gnome-media 1.2.2 - en to sk translation catalogue (255 entries)

en:  untitled.wav
sk:  bezmena.wav

en: '%s' is a directory.
    Please enter another filename.
sk: '%s' je priečinok.
    Prosím, zadajte iné meno súboru.

en: '%s' is a directory.
    Please select a soundfile to be opened.
sk: '%s' je priečinok.
    Prosím, vyberte zvukový súbor.

en: (Scanning)
sk: (Zisťujem)

en: 16bit pcm
sk: 16-bitový pcm

en: 3D Effect
sk: 3 Efekt

en: 8bit pcm
sk: 8-bitový pcm

en: A Volume Unit Meter for ESD
sk: Hlasitosť ESD

en: A simple soundrecorder and soundplayer for GNOME.
    Dedicated to my cat, Malte.
sk: Jednoduchý záznam a prehrávanie zvukov pre GNOME.
    Venované mojej mačke Malte.

en: A simple soundrecording program for GNOME
sk: Jednoduchý program pre záznam zvuku pre GNOME

en: About
sk: O programe

en: Action
sk: Akcia

en: Add echo
sk: Pridať ozvenu

en: Add echo to the current sample
sk: Pridá ozvenu do aktuálnej vzorky

en: Adding echo to sample...
sk: Pridávam ozvenu do vzorky...

en: Address
sk: Adresa

en: Analog Loopback
sk: Analógová slučka

en: Artist / Title
sk: Autor / Titul

en: Audio Mixer
sk: Zvukový mixér

en: Audioformat:
sk: Audioformát:

en: Audioformat:
sk: Audioformát:

en: Bass
sk: Basy

en: Bass
sk: Bas

en: CD Player
sk: Prehrávač CD

en: CDDB Data
sk: CDDB Dáta

en: CDDB Settings
sk: Nastavenie CDDB

en: CDDB Status
sk: Stav CDDB

en: CDROM device
sk: Zariadenie CDROM

en: Cannot connect to sound daemon.
    Please run 'esd' at a command prompt.
sk: Nie je možné sa spojiť so zvukovým démonom.
    Prosím, spusťte 'esd' z príkazového riadku.

en: Cannot load default Helvetica font. Loading any fixed width font.
sk: Nie je možné načítať písmo Helvetica. Načítavam ľubovoľné iné písmo s pevnou šírkou.

en: Cannot load fixed width font. Exiting.
sk: Nie je možné načítať písmo s pevnou šírkou. Končím.

en: Cannot load requested font. Reloading default font.
sk: Nie je možné načítať požadované písmo. Načítavam štandardné písmo.

en: Category:
sk: Kategória:

en: Center
sk: Hlavný

en: Center Input
sk: Hlavný vstup

en: Change font
sk: Zmeniť písmo

en: Channels:
sk: Kanále:

en: Clear
sk: Zmazať

en: Click here to change (restart required):
sk: Kliknutím zmeníte (požadovaný reštart):

en: Close tray
sk: Zasunúť

en: Connect to the esd server on this host.
sk: Pripojiť k esd serveru na tomto hostiteľovi.

en: Connecting [%s]
sk: Pripájam sa [%s]

en: Converting file...
sk: Prevádzam súbor...

en: Could not find '%s'.
    Set the correct path to sox in preferences under the tab 'paths'.
    
    If you don't have sox, you will not be able to record or do any effects.
sk: Nie je možné nájsť '%s'.
    Nastavte správne cestu k sox v záložke 'Cesty'.
    
    Ak nemáte sox, nebude možné nahrávať ani pridávať efekty.

en: Could not fork child process
sk: Nie je možné vytvoriť proces potomka

en: Couldn't remove file: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor: %s

en: Create a new sample
sk: Vytvorí novú vzorku

en: Create new sample
sk: Vytvorí novú vzorku

en: DSP Input
sk: Vstup DSP

en: DSP Output
sk: Výstup DSP

en: Delete CDDB Entry?
sk: Zmazať položku CDDB?

en: Digital Loopback
sk: Digitálna slučka

en: Directories
sk: Priečinky

en: Directory %s does not exist.
    Do want to use it anyway?
sk: Priečinok %s neexistuje.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: Disc ID
sk: ID disku

en: Disc Information (%02u:%02u minutes)
sk: Informácia o disku (%02u:%02u minút)

en: Disc Title
sk: Titulok disku

en: Disconnecting [%s]
sk: Odpojujem sa [%s]

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Don't show this message again.
sk: Túto správu nabudúce nezobrazovať.

en: ESD Server Host
sk: Hostiteľ ESD Serveru

en: ESD Volume Meter
sk: Ovládanie hlasitosti ESD

en: Echo
sk: Ozvena

en: Edit
sk: Upraviť

en: Effect
sk: Efekt

en: Effects
sk: Efekty

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Equalizer
sk: Equalizér

en: Error
sk: Chyba

en: Error accessing cdrom device.
    Please check to make sure cdrom drive support
    is compiled into the kernel, and that you have
    permission to access the device.
    
    Reason: %s
sk: Chyba pri prístupe k CD zariadeniu.
    Prosím, overte, že máte preloženú podporu CD
    prehrávačov v kernele a že máte práva pre
    prístup k zariadeniu.
    
    Dôvod: %s

en: Error connecting [%s]
sk: Chyba pri pripojení [%s]

en: Error querying [%s]
sk: Chyba pri otázke [%s]

en: Error reading $HOME/.cddbslave.
sk: Chyba pri čítaní $HOME/.cddbslave.

en: Error reading [%s]
sk: Chyba pri čítaní [%s]

en: Error saving sound file
sk: Chyba pri ukladaní zvukového súboru

en: Exit
sk: Koniec

en: Exit this program
sk: Ukončí tento program

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Fast Forward
sk: Dopredu

en: File %s in 'mixer command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
sk: Súbor %s v 'mixér' neexistuje.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: File %s in 'sox command' does not exist.
    Do you want to use it anyway?
sk: Súbor %s v príkaze 'sox' neexistuje.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to overwrite it?
sk: Súbor '%s' už existuje.
    Naozaj ho chcete prepísať?

en: File '%s' doesn't exist.
    Please select a existing soundfile to be opened.
sk: Súbor '%s' neexistuje.
    Prosím, vyberte existujúci zvukový súbor.

en: File '%s' doesn't exist; using default.
sk: Súbor '%s' neexistuje, použijem štandardný.

en: File '%s' isn't a supported soundfile.
sk: Súbor '%s' nie je podporovaný zvukový súbor.

en: File '%s' isn't a valid soundfile.
sk: Súbor '%s' nie je platný zvukový súbor.

en: File not saved. Do you want to save it?
sk: Súbor nie je uložený. Chcete ho uložiť?

en: Filename of the CD device
sk: Meno súboru CD zariadenia

en: Forever
sk: Donekonečna

en: GEOMETRY
sk: ROZMERY

en: GMIX - The Gnome Mixer
sk: GMIX - Gnome Mixér

en: GNOME Sound recorder
sk: GNOME Záznam zvuku

en: GNOME Soundrecorder:
sk: GNOME Záznam zvuku:

en: GTCD is the Gnome CD player application. Includes CDDB support. Please see the 'Thanks' file included with the distribution for more credits.
sk: GTCD je prehrávač CD pre Gnome. Obsahuje podporu CDDB. Prosím, prečítajte si súbor 'Thanks' obsahujúci mená autorov.

en: Get CDDB Now
sk: Získať CDDB teraz

en: Gnome CD Player
sk: Prehrávač CD pre GNOME

en: Headphone
sk: Sluchátka

en: Help
sk: Pomocník

en: Host is %s
sk: Hostiteľ je %s

en: Inactive. %s
sk: Neaktívny. %s

en: Info
sk: Informácia

en: Key
sk: Klávesa

en: Keybindings
sk: Klávesové skratky

en: Line
sk: Vstup

en: Line
sk: Vstup

en: Line1
sk: Vstup1

en: Line2
sk: Vstup2

en: Line3
sk: Vstup3

en: Local Database
sk: Lokálna databáza

en: Lock
sk: Zamknúť

en: Main window
sk: Hlavné okno

en: Mic
sk: Mikr

en: Mixer
sk: Mixér

en: Mixer Command
sk: Príkaz pre mixér

en: Mixer...
sk: Mixér...

en: Mute
sk: Potichu

en: New
sk: Nový

en: No Disc
sk: Žiadny disk

en: No match found for %s
sk: Nenájdená zodpovedajúca položka pre %s

en: Nr of times:
sk: Počet:

en: On exit
sk: Pri vypnutí

en: On startup
sk: Pri štarte

en: Open a vertical version of the meter.
sk: Otvoriť vertikálnu verziu.

en: Open track editor
sk: Otvoriť editor stôp

en: Open tray
sk: Vysunúť

en: PC Speaker
sk: Reproduktor PC

en: Password
sk: Heslo

en: Path to mixer:
sk: Cesta k mixéru:

en: Path to sox:
sk: Cesta k sox:

en: Paths
sk: Cesty

en: Phone
sk: Telef

en: Phone Output
sk: Telef. výstup

en: PhoneIn
sk: TelVst

en: PhoneOut
sk: TelVýs

en: Play
sk: Hrať

en: Play CD on startup
sk: Prehrávať CD pri štarte

en: Play current sample
sk: Prehrá aktuálnu vzorku

en: Play-repeating
sk: Opakované prehrávanie

en: Play/Pause
sk: Hrať/Pauza

en: Playing
sk: Prehrávanie

en: Playing...
sk: Prehrávam...

en: Playlist
sk: Poradie prehrávania

en: Popup save dialog when recording is finished
sk: Zobraziť dialóg pre uloženie po dokončení nahrávania

en: Popup warning message if size (Mb) of sample becomes bigger than:
sk: Zobraziť varovanie ak je veľkosť vzorky väčšia ako (Mb):

en: Preferences
sk: Nastavenie

en: Preferences...
sk: Nastavenie...

en: Program files
sk: Programy

en: Querying server [%s]
sk: Otázka na server [%s]

en: Quit
sk: Koniec

en: Radio
sk: Rádio

en: Reading reply [%s]
sk: Čítam odpoveď [%s]

en: Ready for command: %s
sk: Pripravený na príkaz: %s

en: Rec
sk: Nahr

en: Rec.
sk: Nahr.

en: Record
sk: Nahrávať

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Recording timeout:
sk: Časový limit nahrávania:

en: Recording...
sk: Nahrávam...

en: Refresh List
sk: Obnoviť zoznam

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Rewind
sk: Pretočiť

en: Run GNOME mixer
sk: Spustí GNOME mixér

en: Run mixer...
sk: Spustiť mixér...

en: Sample rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

en: Sample rate:
sk: Vzorkovacia frekvencia:

en: Save sound file
sk: Uložiť zvukový súbor

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Select a sound file
sk: Vyberte zvukový súbor

en: Server Settings
sk: Nastavenie serveru

en: Show handles (restart required)
sk: Zobraziť handle (nutný reštart)

en: Show sound information
sk: Zobrazí zvukové informácie

en: Show soundinfo
sk: Zobraziť zvukové informácie

en: Show time
sk: Zobraziť čas

en: Show tooltips
sk: Zobraziť rady

en: Size
sk: Veľkosť

en: Skip backwards
sk: Preskočiť dozadu

en: Skip forwards
sk: Preskočiť dopredu

en: Sound
sk: Zvuk

en: Sound options
sk: Zvuk

en: Sound recorder
sk: Záznam zvuku

en: Sounddevice not ready! Please check that there isn't
    another program running that's using the sounddevice.
sk: Zvukové zariadenie nie je pripravené! Prosím, overte, že
    nie je používané iným programom.

en: Specify a file to be opened
sk: Otvoriť súbor

en: Specify a file to start playing
sk: Prehrať súbor

en: Specify a file to start recording
sk: Nahrávať do súboru

en: Specify the X position of the meter.
sk: Uveďte X-ovú súradnicu.

en: Specify the Y position of the meter.
sk: Uveďte Y-ovú súradnicu.

en: Specify the geometry of the main window
sk: Nastaviť rozmery hlavného okna

en: Spkr
sk: Repr

en: Start playing
sk: Začať prehrávanie

en: Start recording
sk: Spustí nahrávanie

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop playing
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Stop playing/recording
sk: Zastaví prehrávanie/nahrávanie

en: Stop recording if size (Mb) of sample becomes bigger than:
sk: Zastaviť nahrávanie ak je veľkosť vzorky väčšia ako (Mb):

en: Stop recording on timeout
sk: Zastaviť nahrávanie po časovom limite

en: Submit
sk: Odoslať

en: Submit Information
sk: Odoslať informácie

en: Submit information about
    '%s'
sk: Odoslať informácie o
    '%s'

en: Surround Input
sk: Surrround vstup

en: Synth
sk: Synt

en: TCD - The Gnome CD Player
sk: TCD - Gnome Prehrávač CD

en: Temp dir:
sk: Dočasný:

en: Temp directory %s is a file.
    Do you want to use it anyway?
sk: Dočasný priečinok %s je súbor.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: The size of the current sample is more than %i Mb!
sk: Veľkosť aktuálnej vzorky je viac ako %i Mb!

en: This is a mixer for OSS sound-devices.
sk: Toto je mixér pre zvukové zariadenia OSS.

en: Time
sk: Čas

en: Timeout: %s
sk: Časový limit: %s

en: Title
sk: Titul

en: To:
sk: Komu:

en: Track %d
sk: Stopa %d

en: Track Editor
sk: Editor stôp

en: Track Editor...
sk: Editor stôp...

en: Track Information
sk: Informácie o stope

en: Track/title color
sk: Farba stopy/titulu

en: Track/title font
sk: Písmo stopy/titulu

en: Trebl
sk: Výš

en: Treble
sk: Výšky

en: Trk
sk: Stopa

en: Undo all changes
sk: Vrátiť späť všetky zmeny

en: Undo all changes made on the current sample
sk: Vráti späť všetky zmeny urobené na aktuálnej vzorke

en: Undoing all changes...
sk: Vraciam späť všetky zmeny....

en: Unknown / Unknown
sk: Neznámy / Neznámy

en: Use HTTP
sk: Použiť HTTP

en: Use SOCKS
sk: Použiť SOCKS

en: Use alternate method to play CD
sk: Použiť inú metódu pre prehrávanie CD

en: Use proxy authentication
sk: Použiť proxy overovanie

en: Use squared law volume control
sk: Použiť ovládanie hlasitosti pomocou squared law

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Vol
sk: Hlas

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Volume Down
sk: Hlasitosť znížiť

en: Volume Meter
sk: Hlasitosť

en: Volume Up
sk: Hlasitosť zvýšiť

en: Waiting for reply [%s]
sk: Čakám na odpoveď [%s]

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    a version prior to 3.6.0.
sk: Varovanie: Táto verzia GMixu bola preložená pre verziu
    OSS %d.%d.%d, a váš systém používa verziu
    staršiu ako 3.6.0.

en: Warning: This version of gmix was compiled with
    OSS version %d.%d.%d, and your system is running
    version %d.%d.%d.
sk: Varovanie: Táto verzia GMixu bola preložená pre verziu
    OSS %d.%d.%d, a váš systém používa verziu
    staršiu ako %d.%d.%d.

en: Woofer Input
sk: Woofer vstup

en: X-Position
sk: Súradnica X

en: Y-Position
sk: Súradnica Y

en: You don't have the correct permissions (read & write) for temp directory %s.
    Do you want to use it anyway?
sk: Nemáte dostatočné práva (zápis a čítanie) pre dočasný priečinok %s.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: You havn't entered a mixer command; you will not be able to start the mixer.
    Do you want to use it anyway?
sk: Nezadali ste príkaz pre mixér, nebude možné spustiť mixér.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: You havn't entered a sox command; you will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
sk: Nezadali ste príkaz pre sox, nebude možné nahrávať.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: You havn't entered a temp dir. You will not be able to record.
    Do you want to use it anyway?
sk: Nezadali ste priečinok pre dočasné súbory. Nebude možné nahrávať.
    Ste si istý týmto nastavením?

en: _New
sk: _Nový

en: don't restore mixer-settings from configuration
sk: neobnovovať nastavenie mixéru z konfigurácie

en: don't save (modified) mixer-settings into configuration
sk: neukladať (zmenené) nastavenie mixéru do konfigurácie

en: initialise the mixer(s) from stored configuration and exit
sk: inicializovať nastavenie mixéru z konfigurácie a skončiť

en: loop-cd
sk: opak-cd

en: loop-t
sk: opak-s

en: minutes
sk: minút

en: normal
sk: norm

en: random
sk: náhod

en: restore mixer-settings from configuration
sk: obnovovať nastavenie mixéru z konfigurácie
