control-center 1.5.8 - en to no translation catalogue (271 entries)

en: %s: unknown option: %s
no: %s: ukjent flagg: %s

en: 0 Seconds
no: 0 scekunder

en: 0 seconds
no: 0 sekunder

en: 1 Minute
no: 1 minutt

en: 1 Second
no: 1 sekund

en: 1 minute
no: 1 minutt

en: 1 second
no: 1 sekund

en: 10 Seconds
no: 10 sekunder

en: 2 minutes
no: 2 minutter

en: 5 seconds
no: 5 sekunder

en: Advanced
no: Avansert

en: Advanced >>
no: Avansert >>

en: Agressive
no: Agressiv

en: Animation Speed
no: Animasjonshastighet

en: Ant
no: Maur

en: Ant Size
no: Størrelse på maur

en: Ants Count
no: Antall maur

en: Any
no: Enhver

en: Attraction
no: Tiltrekning

en: Available
no: Tilgjengelig

en: Ball Count
no: Antall baller

en: Ball Mass
no: Ballens masse

en: Balls
no: Baller

en: Bitmap for Flag
no: Bitkart for flagg

en: Bitmap to rotate
no: Bilde som skal roteres

en: Black Hole
no: Sort hull

en: Blank After
no: Blank ut etter

en: Blank Screen
no: Blank skjerm

en: Blank Screen Only
no: Kun blank ut skjerm

en: Bounce
no: Sprett

en: Braid
no: Flette

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Bubble3D
no: Boble3D

en: Bubbles
no: Bobler

en: Bubbles Fall
no: Bobler faller

en: Bubbles Float
no: Bobler flyter

en: Bubbles Rise
no: Bobler stiger

en: Bubbles exist in three dimensions
no: Bobler eksisterer i tre dimensjoner

en: Bumps
no: Humper

en: C Curve
no: C-kurve

en: Cage
no: Bur

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cell Size
no: Cellestørrelse

en: Center on Screen
no: Sentrer på skjermen

en: Checkerboard
no: Sjakkbrett

en: Choose Random Image:
no: Velg tilfeldig bilde:

en: Clear Water
no: Klart vann

en: Color
no: Farger

en: Color Contrast
no: Fargekontrast

en: Colormaps
no: Fargekart

en: Command Line:
no: Kommandolinje:

en: Compass
no: Kompass

en: Complexity
no: Kompleksitet

en: Configure the settings of the screensaver.
no: Endre innstillingene for skjermspareren.

en: Copyright © 1991-2002 %s
no: Opphavsrett © 1991-2002 %s

en: Coral
no: Korall

en: Cosmos
no: Kosmos

en: Couldn't find pixmap file: %s
no: Kunne ikke finne pixmap-fil: %s

en: Count
no: Antall

en: Critical
no: Kritisk

en: Crystal
no: Krystall

en: Cycle After
no: Skift etter

en: DangerBall
no: FareBall

en: DecayScreen
no: Nedbrutt skjerm

en: Deco
no: Deko

en: Default
no: Forvalg

en: Default-N
no: Forvalg-N

en: Delay
no: Pause

en: Dense
no: Tett

en: Density
no: Tetthet

en: Description
no: Beskrivelse

en: Descriptions not available: no XML support compiled in.
no: Beskrivelser ikke tilgjengelig: ingen støtte for XML kompilert inn.

en: Diagnostics
no: Diagnostikk

en: Disable Screen Saver
no: Slå av skjermsparer

en: Discrete
no: Diskre

en: Display Modes
no: Visningsmodi

en: Display Power Management
no: Strømstyring for skjermen

en: Display Splash Screen at Startup
no: Vis oppstartsskjerm

en: Display Subprocess Errors
no: Vis feil i underprosesser

en: Display version information.
no: Vis versjonsinformasjon.

en: Distort
no: Forvreng

en: Do Red/Blue 3D seperation
no: Utfør rød/blå 3D-separasjon

en: Documentation...
no: Dokumentasjon...

en: Don't hide bubbles when they pop
no: Ikke skjul bobler når de sprekker

en: Double Buffer
no: Double buffer

en: Draw Cell
no: Tegn celle

en: Draw Grid
no: Tegn rutenett

en: Draw circles instead of pixmap bubbles
no: Tegn sirkler istedet for pixmap-bobler

en: Drift
no: Driv

en: Duration
no: Varighet

en: Edit the command line directly.
no: Rediger kommandolinjen direkte.

en: ElectricSheep
no: ElektriskSau

en: Epicycle
no: Episyklus

en: Error:
    
    Couldn't determine init file name!
no: Feil:
    
    Kunne ikke bestemme navn på initieringsfil!

en: Error:
    
    Couldn't write %s
no: Feil:
    
    Kunne ikke skrive %s

en: Error:
    
    Directory does not exist: "%s"
no: Feil:
    
    Katalogen eksisterer ikke: «%s»

en: Error:
    
    No Help URL has been specified.
no: Feil:
    
    Ingen URL oppgitt for hjelp.

en: Error:
    
    The xscreensaver daemon did not start up properly.
no: Feil:
    
    Xscreensaver daemonen startet ikke opp riktig.

en: Error:
    
    Unparsable time format: "%s"
no: Feil:
    
    Forstår ikke tidsformatet: «%s»

en: Error:
    
    no `manualCommand' resource set.
no: Feil:
    
    ingen «manualCommand»-ressurs satt.

en: Extrusion
no: Ekstrusjon

en: Fast
no: Fort

en: Few
no: Få

en: Flag
no: Flagg

en: Flame
no: Flamme

en: Flat Background
no: Flat bakgrunn

en: Flat Coloring
no: Flate farger

en: Flat Lighting
no: Flatt lyn

en: Flow
no: Flyt

en: For updates, check http://www.jwz.org/xscreensaver/
no: For oppdateringer, sjekk http://www.jwz.org/xscreensaver/

en: Forest
no: Skog

en: Four Sided Cells
no: Firesidede celler

en: Fractal Growth
no: Fraktal vekst

en: GLText
no: GLTekst

en: Galaxy
no: Galakse

en: Go to the documentation on the XScreenSaver web page.
no: Gå til dokumentasjonen på nettsidene til XScreenSaver.

en: Grab Desktop Images
no: Hent bilder fra skrivebordet

en: Grab Screen
no: Hent skjerm

en: Gradient Background
no: Gradient bakgrunn

en: Gray
no: Gråtone

en: GrayScale
no: GreyScale

en: High
no: Høy

en: Horizontal Symmetries
no: Horisontal symmetri

en: Hypercube
no: Hyperkube

en: IMSmap
no: IMSkart

en: Image Manipulation
no: Bildemanipulering

en: Install Colormap
no: Installer fargekart

en: Interference
no: Forstyrrelse

en: Jigsaw
no: Puslespill

en: Kaleidescope
no: Kaleidoskop

en: Kill and re-launch the XScreenSaver daemon.
no: Terminer og start XScreeSaver daemon på nytt.

en: Large
no: Stor

en: Lasers
no: Lasere

en: Leave Trails
no: Etterlat spor

en: Length
no: Lengde

en: Lens Size
no: Linsestørrelse

en: Less
no: Færre

en: Lightning
no: Lyn

en: Lines
no: Linjer

en: Lock Screen After
no: Lås skjermen etter

en: Lock the screen now (even if "Lock Screen" is unchecked.)
no: Lås skjermen nå (selv om «Lås skjerm» ikke er avkrysset.)

en: Long
no: Langt

en: Loop
no: Løkke

en: Low
no: Lav

en: Magnify
no: Forstørr

en: Many
no: Mange

en: Max Rings
no: Maks antall ringer

en: Maze
no: Labyrint

en: Min Size
no: Minste størrelse

en: Mode:
no: Modus:

en: Molecule
no: Molekyl

en: More
no: Flere

en: Mountain
no: Fjell

en: NCD X Terminal
no: NCD X-terminal

en: Nine Sided Cells
no: Nisidede celler

en: No Preview
no: Ingen forhåndsvisning

en: No description available.
no: Ingen beskrivelse tilgjengelig.

en: Noseguy
no: Nesefyr

en: Number of Colors
no: Antall farger

en: Number of Fractals
no: Antall fraktaler

en: Number of Sharks
no: Antall haier

en: Number of Spots
no: Antall punkter

en: Off After
no: Av etter

en: Offset
no: Avstand

en: Only One Screen Saver
no: Kun én skjermsparer

en: Parts
no: Deler

en: Penetrate
no: Gjennomtreng

en: Penrose
no: Pennerose

en: Phosphor
no: Fosfor

en: Pipes
no: Rør

en: Please check your $PATH and permissions.
no: Vennligst sjekk $PATH og rettigheter.

en: Polygons
no: Polygoner

en: Power Management Enabled
no: Strømstyring aktivert

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: PseudoColor
no: Pseudofarge

en: RD-Bomb
no: RD-bombe

en: Random Cell Shape
no: Tilfeldig form på celler

en: Random Object
no: Tilfeldig objekt

en: Random Screen Saver
no: Tilfeldig skjermsparer

en: Randomize
no: Gjør tilfeldig

en: Reflect
no: Reflekter

en: Robots
no: Roboter

en: Rocks
no: Steiner

en: Rotate
no: Roter

en: Rotation Speed
no: Roteringshastighet

en: Sad Mac
no: Trist Mac

en: Screen Image
no: Skjermbilde

en: Screen Saver
no: Skjermsparer

en: Screen Saver Disabled
no: Skjermsparer deaktivert

en: Screensaver
no: Skjermsparer

en: Seeds
no: Utgangsverdier

en: Segments
no: Segmenter

en: Select file.
no: Velg fil.

en: Settings
no: Innstillinger

en: Settings...
no: Innstillinger...

en: Shark Proximity
no: Haiens nærhet

en: Shark Speed
no: Haiens hastighet

en: Sharp Turns
no: Skarpe svinger

en: Short
no: Kort

en: Shy
no: Sky

en: Six Sided Cells
no: Sekssidede celler

en: Size
no: Størrelse

en: SlideScreen
no: Lysbildeskjerm

en: Slip
no: Skli

en: Slow
no: Sakte

en: Small
no: Liten

en: Smaller
no: Mindre

en: Solid
no: Helfylt

en: Speed
no: Hastighet

en: SpeedMine
no: HurtigMine

en: Sphere
no: Sfære

en: Spin
no: Spinn

en: Spotlight
no: Følgelys

en: Stairs
no: Trapper

en: Standard
no: Forvalg

en: Standard <<
no: Generell <<

en: Standby After
no: Ventemodus etter

en: StarWars
no: Stjernekrig

en: Starfish
no: Stjernefisk

en: Stars
no: Stjerner

en: States
no: Stater

en: StonerView
no: Steinvisning

en: Strange
no: Rar

en: Stretchy Melt
no: Strukket smelting

en: Superquadrics
no: Superkvadratisk

en: Suspend After
no: Pause etter

en: Swamp Thing
no: Sumpting

en: Tails
no: Haler

en: Tell the running XScreenSaver daemon to exit.
no: Be kjørende XScreenSaver daemon om å avslutte.

en: Text for Flag
no: Tekst for flagg

en: Thick
no: Tykk

en: Thin
no: Tynn

en: Three Sided Cells
no: Tresidede celler

en: Timeout
no: Tidsavbrudd

en: Trail Length
no: Lengde på spor

en: Transparency
no: Gjennomsiktighet

en: Triangle
no: Triangel

en: Truchet Lines
no: Truchet-linjer

en: TrueColor
no: Sanne farger

en: Twelve Sided Cells
no: Tolvsidede celler

en: Two
no: To

en: Use
no: Bruk

en: Use Lighting
no: Bruk lyn

en: Use Shared Memory
no: Bruk delt minne

en: Verbose Diagnostics
no: Utfyllende diagnostikk

en: Vertical Symmetries
no: Vertikal symmetri

en: Vines
no: Lianer

en: Visual:
no: Synlig:

en: Wander
no: Vandre

en: Whale Speed
no: Hvalens hastighet

en: Worm
no: Orm

en: XDaliClock
no: XDaliKlokke

en: XFishTank
no: Xakvarie

en: XRaySwarm
no: XStråleSverm

en: Xearth
no: Xklode

en: Xflame
no: Xflamme

en: Xmatrix
no: Xmatrise

en: Xmountains
no: Xfjell

en: Xsnow
no: Xsnø

en: _About...
no: _Om...

en: _Blank Screen Now
no: _Blank ut skjermen nå

en: _Documentation...
no: _Dokumentasjon...

en: _Exit
no: _Avslutt

en: _File
no: _Fil

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Kill Daemon
no: _Terminer daemon

en: _Lock Screen Now
no: _Lås skjermen nå

en: _Restart Daemon
no: Sta_rt daemon på nytt

en: minutes
no: minutter

en: seconds
no: sekunder
