en: Could not run pgp.  Use --nopgp to skip PGP checks.
tr: pgp çalıştırılamadı. PGP kontrollerini atlamak için --nopgp kullanın.

en: Couldn't download nosource %s: %s
tr: Kaynak kodu olmayan %s sunucudan indirilemedi: %s

en: Couldn't exec %s: %s
tr: %s icra edilemedi: %s

en: Couldn't exec gpg
tr: gpg çalıştırılamadı

en: Couldn't exec pgp
tr: pgp çalıştırılamadı

en: Couldn't exec pgp (%s)
tr: pgp çalıştırılamadı (%s)

en: Couldn't fork %s: %s
tr: %s ayrılamadı: %s

en: Data type %d not supported
tr: %d veri tipi desteklenmiyor

en: Database options:
tr: Veritabanı seçenekleri:

en: Duplicate %s entries in package: %s
tr: Pakette %s girdisi tekrarlanmış: %s

en: Duplicate locale %.*s in %%lang(%s)
tr: %%lang(%s) içinde %.*s yereli tekrarlanmış

en: Enter pass phrase:
tr: Anahtar parolasını girin:

en: Error parsing %%setup: %s
tr: %%setup çözümlenirken hata: %s

en: Error setting remote server to passive mode
tr: Karşı sunucuyu pasif kipe sokma ayarlarında hata

en: Exec of %s failed (%s): %s
tr: %s 'in icrası başarısız (%s): %s

en: Executing(%s): %s
tr: %s icra ediliyor: %s

en: Expected size: %12d = lead(%d)+sigs(%d)+pad(%d)+data(%d)
tr: umulan boyut: %12d = (%d)uç+(%d)imza+(%d)iz+(%d)veri

en: Failed to connect to server
tr: Sunucuya bağlanılamadı

en: Failed to establish data connection to server
tr: Sunucuya veri bağlantısı kurulamadı

en: Failed to find %s:
tr: %s bulunamadı:

en: Failed to open tar pipe: %m
tr: tar veriyolu açılamadı: %m

en: Failed to read %s: %s.
tr: %s okunamadı: %s.

en: Failed to read spec file from %s
tr: %s dizininden spec dosyası okunamadı

en: Failed to rename %s to %s: %m
tr: %s dosyasının adı %s olarak değiştirilemedi: %m

en: File %4d: %07o %s.%s	 %s
tr: Dosya %4d: %07o %s.%s	 %s

en: File %s does not appear to be a specfile.
tr: %s bir spec dosyası gibi görünmüyor.

en: File %s is not a regular file.
tr: %s bir normal bir dosya değil.

en: File %s is smaller than %u bytes
tr: %s dosyası %u bayttan küçük

en: File %s: %s
tr: %s dosyası: %s

en: File doesn't match prefix (%s): %s
tr: Dosya önek (%s) ile eşleşmiyor: %s

en: File listed twice: %s
tr: Dosya iki kere gösterildi: %s

en: File must begin with "/": %s
tr: Dosya "/" ile başlamalı: %s

en: File needs leading "/": %s
tr: Dosya "/" ile başlamalı: %s

en: File not found by glob: %s
tr: Dosya glob tarafından bulunamadı: %s

en: File not found on server
tr: Dosya sunucuda bulunamadı

en: File not found: %s
tr: Dosya bulunamadı: %s

en: Finding  %s: (using %s)...
tr: %s aranıyor: (%s kullanarak)...

en: GPG sig size: %d
tr: GPG imza uzunluğu: %d

en: Generating signature using GPG.
tr: GPG kullanılarak imza üretiliyor.

en: Generating signature using PGP.
tr: PGP kullanarak imza üretiliyor.

en: Generating signature: %d
tr: İmza üretiliyor: %d

en: Got %d bytes of GPG sig
tr: GPG imzasının %d baytı alındı

en: Got %d bytes of PGP sig
tr: GPG imzasının %d baytı alındı

en: Header size too big
tr: Başlık çok uzun

en: Hit limit for %%docdir
tr: %%docdir için hit sınırı

en: I/O error to local file
tr: Yerel dosyaya G/Ç hatası

en: Incomplete data line at %s:%d
tr: %s te tamalanmamış veri satırı: %d

en: Incomplete default line at %s:%d
tr: %s te eksik öntanımlı satır: %d

en: Installing %s
tr: %s yükleniyor

en: Internal error
tr: ölümcül hata

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
tr: (%d) argümanı işlenirken iç hata oluştu :-(

en: Internal error: Bogus tag %d
tr: İçsel hata: %d etiketi sahte

en: Invalid %%_signature spec in macro file
tr: Makro dosyasında %%_signature spec geçersiz

en: Invalid %%_signature spec in macro file.
tr: Makro dosyasındaki %%_signature spec geçersiz.

en: Invalid %s token: %s
tr: andaç %s geçersiz: %s

en: LOOP:
tr: ÇEVRİM:

en: MD5 sum mismatch
tr: MD5 toplamalı sağlama uyumsuz

en: Macro %%%.*s not found, skipping
tr: %%%.*s makrosu bulunamadı, atlanıyor

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
tr: %%%s (%s) makrosu %d seviyenin altında kullanılmadı

en: Macro %%%s failed to expand
tr: %%%s makrosu genişletmede başarısız

en: Macro %%%s has empty body
tr: %%%s makrosu boş

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
tr: %%%s makrosunun ismi kuraldışı (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
tr: %%%s makrosunun ismi kuraldışı (%%define)

en: Macro %%%s has unterminated body
tr: %%%s makrosunun gövdesi sonlandırılmamış

en: Macro %%%s has unterminated opts
tr: %%%s makrosunu seçenekleri sonlandırılmamış

en: Missing '(' in %s %s
tr: %s içinde '(' yok: %s

en: Missing ')' in %s(%s
tr: %s içinde ')' yok: (%s

en: Missing hard link
tr: Statik kısayol kayıp

en: NOT OK
tr: TAMAMLANMADI

en: No buildable architectures
tr: Oluşturulabilir mimariler yok

en: No patch number %d
tr: %d yama numarası yok

en: No signature
tr: İmza yok

en: No source number %d
tr: %d kaynak kodu numarası yok

en: Non-white space follows %s(): %s
tr: %s() boşluksuz yazılmış: %s

en: OK
tr: Tamam

en: OS is excluded: %s
tr: OS dışlandı: %s

en: OS is not included: %s
tr: OS içerilmedi: %s

en: Old (internal-only) signature!  How did you get that!?
tr: Eski imza !!! Bunu nasıl aldın!?

en: Old PGP signature
tr: Eski PGP imzası

en: Only one arg for %%docdir
tr: %%docdir için sadece tek argüman

en: PGP sig size: %d
tr: PGP imza uzunluğu: %d

en: Package already exists: %s
tr: Paket zaten var: %s

en: Package has no %%description: %s
tr: Paket %%description içermiyor: %s

en: Pass phrase check failed
tr: Anahtar parolası kontrolü başarısız

en: Pass phrase is good.
tr: Anahtar parolası doğru.

en: Password for %s@%s:
tr: %s@%s için parola:

en: Please contact rpm-list@redhat.com
tr: Lütfen rpm-list@redhat.com listesine üye olun

en: Preparing packages for installation...
tr: Yüklenecek paketler hazırlanıyor...

en: Preparing...
tr: Hazırlanıyor...

en: Processing files: %s-%s-%s
tr: İşlenen dosyalar: %s-%s-%s

en: Query options (with -q or --query):
tr: Sorgulama seçenekleri (-q ya da --query ile)

en: RPM version %s
tr: RPM Sürüm %s

en: Recursion depth(%d) greater than max(%d)
tr: Yineleme derinliği(%d) mümkün miktardan(%d) büyük

en: Retrieving %s
tr: %s alınıyor

en: Server I/O error
tr: Sunucu G/Ç hatası

en: Server timeout
tr: Sunucusu zaman aşımı

en: Signature options:
tr: İmza seçenekleri:

en: Signature pad : %d
tr:       İmza izi: %d

en: Signature size: %d
tr:  İmza uzunluğu: %d

en: Spec file can't use BuildRoot
tr: Spec dosyası BuildRoot kullanamaz

en: Success
tr: Başarılı

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
tr: Sembolik bağ BuildRoot gösteriyor: %s -> %s

en: TIMECHECK failure: %s
tr: TIMECHECK başarısız: %s

en: Target buffer overflow
tr: Hedef tampon bellek taştı

en: The --rcfile option has been eliminated.
tr: --rcfile seçeneği kaldırılmıştı.

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
tr: Bu program GNU GPL koşullarına uygun olarak serbestçe dağıtılabilir.

en: Too many args in data line at %s:%d
tr: %s te veri satırında çok fazla argüman: %d

en: Too many args in default line at %s:%d
tr: %s te öntanımlı satırda çok fazla argüman: %d

en: Too many patches!
tr: Yamalar çok fazla!

en: Two files on one line: %s
tr: Bir satırda 2 dosya: %s

en: Unable to lookup server host address
tr: Sunucu makine adresi bulunamadı

en: Unable to lookup server host name
tr: Sunucu makina adı bulunamadı

en: Unable to open %s for reading: %s.
tr: %s okuma erişimi için açılamadı: %s.

en: Unable to open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: Unable to open icon %s: %s
tr: %s kısayol simgesi açılamadı: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
tr: sigtarget %s açılamadı: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
tr: %s spec dosyası açılamadı: %s

en: Unable to open temp file.
tr: Geçici dosya açılamadı.

en: Unable to read header from %s: %s
tr: %s'den başlık okunamaz: %s

en: Unable to read icon %s: %s
tr: %s kısayol simgesi okunamadı: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
tr: %s'den payload okunamaz: %s

en: Unable to write header to %s: %s
tr: %s'e başlık yazılamaz: %s

en: Unable to write package: %s
tr: paket yazılamadı: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
tr: %s'e payload yazılamaz: %s

en: Unclosed %%if
tr: %%if kapanmamış

en: Unknown file type
tr: (bilinmeyen dosya türü)

en: Unknown icon type: %s
tr: bilinmeyen kısayol simgesi türü: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
tr: %c seçeneği %s(%s) de anlaşılamadı

en: Unknown or unexpected error
tr: Bilinmeyen ya da beklenmeyen hata

en: Unknown system: %s
tr: Bilinmeyen sistem: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s-%s-%s:
tr: %s-%s-%s için tatmin edici olmayan bağımlılıklar:

en: Unterminated %c: %s
tr: %c sonlandırılmamış: %s

en: Unusual locale length: "%.*s" in %%lang(%s)
tr: %%lang(%s) yerel uzunluğu hatalı: "%.*s"

en: Usage:
tr: Kullanımı:

en: Usage: %s {--help}
tr: Kullanım: %s {--help}

en: Usage: rpm {--help}
tr: Kullanım: rpm {--help}

en: Use "--macros <file:...>" instead.
tr: Yerine "--macros <dosya:...>" kullanın.

en: Use --macros with a colon separated list of macro files to read.
tr: --macros ile okunacak makro dosyalarını iki nokta üstüstelerle ayrılmış bir liste olarak verin.

en: Use -e or --erase instead.
tr: Yerine  -e veya --erase kullanın.

en: Verify options (with -V or --verify):
tr: Doğrulama seçenekleri (-V ya da --verify ile)

en: Wrote: %s
tr: Yazıldı: %s

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
tr: Makro dosyanızda "%%_pgp_name" tanımlanmış olmalı

en: You must set "%%_pgp_name" in your macro file
tr: Makro dosyanızda "%%_pgp_name" belirtmelisiniz

en: ] expected at end of array
tr: dizinin sonunda ] bekleniyordu

en: add a signature to a package
tr: pakete bir imza ekler

en: adding "%s" to %s index.
tr: "%s" %s endeksine ekleniyor.

en: adding %d entries to %s index.
tr: %s endeksine %d girdi eklendi.

en: archive = %s, fs = %s
tr: arşiv = %s, fs = %s

en: argument is not an RPM package
tr: argüman bir RPM paketi değil

en: arguments to --prefix must begin with a /
tr: --prefix değişkenleri '/' ile başlamalı

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
tr: --root (-r) argümanları '/' ile başlamalı

en: bad date in %%changelog: %s
tr: %%changelog içinde tarih hatası: %s

en: bad db file %s
tr: db dosyası %s hatalı

en: bad option '%s' at %s:%d
tr: seçenek '%s' (%s:%d) de hatalı

en: be a little more verbose
tr: daha çok açıklama verir

en: be incredibly verbose (for debugging)
tr: çok fazla açıklama verir (hata ayıklama için)

en: bin/src package (prep, compile, install, package)
tr: çalıştırılabilir ve kaynak paket oluşturur (hazırlar, derler, yükler, paketler)

en: binary package (prep, compile, install, package)
tr: çalıştırılabilir paket oluşturur (hazırlar, derler, yükler, paketler)

en: build binary package from <source package>
tr: <kaynak paketi>nden çalıştırılabilir paketi oluşturur

en: build binary package only from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan sadece çalıştırılabilir paketi oluşturur

en: build binary package only from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden sadece çalıştırılabilir paketi oluşturur

en: build package, where <stage> is one of:
tr: paketi aşağıdaki <adım> lardan biri ile oluşturur:

en: build source and binary packages from <specfile>
tr: kaynak ve çalıştırılabilir paketleri <specDosyası>ndan oluşturur

en: build source and binary packages from <tarball>
tr: kaynak ve çalıştırılabilir paketleri <tarpaketi>nden oluşturur

en: build source package only from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan sadece kaynak paketi oluşturur

en: build source package only from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden sadece kaynak paketi oluşturur

en: build the packages for the build targets platform1...platformN.
tr: hedef platform1...platformN için paketleri oluşturur.

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan (%prep, sonra da derleme) %build adımı sayesinde oluşturulur

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden (%prep, sonra da derleme) %build adımı sayesinde oluşturulur

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
tr: <kaynak paketi>nden (%prep, %build, sonra da yükleme) %install adımı sayesinde oluşturulur

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan (%prep, %build, sonra da yükleme) %install adımı sayesinde oluşturulur

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden (%prep, %build, sonra da yükleme) %install adımı sayesinde oluşturulur

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan (kaynaklar açılır ve yamalar uygulanır) %prep adımı sayesinde oluşturulur

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden (kaynaklar açılır ve yamalar uygulanır) %prep adımı sayesinde oluşturulur

en: buildroot already specified, ignoring %s
tr: buildroot zaten belirtilmiş, %s yoksayılıyor

en: can't query %s: %s
tr: %s sorgulanamıyor: %s

en: can't rename %s to %s: %s
tr: %s %s olarak değiştirilemedi: %s

en: can't unlink %s: %s
tr: %s bağı kaldırılamadı: %s

en: cannot access file %s
tr: %s dosyası bulunamıyor

en: cannot add record originally at %d
tr: kayıt özgün olarak %d de eklenemedi

en: cannot create %s: %s
tr: %s dosyası oluşturulamıyor: %s

en: cannot create sourcedir %s
tr: %s kaynak dizini oluşturulamaz

en: cannot create specdir %s
tr: %s spec dizini oluşturulamaz

en: cannot get %s lock on %s/%s
tr: %s kilit  %s/%s'den alınamadı

en: cannot get %s lock on database
tr: Veritabanı için %s kilit (lock) alınamadı

en: cannot open %s at %s:%d: %s
tr: %s dosyası açılamıyor (%s:%d): %s

en: cannot open %s index
tr: %s indeksi açılamadı

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
tr: %s indeksi db%d - %s (%d) kullanarak açılamadı

en: cannot open %s/packages.rpm
tr: %s/packages.rpm açılamaz

en: cannot open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: cannot open Packages database in %s
tr: %s de Paketler veritabanı açılamadı

en: cannot open file %s: %s
tr: %s dosyası açılamadı: %s

en: cannot open package: %s
tr: %s paketi açılamıyor

en: cannot open rpm database in %s
tr: %s dizininde rpm veritabanı açılamıyor

en: cannot re-open payload: %s
tr: payload %s tekrar açılamıyor

en: cannot remove %s - directory not empty
tr: %s silinemedi - belirtilen dizin boş değil

en: cannot write to %s
tr: %s dosyasına yazılamaz

en: closed  db environment %s/%s
tr: kapanan db ortamı      %s/%s

en: closed  db file        %s
tr: kapanan db dosyası     %s

en: closed  db index       %s/%s
tr: kapanan db endeks      %s/%s

en: compile (prep and compile)
tr: derler (hazırlar ve derler)

en: counting packages to install
tr: yüklenecek paketler taranıyor

en: cpio_copy read failed: %s
tr: cpio_copy okuma hatası: %s

en: cpio_copy write failed: %s
tr: cpio_copy yazma hatası:%s

en: create archive failed on file %s: %s
tr: %s dosyasında arşiv oluşturulamadı: %s

en: creating directory %s
tr: %s dizini oluşturuluyor

en: creating directory %s: %s
tr: %s dizini oluşturuluyor: %s

en: dataLength() RPM_STRING_TYPE count must be 1.
tr: dataLength() RPM_STRING_TYPE sayısı 1 olmalı.

en: db%d error(%d) from %s: %s
tr: db%d hata(%d) %s'den: %s

en: db%d error(%d): %s
tr: db%d hata(%d): %s

en: dbiTagsInit: unrecognized tag name: "%s" ignored
tr: dbiTagsInit: tanımlanmamış etiket adı: "%s" yoksayıldı

en: debug URL cache handling
tr: URL arabellek kullanımı hata kontrolu

en: debug protocol data stream
tr: protokol veri akışında hata kontrolu

en: debug rpmio I/O
tr: rpmio G/Ç hata kontrolu

en: define macro <name> with value <body>
tr: <isim> makrosunu <gövde> değeriyle tanımlar

en: disable use of libio(3) API
tr: libio(3) API kullanımını iptal eder

en: display a verbose file listing
tr: bir detaylı dosya listesi gösterir

en: display final rpmrc and macro configuration
tr: son rpmrc ve makro yapılandırmasını gösterir

en: display known query tags
tr: tanımlanmış sorgulama etiketlerini gösterir

en: display package file list
tr: Paketin içerdiği dosyaları gösterir

en: display package information
tr: paket bilgisini gösterir

en: display the package's change log
tr: Paketin 'Change Log' (değişiklik) bilgisini gösterir

en: display the states of the listed files
tr: listelenmiş dosyaların durumunu gösterir

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
tr: spec dosyası içindeki i18n msgstr'leri kabul edilmez

en: do not execute %verifyscript (if any)
tr: (varsa) %verifyscript çalıştırılmaz

en: do not execute any package specific scripts
tr: pakete özgü hiçbir betik çalıştırılmaz

en: do not execute any stages
tr: adımların hiçbirini çalıştırmaz

en: do not execute any stages of the build
tr: oluşumun herhangi bir adımı icra edilmez

en: do not execute scripts (if any)
tr: betikleri (varsa) çalıştırma

en: do not install documentation
tr: yazılımın belgelerini yüklemez

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
tr: paket yükleme sırasını bağımlılıklara göre düzenlemez

en: do not verify file attributes
tr: dosya niteleyicilerini doğrulamaz

en: do not verify file md5 checksums
tr: dosyaların 'md5-checksum' larını doğrulamaz

en: do not verify package dependencies
tr: paket bağımlılıklarını doğrulamaz

en: don't check disk space before installing
tr: yüklemeden önce yeterli disk alanı kontrolu yapmaz

en: don't execute any installation scriptlets
tr: hiçbir yükleme betiği çalıştırılmaz.

en: don't execute any installation scripts
tr: yükleme betiklerini çalıştırmaz.

en: don't execute any scriptlets triggered by this package
tr: bu paket tarafından tetiklenen hiç bir betik çalıştırılmaz

en: don't execute any scripts triggered by this package
tr: bu paket tarafından tetiklenen betikleri çalıştırmaz

en: don't install, but tell if it would work or not
tr: yükleme yapmaz, sadece çalışıp çalışmayacağını belirtir

en: don't verify files in package
tr: paketteki dosyalar doğrulanamaz

en: don't verify package architecture
tr: paket mimarisini doğrulamaz

en: don't verify package operating system
tr: paketin ait olduğu işletim sistemini doğrulamaz

en: dump basic file information
tr: temel dosya bilgilerini gösterir

en: empty tag format
tr: boş etiket biçimi

en: empty tag name
tr: boş etiket ismi

en: erase (uninstall) package
tr: paketi sistemden siler

en: error creating temporary file %s
tr: %s geçici dosyası oluşturulurken hata

en: error reading from file %s
tr: %s dosyasından okuma hatalı

en: error reading header from package
tr: paketten başlık okunması sırasında hata oluştu

en: error(%d) allocating new package instance
tr: yeni paket örneğini tutma hatası(%d)

en: error(%d) counting packages
tr: paketler taranırken hata(%d)

en: error(%d) getting "%s" records from %s index
tr: hata(%d): "%s" kayıt %s endeksinden alınamıyor

en: error(%d) removing record %s from %s
tr:  %s kayıt %s dosyasından silinirken hata(%d)

en: error(%d) storing record %s into %s
tr: hata(%d): %s kayıt %s içine yazılamıyor

en: error:
tr: hata:

en: error: %sport must be a number
tr: hata: %sport bir sayı olmalı

en: exclude paths must begin with a /
tr: dışlanan dosya yolu / ile başlamalı

en: excluding %s %s
tr: %s %s dışlanıyor

en: excluding directory %s
tr: %s dizini dışlanıyor

en: excluding multilib path %s%s
tr: multilib dosya yolu dışlanıyor %s%s

en: exclusive
tr: özel

en: exec failed
tr: icra başarısız

en: execution of %s scriptlet from %s-%s-%s failed, exit status %d
tr: %s betiğinin %s-%s-%s'den icrası başarısız, çıkışta durum %d

en: extra arguments given for query of all packages
tr: tüm paketlerin sorgulanması için fazladan argümanlar belirtildi

en: extra arguments given for verify of all packages
tr: tüm paketlerin doğrulanması için fazladan argümanlar belirtildi

en: failed build dependencies:
tr: işlem durdu, önce bağımlı paketler kurulmalı:

en: failed dependencies:
tr: bağımlılıklarda hata; gerekli paketler:

en: failed to create %s: %s
tr: %s oluşturulamadı: %s

en: failed to open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: failed to rebuild database: original database remains in place
tr: veritabanı yeniden oluşturulurken hata: mevcut veritabanı değişmeden
    yerinde bırakıldı

en: failed to remove directory %s: %s
tr: %s dizininin silinmesi başarısız: %s

en: failed to replace old database with new database!
tr: eski veritabanının yenisiyle değiştirilirmesi başarısız!

en: failed to stat %s: %m
tr: %s durumlanamadı: %m

en: failed to stat %s: %s
tr: %s durumlanamadı: %s

en: failed to write all data to %s
tr: tüm veri %s içine yazılamadı

en: fatal error:
tr: ölümcül hata:

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
tr: %s dosyası kalkışılan %s ve %s yüklemeleri arasında çelişiyor

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
tr: %s dosyasının %s yüklemesi %s yüklemesindeki dosya ile çelişiyor

en: file %s is not owned by any package
tr: %s dosyası, hiç bir pakete ait değil

en: file %s is on an unknown device
tr: %s dosyasının bulunduğu aygıt anlaşılamadı

en: file %s requires a newer version of RPM
tr: %s dosyası RPM'nin daha yeni bir sürümünü gerektiriyor

en: file %s: %s
tr: dosya %s: %s

en: file is not regular -- skipping size check
tr: dosya düzgün değil -- uzunluk denetimi atlanıyor

en: files may only be relocated during package installation
tr: dosyalar sadece paket yüklemesi sırasında yeni yerlerine yerleştirilir

en: found %d packages
tr: %d paket bulundu

en: found %d source and %d binary packages
tr: %d kaynak ve %d icra edilebilir paket bulundu

en: free list corrupt (%u)- please run
    	"rpm --rebuilddb"
    More information is available from http://www.rpm.org or the rpm-list@redhat.com mailing list
    if "rpm --rebuilddb" fails to correct the problem.
tr: serbest liste bozuk (%u)- lütfen 	"rpm --rebuilddb" ile çalıştırın
    eğer "rpm --rebuilddb" çalışmazsa problemin çözümü ve
    daha fazla bilgi için http://www.rpm.org adresine bakın veya rpm-list@redhat.com e-posta listesine kaydolun.

en: generate PGP/GPG signature
tr: PGP/GPG imzası üretir

en: generate headers compatible with (legacy) rpm[23] packaging
tr: (eski) rpm[23] paketleme ile uyumlu başlıkları üretir

en: generate headers compatible with rpm4 packaging
tr: rpm4 paketleme ile uyumlu başlıkları üretir

en: generate package header(s) compatible with (legacy) rpm[23] packaging
tr: paket başlıklarını (eski) rpm[23] paketleme ile uyumlu üretir

en: getGname: too many gid's
tr: getGname: çok fazla grup-kimliği

en: getGnameS: too many gid's
tr: getGnameS: çok fazla grup-kimliği

en: getUname: too many uid's
tr: getUname: çok fazla kullanıcı-kimliği

en: getUnameS: too many uid's
tr: getUnameS: çok fazla kullanıcı-kimliği

en: getting list of mounted filesystems
tr: bağlı dosya sistemlerinin listesini alıyor

en: gpg failed
tr: gpg hata verdi

en: gpg failed to write signature
tr: imzanın yazılması sırasında gpg hata verdi

en: group %s does not contain any packages
tr: %s grubu hiç paket içermiyor

en: group %s does not exist - using root
tr: grup %s yok - root kullanılacak

en: hostname or IP of ftp proxy
tr: ftp proxy'nin adı ya da IP numarası

en: hostname or IP of http proxy
tr: Makina ismi veya http proxy'nin IP numarası

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
tr: spec dosyasındaki ExcludeArch: yönergeleri yoksayılıyor

en: incomplete %%changelog entry
tr: %%changelog girdileri eksik

en: incorrect format: %s
tr: biçim hatası: %s

en: initalize database (unnecessary, legacy use)
tr: veritabanını başlangıçdaki duruma getirir (gereksiz, mevcudu kullan)

en: initialize database
tr: veritabanını başlatır

en: install (prep, compile, install)
tr: yükler (hazırlar, derler, yükler)

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
tr: yapılandırmalarda atlanmış bile olsa tüm dosyaları yükler

en: install documentation
tr: paket ile gelen belgeleri de yükler

en: install even if the package replaces installed files
tr: paket mevcut dosyaları silse bile paketi yükler

en: install package
tr: paketi yükler

en: install source package, build binary package and remove spec file, sources, patches, and icons.
tr: kaynak paketini yükler, çalışır paketi oluşturur ve spec dosyası, kaynaklar yamalar ile kısayol simgelerini siler

en: installing a source package
tr: bir kaynak paketi yükleniyor

en: installing binary packages
tr: icra edilebilir paketler yükleniyor

en: installing package %s needs %ld inodes on the %s filesystem
tr: yüklenen %s paketi %ld i-düğüm gerektiriyor (%s dosya sisteminde)

en: installing package %s needs %ld%cb on the %s filesystem
tr: yüklenen %s paketi %ld%cb gerektiriyor (%s dosya sisteminde)

en: invalid package number: %s
tr: geçersiz paket numarası: %s

en: like --rebuild, but don't build any package
tr: --rebuild gibi, ama paket yaratmaz

en: line %d: %s
tr: satır %d: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
tr: satır %d: %%setup seçeneği %s hatalı: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
tr: satır %d: Hatalı %s numarası: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
tr: satır %d: %s hatalı: niteleyiciler: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
tr: satır %d: BuildArchitecture biçimi hatalı: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -p: %s
tr: satır %d: %%patch -p'nin argumanı hatalı: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch: %s
tr: satır %d: %%patch arguman hatası: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup %c: %s
tr: satır %d: %%setup %c argumanı hatalı: %s

en: line %d: Bad no%s number: %d
tr: satır %d: Hatalı no%s numarası: %d

en: line %d: Bad number: %s
tr: satır %d: Numara hatalı: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
tr: satır %d: %s seçeneği hatalı: %s

en: line %d: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
tr: satır %d: Bağımlılık kısaltmaları bir alfanümerik, '_' veya '/' ile başlamalı: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
tr: satır %d: Docdir '/' ile başlamalı: %s

en: line %d: Empty tag: %s
tr: satır %d: Etiket boş: %s

en: line %d: Epoch/Serial field must be a number: %s
tr: satır %d: Epoch/Serial alanı bir sayı olmalı: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
tr: satır %d: %%description ayrıştırılırken hata: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
tr: satır %d: %%files ayrıştırılırken hata: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
tr: satır %d: %s çözümlenirken hata oluştu: %s

en: line %d: File name not permitted: %s
tr: satır %d: Dosya adı uygun değil: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
tr: satır %d:  %s içinde '-' karakteri kuraldışı: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
tr: satır %d: Etiket bozuk: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -b: %s
tr: satır %d: %%patch -b'ye arguman gerekli: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -p: %s
tr: satır %d: %%patch -p'ye arguman gerekli: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -z: %s
tr: satır %d: %%patch -z'ye arguman gerekli: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
tr: satır %d: Paket yok: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
tr: satır %d: Önekler "/" ile bitemez: %s

en: line %d: Second %%files list
tr: satır %d: İkinci %%files listesi

en: line %d: Second %s
tr: satır %d: %s saniye

en: line %d: Second description
tr: satır %d: İkinci açıklama

en: line %d: Too many names: %s
tr: satır %d: İsim sayısı fazla: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
tr: satır %d: Bilinmeyen etiket: %s

en: line %d: Version required: %s
tr: satır %d: Sürüm gerekli: %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
tr: satır %d: Sürüm içeren dosya adı uygun değil: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
tr: satır %d: betik programı '/' ile başlamalı: %s

en: line %d: second %%prep
tr: satır %d: %%prep saniye

en: line %d: second %s
tr: %d satır: %s saniye

en: line %d: triggers must have --: %s
tr: satır %d: tetikleyiciler -- ile başlamalı: %s

en: line: %s
tr: satır: %s

en: list all configuration files
tr: tüm yapılandırma dosyalarını listeler

en: list all documentation files
tr: tüm belgeleme dosyalarını gösterir

en: list capabilities package provides
tr: paketin sağladığı yetenekleri gösterir

en: list capabilities provided by package
tr: paketin sağladığı yetenekleri gösterir

en: list capabilities required by package
tr: paket için gerekli yetenekleri gösterir

en: list check (do some cursory checks on %files)
tr: kontrol edilenleri gösterir (%files üstünkörü bir kontrol edilir)

en: list files in package
tr: paketteki dosyaları gösterir

en: list only configuration files (implies -l)
tr: sadece yapılandırma dosyalarını gösterir (-l ile)

en: list only documentation files (implies -l)
tr: sadece belge dosyalarını gösterir (-l içerir)

en: list package dependencies
tr: paketin bağımlılıklarını gösterir

en: list the tags that can be used in a query format
tr: sorgulama sırasında kullanılabilecek etiketleri gösterir

en: locked  db index       %s/%s
tr: kilitli db endeks      %s/%s

en: logging into %s as %s, pw %s
tr: %s sunucusuna %s olarak giriliyor, parola %s

en: looking for packages to download
tr: indirilecek paketlere bakılıyor

en: lookup i18N strings in specfile catalog
tr: spec dosyasındaki i18n iletilerine bakar

en: make sure a valid database exists
tr: geçerli bir veri tabanı olmasını sağlar

en: makeTempFile failed
tr: makeTempFile başarısız

en: malformed %%include statement
tr: %%include deyimi bozuk

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
tr: bellek ayrılırken (%u bayt) NULL döndü.

en: missing    %s
tr: eksik      %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
tr: (0x%02x bulundu) %s de ':' yok: %d

en: missing architecture for %s at %s:%d
tr: %s için %s:%d'de eksik mimari

en: missing architecture name at %s:%d
tr: %s te eksik mimari ismi: %d

en: missing argument for %s at %s:%d
tr: %s için %s te eksik argüman : %d

en: missing name in %%changelog
tr: %%changelog içinde isim yok

en: missing second ':' at %s:%d
tr: %s te ikinci ':' eksik:%d

en: missing { after %
tr: % den sonra eksik {

en: missing } after %{
tr: %{ den sonra } eksik

en: mntctl() failed to return mount points: %s
tr: mntctl() dönen hatalı bağlantı yerleri nedeniyle başarısız: %s

en: mntctl() failed to return size: %s
tr: mntctl() dönen hatalı boyut nedeniyle başarısız: %s

en: net shared
tr: ağ paylaşımlı

en: no arguments given for query
tr: sorgulama için hiç argüman belirtilmedi

en: no arguments given for verify
tr: doğrulama için hiç argüman belirtilmedi

en: no dbpath has been set
tr: hiç bir dbpath değeri girilmemişti

en: no dbpath has been set
tr: hiç bir dbpath değeri girilmemişti

en: no description in %%changelog
tr: %%changelog içinde açıklama yok

en: no files to sign
tr: imzalanacak dosya yok

en: no package provides %s
tr: hiç bir paket %s sağlamıyor

en: no package requires %s
tr: hiç bir paket %s gerektirmiyor

en: no package triggers %s
tr: hiç bir paket %s tetiklemiyor

en: no packages
tr: paket yok

en: no packages files given for rebuild
tr: yeniden oluşturmak için paket dosyaları belirtilmemiş

en: no packages given for install
tr: yüklenecek paketler belirtilmedi

en: no packages given for signature check
tr: imzası kontrol edilecek paketler belirtilmedi

en: no packages given for signing
tr: imzalanacak paketler belirtilmedi

en: no packages given for uninstall
tr: sistemden silinecek paketler belirtilmedi

en: no spec files given for build
tr: oluşturma için gerekli spec dosyası belirtilmemiş

en: no tar files given for build
tr: oluşturma için gereken tar dosyaları belirttilmemiş

en: not installed
tr: yüklenmedi

en: old format database is present; use --rebuilddb to generate a new format database
tr: veritabanı eski biçimde; yeni biçimde bir veritabanı oluşturmak için --rebuilddb kullanın

en: old format source packages cannot be queried
tr: eski biçim kaynak paketleri sorgulanamaz

en: one type of query/verify may be performed at a time
tr: bir anda sadece bir tarz sorgulama veya doğrulama yapılabilir

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
tr: sadece  kaynak ve spec silme işlemleri, yükleme, güncelleme işlemleri için zorlanabilir

en: only one major mode may be specified
tr: sadece bir ana kip (major mode) belirtilebilir

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
tr: --excludedocs ve --includedocs bir arada kullanılamaz

en: only one of --prefix or --relocate may be used
tr: --prefix ve --relocate seçeneklerinden sadece biri kullanılabilir

en: only packaging with major numbers <= 4 is supported by this version of RPM
tr: RPM'nin bu sürümünde sadece ilk sürüm rakamı <= 4 olan paketler destekleniyor

en: open of %s failed: %s
tr: %s açılamadı: %s

en: opening db environment %s/%s %s
tr: açılan  db ortamı      %s/%s %s

en: opening db file        %s mode 0x%x
tr: açılan db dosyası      %s kip 0x%x

en: opening db index       %s/%s %s mode=0x%x
tr: açılan  db endeks      %s/%s %s kip=0x%x

en: opening new database with dbapi %d
tr: yeni veritabanını dbapi %d ile açıyor

en: opening old database with dbapi %d
tr: eski veritabanını dbapi %d ile açıyor

en: override build root
tr: build root'a zorlar

en: override target platform
tr: hedef platforma zorlar

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
tr: (%s sürümünden daha yeni olan) %s paketi zaten yüklü

en: package %s conflicts: %s
tr: %s paketi çelişiyor: %s

en: package %s is already installed
tr: %s paketi zaten yüklü

en: package %s is for a different architecture
tr: paket %s farklı bir mimari için

en: package %s is for a different operating system
tr: paket %s farklı bir işletim sistemi için

en: package %s is not installed
tr: %s paketi yüklenmedi

en: package %s is not relocateable
tr: %s paketi yeniden konumlandırılamaz

en: package %s pre-transaction syscall(s): %s failed: %s
tr: %s paketi işlem öncesi sistem çağrı(sı/ları): %s başarısız: %s

en: package %s-%s-%s require not satisfied: %s
tr: paket %s-%s-%s gereksinimi tatmin edici değil: %s

en: package has neither file owner or id lists
tr: paket ne dosya sahibi ne de kimlik listesi içeriyor

en: package lacks both group name and id lists (this should never happen)
tr: paket hem grup adı hem de kimlik listelerinden yoksun (bu hiç iyi değil)

en: package lacks both user name and id lists (this should never happen)
tr: paket hem kullanıcı adı hem de kimlik listelerinden yoksun (bu hiç iyi değil)

en: package record number: %u
tr: geçersiz kayıt numarası: %u

en: package: %s-%s-%s files test = %d
tr: paket: %s-%s-%s dosya testi = %d

en: packaging version 1 is not supported by this version of RPM
tr: RPM'nin bu sürümünde paket sürümü 1 desteklenmiyor

en: parse error in expression
tr: deyimde çözümleme hatası

en: path %s in package %s is not relocateable
tr: %s paketindeki %s dosya yolu yeniden konumlandırılamaz

en: pgp failed
tr: pgp hata verdi

en: pgp failed to write signature
tr: pgp imzasının yazılması başarısız

en: pgp not found:
tr: pgp bulunamadı:

en: port number of ftp server (or proxy)
tr: FTP sunucusunun (ya da Proxy'nin) port numarası

en: port number of http server (or proxy)
tr: http sunucusunun (ya da proxy'nin) port numarası

en: prep (unpack sources and apply patches)
tr: hazırlama (kaynaklar açılır ve yamalar uygulanır)

en: print hash marks as package installs (good with -v)
tr: paketin yükleme sürecini gösteren imler basar (-v ile uygun)

en: print macro expansion of <expr>+
tr: <ifade>+ için makro açılımını gösterir

en: print percentages as package installs
tr: yükleme sırasında gelişme yüzde olarak gösterilir

en: print the expansion of macro <expr> to stdout
tr: <ifade>+ için makro açılımını standart çıktıya basar

en: print the expansion of macro <name> to stdout
tr: <isim> makrosunun açılımını gösterir

en: print the various [un]install scriptlets
tr: çeşitli yükleme/kaldırma betiklerini gösterir

en: print the various [un]install scripts
tr: paketin çeşitli yükleme, silme betiklerini gösterir

en: print the version of rpm being used
tr: Kullanılan RPM sürümünü verir

en: print this message
tr: Bu bilgiyi verir

en: provide less detailed output
tr: daha az detaylı çıktı sağlar

en: provide more detailed output
tr: daha detaylı çıktı sağlar

en: query (uninstalled) package <packagefile>
tr: (henüz yüklenmemiş) <paketDosyası> paketini sorgular

en: query a spec file
tr: bir spec dosyasını sorgular

en: query all packages
tr: Tüm paketleri sorgular

en: query mode
tr: Sorgulama kipi

en: query of %s failed
tr: %s 'nin sorgulaması başarısızlıkla sonuçlandı

en: query of specfile %s failed, can't parse
tr: %s spec dosyasının sorgulanması başarısız, gramerce çözümlenemez

en: query package owning <file>
tr: <dosya> için paketi sorgular

en: query packages triggered by <pkg>
tr: <pkt> tarafından tetiklenen paketleri sorgular

en: query packages which provide <cap> capability
tr: <ytnk> yeteneğini sağlayan paketleri sorgular

en: query packages which require <cap> capability
tr: <ytnk> yeteneğini gerektiren paketleri sorgular

en: query the package(s) triggered by the package
tr: paket tarafından tetiklenen paketleri sorgular

en: query/verify (uninstalled) package <packagefile>
tr: (henüz yüklenmemiş) <paketDosyası> paketini sorgular/doğrular

en: query/verify a package file (i.e. a binary *.rpm file)
tr: bir paket dosyasını sorgular/doğrular (örn. bir çalıştırılabilir *.rpm dosyası)

en: query/verify all packages
tr: tüm paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify package owning <file>
tr: <dosya> içeren paketi sorgular/doğrular

en: query/verify package(s) in group
tr: gruptaki paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify package(s) owning file
tr: dosyayı içeren paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify packages triggered by <pkg>
tr: <pkt> tarafından tetiklenen paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify packages which provide <cap> capability
tr: <ytnk> yeteneği sağlayan paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify packages which require <cap> capability
tr: <ytnk> yeteneğine gerektiren paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
tr: bir bağımlılığı sağlayan  paketleri sorgular/doğrular

en: query/verify the package(s) which require a dependency
tr: bir bağımlılık gerektiren paketleri sorgular/doğrular

en: read <file:...> instead of default macro file(s)
tr: öntanımlı makro dosyası yerine <dosya:...> okunur

en: read <file:...> instead of default rpmrc file(s)
tr: öntanımlı rpmrc dosyası yerine <dosya:...> okunur

en: read failed: %s (%d)
tr: okuma başarısız: %s (%d)

en: readRPM: %s is not an RPM package
tr: readRPM: %s bir RPM paketi değil

en: readRPM: open %s: %s
tr: readRPM: %s açılırken: %s

en: readRPM: read %s: %s
tr: readRPM: %s okunurken: %s

en: readRPM: reading header from %s
tr: readRPM: %s başlığı okunuyor

en: rebuild database from existing database
tr: mevcut veritabanını kullanılarak veritabınını yeniden oluşturur

en: rebuild database indices from existing database headers
tr: mevcut veritabanı başlıklarından veritabanı başvurularını yeniden oluşturur

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
tr: yüklü paket başlıklarından veritabanı tersine listelerini yeniden oluşturur

en: rebuilding database %s into %s
tr: %s veritabanı %s içinde yeniden oluşturuluyor

en: record %d could not be read
tr: %d numaralı kayıt okunamadı

en: record number %d in database is bad -- skipping.
tr: veritabanındaki %d numaralı kayıt hatalı -- atlanıyor

en: reinstall if the package is already present
tr: paket mevcutsa yeniden yükler

en: relocate files from <oldpath> to <newpath>
tr: dosyaları <eskidizin> den <yenidizin> e yerleştirir

en: relocate files in non-relocateable package
tr: yeniden konumlanamayan paketin dosyalarını yeniden konumlandırır

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
tr: eğer değitirilebiliyorsa paketin yerini <dizin>'e değiştirir

en: relocating %s to %s
tr: %s %s'e konumlanıyor

en: relocating directory %s to %s
tr: %s dizini %s de yeniden konumlanıyor

en: relocations must begin with a /
tr: yeniden konumlandırma işlemleri / ile başlamalı

en: relocations must contain a =
tr: yeniden konumlandırma işlemleri = içermelidir

en: relocations must have a / following the =
tr: yeniden konumlandırma için = den sonra bir / gerekir

en: removal of %s failed: %s
tr: %s 'in silinmesinde belirtilen hata oluştu: %s

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
tr: <paket> ile eşlenen tüm paketleri siler (<paket> birden fazla paket belirtmişse normalde bir hata oluşur)

en: remove build tree when done
tr: işlem sonunda paket oluşturma ağacını siler

en: remove sources when done
tr: işlem sonunda kaynakları siler

en: remove spec file when done
tr: işlem sonunda spec dosyasını siler

en: remove specfile when done
tr: işlem sonunda spec dosyasını siler

en: removed db environment %s/%s
tr: silinen db ortamı      %s/%s

en: removed db file        %s
tr: silinen db dosyası     %s

en: removing "%s" from %s index.
tr: "%s" %s endeksinden siliniyor.

en: removing %d entries from %s index.
tr: %s endeksinden %d girdi siliniyor.

en: removing %s after successful db3 rebuild.
tr: başarılı db3 yeniden oluşturma ertesinde %s kaldırılıyor

en: removing %s-%s-%s "%s" from tsort relations.
tr: tsort bağıntılarından %s-%s-%s "%s" kaldırılıyor

en: removing directory %s
tr: %s dizini siliniyor

en: removing these packages would break dependencies:
tr: bu paketin silinmesi aşağıdaki bağımlılıkları etkileyecektir:

en: rename of %s to %s failed: %s
tr: %s in ismi %s olarak değiştirilemedi: %s

en: renaming %s to %s
tr: %s dosyasının adı %s olarak değiştiriliyor

en: replace files in %s with files from %s to recover
tr: kurtarmak için %s içindeki dosyalar %s deki dosyalarla değiştiriliyor

en: replaced
tr: yerine

en: retrieval of return code of %s scriptlet from %s-%s-%s failed, waitpid returned %s
tr: %s betiğinin %s-%s-%s'den döndürdüğü kod kurtarılamadı, waitpid %s döndürdü

en: retrieved %d packages
tr: %d paket alındı

en: rmdir of %s failed: %s
tr: %s dizinin silinmesi başarısız: %s

en: rpm query mode
tr: rpm sorgulama kipi

en: rpm verify mode
tr: rpm doğrulama kipi

en: rpm verify mode (legacy)
tr: rpm doğrulama kipi (eski tip)

en: running postinstall scripts (if any)
tr: yükleme sonrası betikler çalıştırılıyor (varsa)

en: running postuninstall script (if any)
tr: (varsa) postuninstall betiği çalıştılıyor

en: running preinstall script (if any)
tr: yükleme öncesi betiği çalıştırılıyor (varsa)

en: send stdout to <cmd>
tr: standart çıktıyı <KOMUT>'a gönderir

en: set the file owner and group to those in the package database using the same package specification options as -q
tr: aynı paket özellik seçeneklerini -q ile kullanarak dosya sahibi ve  grubunu paket veri tabanında bunlara günceller

en: set the file permissions to those in the package database using the same package specification options as -q
tr: aynı paket özellik seçeneklerini -q ile kullanarak dosya erişim haklarını paket veri tabanında bunlara günceller

en: set the time check to <secs> seconds (0 disables)
tr: zaman kontrolünü <saniye> saniyeye ayarlar (0 kapatır)

en: shared
tr: paylaşımlı

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
tr: --replacepkgs --replacefiles için kısaltma

en: show all verifiable information for each file (must be used with -l, -c, or -d)
tr: her dosya için doğrulanabilir bilgileri göster (-l, -c veya -d ile kullanılmalı)

en: show file states (implies -l)
tr: dosya durumlarını gösterir (-l içerir)

en: show the trigger scriptlets contained in the package
tr: paketin çeşitli yükleme, silme betiklerini gösterir

en: show the trigger scripts contained in the package
tr: paketin içerdiği tetikleme betiklerini gösterir

en: sign a package (discard current signature)
tr: paketi imzalar (mevcut imza kaldırılır)

en: skip any GPG signatures
tr: tüm GPG imzalarını atlar

en: skip any MD5 signatures
tr: tüm MD5 imzalarını atlar

en: skip any PGP signatures
tr: tüm PGP imzalarını atlar

en: skip files in path <path>
tr: <dizin> yolunda bulunan dosyaları atlar

en: skip files with leading component <path>
tr: <dosyayolu> ile başlayan dosyaları atlar

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
tr: doğrudan belirtilen adıma atlar (sadece c ve i için)

en: skipping %s - rpmGlob failed(%d)
tr: %s atlanıyor - rpmGlob başarısız(%d)

en: skipping %s - transfer failed - %s
tr: %s atlanıyor - aktarım başarısız - %s

en: skipping %s-%s-%s install, %%pre scriptlet failed rc %d
tr: %s-%s-%s yüklemesi atlaniyor, %%pre betiği rc %d ile başarısız

en: source package contains no .spec file
tr: kaynak paketi .spec dosyası içermiyor

en: source package expected, binary found
tr: kaynak paket umulurken çalıştırılabilir paket bulundu

en: sources in: %s
tr: kaynaklar: %s içinde

en: spec file in: %s
tr: spec dosyası: %s içinde

en: stopping install as we're running --test
tr: --test icra edilirken yükleme durduruluyor

en: substitute i18n sections into spec file
tr: spec dosyasındaki i18n bölümleri yerine kullanılır

en: syntax error in expression
tr: deyimde yazım hatası

en: syntax error while parsing &&
tr: && çözümlenirken yazım hatası bulundu

en: syntax error while parsing ==
tr: == çözümlenirken yazım hatası bulundu

en: syntax error while parsing ||
tr: || çözümlenirkenyazım hatası bulundu

en: temporary database %s already exists
tr: geçici veritabanı %s zaten mevcut

en: the "B" dependency needs an epoch (assuming same as "A")
    	A %s	B %s
tr: "B" bağımlılığı bir dönemsellik gerektirir (tabii ki "A" da)
    	A %s	B %s

en: types must match
tr: tipler eşleşmeli

en: unable to read the signature
tr: imzayı okumak mümkün olmadı

en: unexpected ]
tr: beklenmeyen ]

en: unexpected arguments to --querytags
tr: --querytags için beklenmeyen argümanlar

en: unexpected query flags
tr: beklenmeyen sorgulama bayrakları

en: unexpected query format
tr: beklenmeyen sorgulama biçimi

en: unexpected query source
tr: beklenmeyen sorgulama kaynağı

en: unexpected }
tr: beklenmeyen }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
tr: anlaşılamayan %d hatası, %s paketi işlenirken oluştu

en: unknown tag
tr: bilinmeyen etiket

en: unmatched (
tr: eşleşmeyen(

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
tr: arşiv paketi açılırken başarısız%s%s: %s

en: unrecognized db option: "%s" ignored
tr: tanınmayan db seçeneği: "%s" yoksayıldı

en: update the database, but do not modify the filesystem
tr: veri tabanını günceller, ama dosya sistemini değiştirmez

en: upgrade package
tr: paket günceller

en: upgrade package (same options as --install, plus)
tr: Paketi günceller (seçenekler --install ile aynı, ek olarak)

en: upgrade package if already installed
tr: paket yüklüyse ise günceller

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
tr: paketin eski bir sürüme güncellenmesini sağlar (--force aynı işi otomatik yapar)

en: url port must be a number
tr: url portu bir sayı olmalı

en: use <dir> as the build root
tr: <dizin> paket oluşturma dizini olarak kullanılır

en: use <dir> as the directory for the database
tr: Veritabanı dizini olarak <dizin> kullanılır

en: use <dir> as the top level directory
tr: Üst düzey dizin olarak <dizin> kullanılır

en: use <file:...> instead of default list of macro files
tr: makro dosyalarının öntanımlı listesi yerine <dosya:...> kullanılır

en: use <file> instead of /etc/rpmrc and $HOME/.rpmrc
tr: /etc/rpmrc ve $HOME/.rpmrc yerine <dosya> kullanılır

en: use <qfmt> as the header format (implies --info)
tr: başlık biçimi olarak <sbçm> kullanılır (--info içerir)

en: use the following query format
tr: izleyen sorgulama biçimini kullanır

en: user %s does not exist - using root
tr: kullanıcı %s yok - root kullanılacak

en: verify %files section from <specfile>
tr: <specDosyası>ndan %files bölümünü doğrular

en: verify %files section from <tarball>
tr: <tarpaketi>nden %files bölümünü doğrular

en: verify a package installation using the same same package specification options as -q
tr: bir paketin yüklemesini -q ile belirtilen paket parametrelerini kullanarak doğrular

en: verify package signature
tr: paket imzasını doğrular

en: warning:
tr: uyarı:

en: warning: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)
tr: uyarı: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: u %p data %p nrefs != 0 (%s %s)
tr: uyarı: u %p veri %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: uCache[%d] %p nrefs(%d) != 1 (%s %s)
tr: uyarı: uCache[%d] %p nrefs(%d) != 1 (%s %s)

en: will remove files test = %d
tr: silinecek dosyalar test = %d

en: { expected after : in expression
tr: deyim içersinde : den sonra { bekleniyordu

en: { expected after ? in expression
tr: deyim içerisinde ? dan sonra { bekleniyordu

en: | expected at end of expression
tr: deyimin sonunda | bekleniyordu

en: } expected in expression
tr: deyim içerisinde } bekleniyordu
