gnome-core 1.4.0.5 - en to nn translation catalogue (957 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
nn: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Hjelpesider</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
nn: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Infosider</H3>
    <p>
    <UL>

en:  (empty)
nn:  (tom)

en:  Desktop
nn:  Skrivebord

en:  Folder
nn:  Mappe

en: %A, %B %d
nn: %A, %d. %B

en: %A, %B %d %Y
nn: %A, %d. %B %Y

en: %a
    %b %d
nn: %a
    %d. %b

en: %a %b %d
nn: %a %d. %b

en: %d messages
nn: %d meldingar

en: %d/%d messages
nn: %d/%d meldingar

en: %s applet appears to have died unexpectedly.
    
    Reload this applet?
    
    (If you choose not to reload it at this time you can always add it from
    the "Applets" submenu in the main menu.)
nn: %s-appleten ser ut til å ha døydd brått og uventa.
    
    Vil du starte denne appleten på nytt?
    
    (Dersom du vel å ikkje starte han på nytt no, kan du alltid legge han til
    frå undermenyen «Appleter» i hovudmenyen.)

en: %s the Fish
nn: Fisken %s

en: %s the GNOME Fish Says:
nn: Gnome-fisken %s sa:

en: %s%cScreenshot-%d.png
nn: %s%cSkjermdump-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s-%d.png
nn: %s%cSkjermdump-%s-%d.png

en: %s%cScreenshot-%s.png
nn: %s%cSkjermdump-%s.png

en: %s%cScreenshot.png
nn: %s%cSkjermdump.png

en: (C) 1997-2000 the Free Software Foundation
nn: © 1997-2000 the Free Software Foundation

en: (c) 1998 the Free Software Foundation
nn: © 1998 the Free Software Foundation

en: (c) 1998-2000 the Free Software Foundation
nn: © 1998-2000 the Free Software Foundation

en: (c) 1998-2001 the Free Software Foundation
nn: © 1998-2001 the Free Software Foundation

en: (with minor help from George)
nn: (med noko hjelp fra George)

en: ... and many more
nn: ... og mange fleire

en: 12 hour
nn: 12 timar

en: 24 hour
nn: 24 timar

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
nn: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Inhald</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
nn: <BODY>Kunne ikkje laste forhandsvald inhaldsoversyn</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
nn: <BODY>Ukjent argument for inhaldsoversyn</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
nn: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Resultater av substrengsøk etter strengen

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
nn: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Inhald</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
nn: <body><h2>Feil: Fil ikkje funnen</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
nn: <br><B>Ingen treff</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
nn: <h2>GNOME Hjelp</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
nn: <h2>Infosider</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
nn: <h2>Manualsider</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
nn: <p>
    <br>
    <H3>Manualsider</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
nn: Eit vanleg medlem av økta.

en: A session shutdown is in progress.
nn: Nedstenging av økta er i gang.

en: A swallowed application appears to have died unexpectedly.
    Attempt to reload it?
nn: En sveld applikasjon ser ut til å ha døydd uventa.
    Prøva å starta han på nytt?

en: A tasklist for the GNOME desktop environment.
    Icons by Tuomas Kuosmanen (tigert@gimp.org).
nn: Ei oppgåveliste for GNOME-skrivebordsmiljøet.
    Ikon av Tuomas Kuosmanene (tigert@gimp.org).

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
nn: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÆæØøÅå

en: About GNOME
nn: Om GNOME

en: About GNOME...
nn: Om GNOME ...

en: About the panel...
nn: Om panelet ...

en: About...
nn: Om ...

en: Above
nn: Over

en: Above other windows
nn: Over andre vindauge

en: Action
nn: Handling

en: Add Startup Program
nn: Legg til oppstartsprogram

en: Add a new session
nn: Legg til ny økt

en: Add appointement...
nn: Legg til avtale ...

en: Add bookmark
nn: Legg til bokmerke

en: Add from menu
nn: Legg til frå meny

en: Add new item to this menu
nn: Legg til ny oppføring i denne menyen

en: Add this applet as a launcher to panel
nn: Legg til denne appleten som ein oppstartar på panelet

en: Add this as drawer to panel
nn: Legg til som skuff på panelet

en: Add this as menu to panel
nn: Legg til som meny på panelet

en: Add this launcher to panel
nn: Legg til denne oppstartaren på panelet

en: Add this program to Favorites
nn: Legg dette programmet til i favorittar-menyen

en: Add this to Favorites menu
nn: Legg dette til i favorittar-menyen

en: Add to panel
nn: Legg til på panelet

en: Add...
nn: Legg til ...

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
nn: Legg til tearoff når desse er slått av

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Advanced
nn: Avansert

en: Advanced...
nn: Avansert ...

en: Alexandre Muniz
nn: Alexandre Muñiz

en: Aligned panel
nn: Justert panel

en: All properties...
nn: Alle eigenskapar ...

en: Allow typing in a command line instead of choosing an application from the list
nn: Tillat å skriva inn ei kommandoline i staden for å velga ein applikasjon frå lista

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
nn: Alternative editor-typar er enno ikkje støtta av gnome-edit.
    Gjer vel og vel ein standard køyrbar editor i gnome-edit cappleten
    i gnome kontrollsenter

en: Always started on every login.
nn: Startast ved kvar login.

en: Amusements
nn: Moro

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
nn: Ein applet svarer ikkje på ein førespurd om lagring.
    Fjern appleten eller fortset venting?

en: Animation
nn: Animasjon

en: Animation speed
nn: Animasjonshastigheit

en: App
nn: Applikasjon

en: Applet appearance
nn: Applet-utsjånad

en: Applets
nn: Appletar

en: Applets (system menus)
nn: Programtillegg (systemmenyar)

en: Applets:
nn: Programtillegg:

en: Application
nn: Applikasjon

en: Applications
nn: Program

en: Applications menu
nn: Program meny

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
nn: Er du sikker på at du vil slette denne undermenyen med alt innhald?

en: Arrange Icons
nn: Arranger ikon

en: Audio Settings
nn: Innstillingar for lyd

en: Audio mixer
nn: Lydmiksar

en: Auto hide
nn: Skjul automatisk

en: Automatically re-check menus
    for newly installed software
nn: Sjekk menyer automatisk
    for nyinstallert programvare

en: Automatically save changes to session
nn: Lagre endringar i økta automatisk

en: Available Programs
nn: Tilgjengelege program

en: Avoid on maximize
nn: Unngå ved maksimering

en: Avoid this panel when maximizing windows
nn: Unngå dette panelet ved maksimering av vindauge

en: BMarks
nn: BMerker

en: Back
nn: Tilbake

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Background Settings
nn: Innstillingar for bakgrunn

en: Background Type:
nn: Bakgrunnstype:

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

en: Background pixmap
nn: Bakgrunnsbilete

en: Background pixmap does not scroll
nn: Bakgrunnsbilete rullar ikkje

en: Background pixmap scrolls
nn: Bakgrunnsbilete rullar

en: Background should be shaded
nn: Bakgrunnsbilete skuggeleggast

en: Background type
nn: Bakgrunnstype

en: Before each update:
nn: Før kvar oppdatering:

en: Behaviour
nn: Åtferd

en: Below
nn: Under

en: Below other windows
nn: Under andre vindauge

en: Bjoern Giesler
nn: Bjørn Giesler

en: Black on light yellow
nn: Svart på lys gul

en: Black on white
nn: Svart på kvitt

en: Blank Screen Now
nn: Blank skjerm no

en: Blinking cursor
nn: Blinkande markør

en: Bookmark
nn: Bokmerke

en: Bookmark file
nn: Bokmerkefil

en: Border width (tile only)
nn: Kantbreidd (berre flis)

en: Browse
nn: Bla gjennom

en: Browse Currently Running Programs...
nn: Sjå gjennom køyrande program ...

en: Browse the startup hints
nn: Vis tips ved oppstart

en: Browse...
nn: Bla gjennom ...

en: Bug Tracking System (www)
nn: Feilrapporteringssystem (www)

en: Button type:
nn: Knappetype:

en: Buttons
nn: Knappar

en: By Name
nn: På namn

en: By Size
nn: Etter storleik

en: By Time Last Accessed
nn: Etter tid for siste aksess

en: By Time Last Changed
nn: Etter tid for siste endring

en: By Time Last Modified
nn: Etter tid for siste modifikasjon

en: By Type
nn: Etter type

en: CORBA Exception
nn: CORBA unnatak

en: C_olor selector...
nn: F_argevelgar ...

en: Cache file
nn: Cachefil

en: Cache size
nn: Storleik på cache

en: Can't create applet!
nn: Kan ikkje opprette tilleggsmodul!

en: Can't create menu, using main menu!
nn: Kan ikkje opprette meny, nyttar hovudmenyen!

en: Can't create the user menu directory
nn: Kunne ikkje oppretta menykatalogen til brukaren

en: Can't execute 'About GNOME'
nn: Kan ikkje køyre «Om GNOME»

en: Can't execute printer command
nn: Kan ikkje køyre utskriftskommando

en: Can't execute the screenshot program
nn: Kan ikkje køyra program for skjermdump

en: Can't find an empty spot
nn: Kunne ikkje finne ein tom plass

en: Can't find the screenshot program
nn: Kan ikkje finna program for skjermdump

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
nn: Får ikkje goad_id for appleten, overser han!

en: Can't get goad_id from desktop entry!
nn: Får ikkje goad_id fra skrivebordsoppføringa!

en: Can't load entry
nn: Kan ikkje lasta oppføringa

en: Can't open directory, using main menu!
nn: Kan ikkje opne katalogen, nyttar hovudmenyen!

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel Login
nn: Avbryt innlogging

en: Cannot activate a panel object
nn: Kan ikkje aktivera eit panelobjekt

en: Cannot create an item with an empty command
nn: Kan ikkje oppretta ei oppføring med ein tom kommando

en: Cannot create object
nn: Kan ikkje oppretta objekt

en: Cannot execute panel global properties
nn: Kan ikkje opne globale eigenskapar for panelet

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
nn: Kan ikkje køyre gmc-client programmet,
    kanskje gmc ikkje er installert

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
nn: Kan ikkje køyre gnome-kalender,
    kanskje han ikkje er installert.
    Du finn han i gnome-pim pakken.

en: Cannot execute xscreensaver
nn: Kan ikkje køyra xscreensaver

en: Cannot find pixmap file %s
nn: Kunne ikkje finna biletefil %s

en: Cannot launch gmenu!
nn: Kan ikkje opne gmenu!

en: Cannot start CORBA
nn: Kan ikkje starta CORBA

en: Check for mail
nn: Sjå etter post

en: Check for mail every
nn: Sjå etter post kvart

en: Choose Current Session
nn: Vel aktiv økt

en: Choose an icon
nn: Vel eit ikon

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
nn: Klikk på GNOMEfot-ikonet for å opne
    hovudmenyen. Denne menyen inneheld alle
    GNOMEapplikasjonar, verkty og kommandoar.

en: Clicked tile
nn: Nedtrykt flis

en: Clock
nn: Klokke

en: Clock Applet
nn: Klokkeapplet

en: Clock applets
nn: Klokkeapplet

en: Clock properties
nn: Eigenskapar for klokke

en: Clocks
nn: Klokker

en: Close All
nn: Lukk alle

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
nn: Lukk skuff viss en launcher inni ho blir trykka ned

en: Close window
nn: Lukk vindauge

en: Collapse
nn: Komprimer

en: Color
nn: Farge

en: Color XTerm
nn: X-terminal i fargar

en: Color Xterm
nn: Xterm i fargar

en: Color palette:
nn: Fargepalett:

en: Color scheme:
nn: Fargedefinisjon:

en: Color selector
nn: Fargevelgar

en: Color to use:
nn: Farge som skal nyttast:

en: Colors
nn: Fargar

en: Columns of Desktops
nn: Kolonner med skrivebord

en: Command
nn: Kommando

en: Command (optional)
nn: Kommando (valfri)

en: Command to execute when fish is clicked:
nn: Kommando som skal utførast ved klikk på fisken:

en: Command to run before we check for mail:
nn: Kommando som skal køyrast før me ser etter meldingar:

en: Confirm before killing windows
nn: Stadfest før vindauga vert lukka

en: Confirm the removal of panels with a dialog
nn: Stadfest fjerning av panel med ein dialog

en: Constant speed animations
nn: Animasjoner med konstant fart

en: Continue
nn: Fortset

en: Continue waiting
nn: Fortset venting

en: Copy date
nn: Kopier dato

en: Copy time
nn: Kopier tid

en: Copyright (C) 1999 Anders Carlsson
nn: Opphavsrett © 1999 Anders Calsson

en: Copyright (c) 1998 Red Hat Software, Inc.
nn: Copyright © 1998 Red Hat Software, Inc.

en: Could not call time-admin
    Perhaps time-admin is not installed
nn: Klarte ikkje å hente fram tidsadministrator
    Det er mogleg at tidsadminstratoren (time-admin) ikkje er innstallert

en: Could not connect to gnome-session
nn: Kunne ikkje kopla til gnome-session

en: Could not connect to the session manager
nn: Kunne ikkje kople til økthandsamar

en: Could not get directory name from path: %s
nn: Kunne ikkje finna filnamn fra sti: %s

en: Could not get file from path: %s
nn: Kunne ikkje hente fil frå sti: %s

en: Could not get file name from path: %s
nn: Kunne ikkje hente filnamn frå sti: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
nn: Kunne ikkje slå opp internett-adressa for %s.
    Dette vil hindre GNOME i å virka ordentleg.
    Det er mogleg å retta opp problemet ved å leggja
    til %s i fila /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
nn: Kunne ikkje opne .order-fila: %s

en: Could not open .order file: %s
    %s
nn: Kunne ikkje opne .order-fil: %s
    %s

en: Could not open file '%s' for writing
nn: Klarte ikkje å opne fila «%s» for skriving

en: Could not remove old order file %s: %s
nn: Kunne ikkje fjerna gamal .order-fil %s: %s

en: Could not remove the menu item %s: %s
nn: Kunne ikkje fjerne menyoppføring %s: %s

en: Could not rename tmp file: %s to %s
    %s
nn: Kunne ikkje omdøypa tmp-fil: %s til %s
    %s

en: Couldn't add applet
nn: Kan ikkje leggja til applet

en: Count
nn: Tal på

en: Create a new item
nn: Opprett ei ny oppføring

en: Create a new menu item
nn: Opprett ei ny menyoppføring

en: Create a new submenu
nn: Opprett ein ny undermeny

en: Create launcher applet
nn: Opprett oppstarts-applet

en: Create menu item
nn: Opprett menyoppføring

en: Create panel
nn: Opprett panel

en: Create swallow applet
nn: Opprett slukt applikasjon

en: Creates a new terminal window
nn: Opprettar eit nytt terminalvindauge

en: Current screen:
nn: Gjeldande skjerm:

en: Current session managed programs
nn: Gjeldande program som er øktstyrt

en: Custom
nn: Eigendefinert

en: Custom colors
nn: Eigendefinerte fargar

en: Debian menus
nn: Debian-menyar

en: Debug level
nn: Nivå for avlusing (debugging)

en: Default
nn: Forvald

en: Default (from global preferences)
nn: Standard (frå globale brukarval)

en: Default movement mode
nn: Standard bevegelsesmodus

en: Default task size:
nn: Standard oppgåvestorleik:

en: Delete
nn: Slett

en: Delete empty submenu?
nn: Slett tom undermeny?

en: Delete generates DEL/^H
nn: Delete sender DEL/^H

en: Delete selected menu item
nn: Slett vald menyoppføring

en: Delete this menu item?
nn: Slett denne menyoppføringa?

en: Depth (displacement when pressed)
nn: Djupn (forskyvning når nedtrykt)

en: Description
nn: Skildring

en: Desk Guide
nn: Skrivebordoversikt

en: Desk Guide Alert
nn: Åtvaring fra skrivebordsoversyn

en: Desk Guide Settings
nn: Instillingar for skrivebordsoversyn

en: Desk Guide Task View
nn: Oppgåvevising for skrivebordsoversyn

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
nn: Ventetid for verktytips for skrivbordsoversyn [ms]

en: Deskguide (the desktop pager)
nn: Skrivebordsguide (skrivebordsvelgaren)

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Desktop Height [pixels]
nn: Skrivebordets høgd [pikslar]

en: Desktop Settings
nn: Instillingar for skrivebord

en: Desktop Width [pixels]
nn: Breidda på skrivebordet [pikslar]

en: Desktop entry properties
nn: Eigenskapar for skrivebordsoppføringar

en: Desktop menu:
nn: Skrivebordsmeny:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
nn: Ventetid for verktytips for skrivebordsnamn [ms]

en: Desktop:
nn: Skrivebord:

en: Development
nn: Utvikling

en: Development (www)
nn: Utvikling (www)

en: Disabled
nn: Av

en: Discarded on logout and can die.
nn: Forkastast ved avlogging og kan døy.

en: Display
nn: Skjerm

en: Display fortunes instead of hints
nn: Vis fortunes istaden for hint

en: Display message of the day instead of hints
nn: Vis dagens melding i stedet for hint

en: Display normal hints
nn: Vis normale hint

en: Display this dialog next time
nn: Vis denne dialogboksen neste gong

en: Display tooltips with full task names
nn: Syn verktytips med fulle oppgåvenamn

en: Distribution menu (if found):
nn: Distribusjonsmeny (viss funnen):

en: Distribution:
nn: Distribusjon:

en: Divide height by number of rows
nn: Del høgda på mengda rekker

en: Divide height by number of vertical areas
nn: Del høgda på antall loddrette område

en: Divide width by number of columns
nn: Del breidden på mengje kolonner

en: Divide width by number of horizontal areas
nn: Del breidda på mengd vassrette område

en: Do not shade background
nn: Ikkje skuggelegg bakgrunn

en: Do not start up shells as login shells
nn: Ikkje start opp kommandoskal som loginskal

en: Do not update lastlog entry
nn: Ikkje oppdater lastlog oppføring

en: Do not update utmp entry
nn: Ikkje oppdater utmp-oppføring

en: Do not update wtmp entry
nn: Ikkje oppdater wtmp-oppføring

en: Don't avoid on maximize
nn: Ikkje unngå ved maksimering

en: Don't know how to activate `%s'
nn: Veit ikkje korleis «%s» skal aktiverast

en: Don't scale image to fit
nn: Ikkje skalér bilete til å passa

en: Drawer
nn: Skuff

en: Drawer handle
nn: Handtak for skuff

en: Drawer icon
nn: Ikon for skuff

en: Drawer sliding
nn: Glidande skuff

en: E-Mail utility
nn: E-post verkty

en: Edge panel
nn: Kantpanel

en: Edit
nn: Rediger

en: Edit Startup Program
nn: Rediger oppstartsprogram

en: Edit menus...
nn: Rediger menyar ...

en: Edit session name
nn: Rediger namnet på økta

en: Edit...
nn: Rediger ...

en: Emacs text editor
nn: Emacs tekstredigeringsverkty

en: Enable Auto-hide
nn: Slå på autoskjuling

en: Enable animations
nn: Slå på animasjonar

en: Enable bold text
nn: Bruk utheva tekst

en: Enable hidebutton
nn: Slå på skjuling av knappar

en: Enable hidebutton arrow
nn: Slå på pil for skjuling av knappar

en: Enable login hints
nn: Slå på hint ved pålogging

en: Enable multibyte support
nn: Kopl inn multibyte støtte

en: Enable panel keybindings
nn: Slå på tastaturbindingar for panelet

en: Enable task grouping
nn: Nytt gruppering av oppgåver

en: End world hunger
nn: Stopp verdssvolten

en: Enlightenment Window Manager
nn: Enlightenment vindaugehandsamar

en: Entire menu
nn: Heile menyen

en: Ephemeris for X (Astronomy)
nn: Ephemeris for X (Astronomi)

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
nn: Feil under køyring av vald editor.
    
    Editoren du har vald er truleg anten ikkje tilgjengeleg,
    eller så er han ikkje i stien.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
nn: Feil under lasting av dokument:
    
    %s
    
    Du har truleg ikkje
    dette dokumentet installert
    på ditt system.

en: Execute
nn: Utfør

en: Execute a command line
nn: Køyr kommandolinje

en: Execute this program instead of a shell
nn: Køyr dette programmet i staden for eit skal

en: Execute this program the same way as xterm does
nn: Køyr dette programmet på same måte som xterm gjer det

en: Expand
nn: Gjer større

en: Explicit hide
nn: Skjul eksplisitt

en: FAQ (www)
nn: OSS (www)

en: Failed to create directory
nn: Kunne ikkje oppretta katalogen

en: Failed to execute command:
    %s
nn: Klarte ikkje å  køyra kommando:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
nn: Klarte ikkje å  køyra kommando:
    %s
    %s

en: Failed to load this program!
nn: Klarte ikkje å laste dette programmet!

en: Fast but low quality scaling of button icons
nn: Rask, men med lav kvalitet på skalering av knappeikon

en: Favorites
nn: Favorittar

en: Favorites (user menus)
nn: Favorittar (brukarmenyar)

en: Favorites menu
nn: Favorittar-meny

en: Favorites:
nn: Favorittar:

en: File
nn: Fil

en: File %s already exists. Overwrite?
nn: Fila %s eksisterer allereie. Overskriv?

en: File Formats
nn: Filformat

en: File Manager
nn: Filhandterar

en: FileRunner
nn: Filkøyrar

en: Fill window thumbnails with screen contents
nn: Fyll vindaugeminiatyrar med skjerminnhald

en: Fish
nn: Fisk

en: Floating panel
nn: Flytande panel

en: Folder:
nn: Mappe:

en: Follow panel size
nn: Følg storleiken på panelet

en: Font:
nn: Skrifttype:

en: Fore/Background Color:
nn: For-/bakgrunnsfarge:

en: Foreground color
nn: Forgrunnsfarge

en: Foreground color:
nn: Forgrunnsfarge:

en: Forward
nn: Framover

en: Frames In Animation:
nn: Bilete i animasjonen:

en: Frederic Devernay
nn: Frédéric Devernay

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
nn: Fri bevegelse (forstyrrar ikkje andre appletar) (eller bruk Alt)

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
nn: GNOME skrivebordsoversyn (Pager)

en: GNOME Developers' Site
nn: GNOME Utviklarnettstad

en: GNOME Fish Properties
nn: Eigenskapar for fisk

en: GNOME Help
nn: GNOME Hjelp

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
nn: Gnome Hjelplease gjev enkel tilgong til ulike typer dokumentasjon på systemet ditt

en: GNOME Help Path
nn: Søkesti for GNOME Hjelp

en: GNOME Hints
nn: GNOME-tips

en: GNOME Login
nn: GNOME-login

en: GNOME Main Site
nn: GNOME Nettstad

en: GNOME News Site
nn: GNOME Nettstad for nyhende

en: GNOME Tasklist
nn: GNOME oppgåveliste

en: GNOME Terminal
nn: GNOME-terminal

en: GNOME front-end to aspell
nn: GNOME aspell-grensesnitt

en: GNOME menu editor
nn: GNOME menyredigering

en: GNOME terminal:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)
nn: GNOME terminal:      Miguel de Icaza (miguel@ximian.com)

en: GNOME was brought to you by
nn: GNOME vart gjort tilgjengeleg for deg av

en: GNU Image Manipulation Program
nn: GNU bilete manipulerings program

en: Games
nn: Spel

en: Games menu
nn: Spel meny

en: General
nn: Allment

en: Geometry
nn: Geometri

en: Gergo Erdi
nn: Gergo Érdi

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-core
nn: Glade fil for skjermdump programmer manglar.
    Vennlegast sjekk gnome-core innstallasjonen din

en: Global Preferences...
nn: Globale brukarval ...

en: Global main menu
nn: Global hovudmeny

en: Global menu
nn: Global meny

en: Global panel properties
nn: Globale eigenskapar for panelet

en: Gnome Help Bookmarks
nn: Bokmerke for Gnome.Hjelp

en: Gnome Help Browser
nn: Gnome Hjelplesar

en: Gnome Help Configure
nn: Konfigurer Gnome Hjelp

en: Gnome Help History
nn: Historikk for Gnome Hjelp

en: Gnome hint
nn: Gnome-hint

en: Go to the next location in the history list
nn: Gå til neste stad i historikklista

en: Go to the previous location in the history list
nn: Gå til førre stad i historikklista

en: Grab a window instead of the entire screen
nn: Ta tak i eit vindauge i staden for heile skjermen

en: Grab key...
nn: Hent tast ...

en: Graphical File Manager
nn: Grafisk filhandterar

en: Graphics
nn: Grafikk

en: Graphics menu
nn: Grafikk meny

en: Green on black
nn: Grønt på svart

en: Gtk+ port of Vim
nn: Gtk+ versjon av Vim

en: Height
nn: Høgd

en: Height of window
nn: Høgda på vindauget

en: Helmut Koeberle
nn: Helmut Köberle

en: Help
nn: Hjelp

en: Help on %s
nn: Hjelp om %s

en: Help on Help
nn: Hjelp om Hjelp

en: Help system
nn: Hjelpesystem

en: Hidden
nn: Skjult

en: Hide
nn: Gøym

en: Hide advanced options
nn: Gøym avanserte val

en: Hide buttons
nn: Skjule-knappar

en: Hide delay (ms)
nn: Pause før gøyming (ms)

en: Hide menubar
nn: Skjul menylinja

en: Hide the advanced controls below this button.
nn: Gøym avanserte kontrollar under denne knappen.

en: Hide this panel
nn: Gøym dette panelet

en: Hiding
nn: Skjuler

en: Hiding policy
nn: Kriterie for skjuling

en: History
nn: Historikk

en: History and cache
nn: Historikk og mellomlagring

en: History file
nn: Historikkfil

en: History size
nn: Historikkstorleik

en: Horizontal
nn: Vassrett

en: Horizontal Layout
nn: Vassrett plassering

en: Huge (80 pixels)
nn: Enorm (80 pikslar)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
nn: Oppdaga allereie køyrende panel.
    Starte nok eit panel?
    (Det nye panelet vil ikkje startast på nytt.)

en: Icon
nn: Ikon

en: Iconify
nn: Gjer til ikon

en: Iconify All
nn: Ikonifisér alle

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
nn: Dersom du nyttar Linux 2.2.x med glibx 2.1.x, er
    dette truleg grunna feil oppsett av Unix98 ptyar.
    
    Vennligst les linux/Documentation/Changes for informasjon
    om korleis desse skal konfigurerast.

en: Image
nn: Bilete

en: Image loading and display settings
nn: Bilete lasting og visnings innstillingar

en: Imlib Configuration Options
nn: Imlib-oppset

en: In a submenu
nn: I ein undermeny

en: In the menu
nn: I menyen

en: Inactive
nn: Inaktiv

en: Incremental update delay [ms]
nn: Pause før inkrementell oppdatering [ms]

en: Index
nn: Indeks

en: Info Pages
nn: Infosider

en: Info Path
nn: Sti til infosider

en: Inigo Serna
nn: Iñigo Serna

en: Initialize session settings
nn: Initialiser innstillingar for økt

en: Insufficient memory to save the screenshot.
    Please free up some resources and try again.
nn: Ikkje nok minne til å lagre skjermdump.
    Vennligst frigjer ressursar og prøv igjen.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
nn: Integrert hjelpsystem (Info, man, HTML)

en: Internet
nn: Internett

en: Internet time
nn: Internett-tid

en: Japanese terminal emulation program
nn: Japansk terminalemulator

en: Jerome Bolliet
nn: Jerôme Bolliet

en: KDE menu (if found):
nn: KDE-meny (viss funnen):

en: KDE menus
nn: KDE-menyar

en: Kanji terminal
nn: Kanjii terminal

en: Keep menus in memory
nn: Behald menyane i minnet

en: Keep panels above other windows
nn: Hald panel over andre vindauger

en: Keep panels below other windows
nn: Hald panel under andre vindauger

en: Keep panels on the same level as other windows
nn: Hald panel på same nivå som andre vindauger

en: Key Bindings
nn: Tastaturbindingar

en: Keyboard Bell
nn: Tastaturklokke

en: Keyboard Settings
nn: Innstillingar for tastatur

en: Kill All
nn: Drep alle

en: Kill Daemon
nn: Drep daemon

en: Kill app
nn: Drep app

en: Kill session
nn: Drep økta

en: Large (64 pixels)
nn: Stor (64 pikslar)

en: Last
nn: Siste

en: Launcher
nn: Oppstartar

en: Launcher from menu
nn: Oppstartar fra meny

en: Launcher icon
nn: Ikon for oppstartar

en: Launcher properties
nn: Eigenskapar for oppstartar

en: Launcher...
nn: Oppstartar ...

en: Layout
nn: Formgjeving

en: Left
nn: Venstre

en: Level
nn: Nivå

en: Library Functions
nn: Bibliotekfunksjonar

en: Linux console
nn: Linux-konsoll

en: Local maildir
nn: Lokal postkatalog

en: Local mailspool
nn: Lokalt postlager

en: Location:
nn: Plassering:

en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Lock Screen Now
nn: Lås skjerm no

en: Lock button
nn: Låseknapp

en: Lock screen
nn: Lås skjerm

en: Lock the screen so that you can temporarily leave your computer
nn: Lås skjermen så du kan forlata maskina midlertidig

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Log out
nn: Logg ut

en: Log out button
nn: Avloggingsknapp

en: Log out of GNOME
nn: Logg ut frå GNOME

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down your computer
nn: Logg ut for å logge inn som ny brukar eller avslutte

en: Logout
nn: Logg ut

en: Looking up internet address for %s
nn: Slår opp internett-adressa for %s

en: Mail check
nn: Postkontroll

en: Mail check Applet
nn: Postkontrollapplet

en: Mail check notifies you when new mail arrives in your mailbox
nn: Postkontrolleraren seier frå når du har ny e-post i postkassa

en: Mail check properties
nn: Eigenskapar for postkontroll

en: Mail server:
nn: E-posttenar:

en: Mail spool file:
nn: Postlagerfil:

en: Mailbox
nn: Postkasse

en: Mailbox resides on:
nn: Postboksen finnast på:

en: Mailcheck
nn: E-postsjekk

en: Mailing Lists (www)
nn: E-postlister (www)

en: Main Menu
nn: Hovudmeny

en: Main menu
nn: Hovudmeny

en: Make buttons flush with panel edge
nn: La knappane fylle panelet heilt til kanten

en: Man Pages
nn: Manualsider

en: Man Path
nn: Sti til manualsider

en: Many many others ...
nn: Mange, mange andre ...

en: Martin Norbaeck
nn: Martin Norbäck

en: Maximize mode
nn: Maksimeringsmodus

en: Menu
nn: Meny

en: Menu editor
nn: Menyredigering

en: Menu icon
nn: Ikon for meny

en: Menu panel
nn: Menypanel

en: Menu path
nn: Menysti

en: Menu properties
nn: Eigenskapar for meny

en: Menu type
nn: Menytype

en: Menus
nn: Menyar

en: Merge in system menus
nn: Flett inn systemmenyar

en: Message of The Day
nn: Melding for dagen

en: Message of the day file to use:
nn: Fil for dagens melding som skal : brukast

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
nn: Antal millisekund ventetid for at klientar skal døy (0=uendeleg)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
nn: Antal millisekund ventetid for registrering av klientar (0=uendeleg)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
nn: Antal millisekund ventetid for at klientar skal svara (0=uendeleg)

en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: Monitors
nn: Monitorar

en: Motif CD player w/ CDDB support
nn: Motif CD spelar m/ CDDB støtte

en: Mouse Settings
nn: Innstillingar for mus

en: Move
nn: Flytt

en: Move down
nn: Flytt ned

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
nn: Flytt ikonifiserte oppgåver til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting

en: Move selected menu down
nn: Flytt vald meny ned eit nivå

en: Move selected menu up
nn: Flytt vald meny opp eit nivå

en: Move up
nn: Flytt opp

en: Multimedia applets
nn: Multimedia applet

en: Multimedia menu
nn: Multimedia meny

en: Netscape browser
nn: Netscape nettlesar

en: Network
nn: Nettverk

en: Network applets
nn: Nettverks applet

en: Never allowed to die.
nn: Aldri la døy.

en: New Folder
nn: Ny mappe

en: New Item
nn: Ny oppføring

en: New Mail
nn: Ny e-post

en: New Submenu
nn: Ny undermeny

en: New _Item...
nn: Ny oppfør_ing ...

en: News (www)
nn: Nyhende (www)

en: No 'Exec' field in entry
nn: Ikkje noko «Exec» felt i oppføringa

en: No mail.
nn: Ikkje noko post.

en: No message of the day found!
nn: Fann ikkje dagens melding!

en: No panel found
nn: Ikkje noko panel funne

en: No program selected
nn: Ingen program vald

en: No response to the %s command.
nn: Ikkje noko svar på kommandoen %s.

en: No socket was created
nn: Ikkje noko socket ble oppretta

en: No system menus found!
nn: Fann ingen systemmenyar!

en: Non-session-managed Startup Programs
nn: Oppstartsprogram som ikkje blir teke hand om av økta

en: None
nn: Ingen

en: Normal
nn: Vanleg

en: Normal menu
nn: Normal meny

en: Normal tile
nn: Normal flis

en: Not enough room to write file %s
nn: Ikkje nok plass til å skrive fila %s

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
nn: Merk: Panelet vil tilpassa storleiken etter
    den største appleten, og ikkje alle appleter
    følgjer desse storleikene.

en: Number of tasks before grouping occurs
nn: Tal på oppgåver før gruppering finn stad

en: Object created is not AppletWidget
nn: Oppretta objekt er ikkje av type AppletWidget

en: Off
nn: Av

en: Offset from screen edge:
nn: Avstand frå kanten av skjermen:

en: On the main menu
nn: På hovudmenyen

en: One moment, reading menus...
nn: Vent litt, les menyar ...

en: Only read saved sessions from the default.session file
nn: Berre les lagra økter frå default.session fila

en: Only show current desktop in pager
nn: Syn kun aktivt skrivebord i søkjaren

en: Only use empty space
nn: Bruk berre tomt rom

en: Open IM (input method)
nn: Open IM (inndata metode)

en: Open URL: %s
nn: Opne URL: %s

en: Open new browser window
nn: Opne nytt vindauge

en: Options
nn: Val

en: Options for the startup hint dialog
nn: Eigesnkaper for tips ved oppstart

en: Order
nn: Rekkjefølgje

en: Order:
nn: Rekkefølge:

en: Orient panel horizontally
nn: Plasser panelet vassrett

en: Orient panel vertically
nn: Plassér panelet loddrett

en: Orientation
nn: Retning

en: Override desktop height with panel size
nn: Overstyr skrivebordshøgd med storleika til panelet

en: Override desktop width with panel size
nn: Overstyr skrivebordets breidde med storleika på panelet

en: Overwrite existing menu entry?
nn: Overskriv eksisterande menyoppføring?

en: Padding between applets
nn: Fyll mellom appletar

en: Padding between applets and panel border
nn: Fyll mellom appletar og panelkanten

en: Page Title
nn: Sidetittel

en: Panel Manual...
nn: Panelhandbok ...

en: Panel Objects
nn: Panelobjekt

en: Panel Position
nn: Panelplassering

en: Panel menu:
nn: Panelmeny:

en: Panel properties
nn: Eigenskapar for panelet

en: Panel size:
nn: Storleik på panelet:

en: Panel to add the launcher to
nn: Panelopnaren skal leggjast til på

en: Panel treatment (GNOME compliant window managers only)
nn: Panelframferd (kun for vindaugshandsamar som følgjer GNOMEs retningslinjer)

en: Panel window level:
nn: Vindaugsnivå for panelet:

en: Password:
nn: Passord:

en: Paths
nn: Stiar

en: Pause per frame (s):
nn: Pause for kvart bilete (s):

en: Pick a Font
nn: Vel ein skrifttype

en: Pick a color
nn: Velg ei farge

en: Pixmap
nn: Bilete

en: Pixmap file:
nn: Biletefil:

en: Play a sound when new mail arrives
nn: Spill ein lyd når det kjem ny post

en: Popdown task view automatically
nn: Syn oppgåvevisar automatisk

en: Popup menu key
nn: Popup-meny tast

en: Position to add the launcher to
nn: Posisjon opnaren skal leggjast til i

en: Preferences
nn: Brukarval

en: Prelight buttons on mouseover
nn: Gjer knappane lysare når muspeikeren er over dei

en: Press a key...
nn: Trykk ein tast ...

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Print Screenshot
nn: Skriv ut skjermdump

en: Print command:
nn: Skrivarkommando:

en: Printer
nn: Skrivar

en: Printer Applet
nn: Skrivarapplet

en: Printer name:
nn: Skrivarnamn:

en: Printer properties
nn: Eigenskapar for skrivarar

en: Priority
nn: Prioritet

en: Programs
nn: Program

en: Programs (system menus)
nn: Programm (systemmenyar)

en: Programs for Internet and networks
nn: Porgam for internet og nettverk

en: Programs menu
nn: Programmeny

en: Programs to be merged in (system menus)
nn: Programmer som skal flettast inn (systemmenyar)

en: Programs with smaller values are started before programs with higher values. The default value should be OK
nn: Program med lågare verdiar startast før program med høgare verdiar. Standardverdiane bør vera ok

en: Programs:
nn: Program:

en: Prompt on logout
nn: Spør ved utlogging

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Properties...
nn: Eigenskapar ...

en: Push movement (or use Shift)
nn: «Push»-røyrsle (eller bruk Shift)

en: Put into run dialog
nn: Sett inn i køyr-dialogen

en: Raise area grid over tasks
nn: Hev rutenett for område over oppgåver

en: Raise panels on mouse-over
nn: Hev panelet når musen beveger seg over

en: RealPlayer multimedia player
nn: RealPlayer multimediaspelar

en: Really log out?
nn: Verkeleg logge ut?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
nn: Verkeleg nullstilla alle GNOME-brukarinstillingar for %s?

en: Reboot
nn: Start om

en: Red Hat menus
nn: Red Hat-menyar ...

en: Regular XTerm
nn: Vanleg X-terminal

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
nn: Utgjeve i følge vilkåra i GNU Public License.
    GNOME menyredigering.

en: Reload
nn: Last om att

en: Remote IMAP-server
nn: Ekstern IMAP-tenar

en: Remote POP3-server
nn: Ekstern POP3-tenar

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
nn: Ekstern-klient-feil oppstod. Ekstern-spørring er deaktivert. Kanskje du
    nytta gal /tenar/brukarnamn/passord?

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove Program
nn: Fjern program

en: Remove applet
nn: Fjern applet

en: Remove from panel
nn: Fjern frå panelet

en: Remove this item
nn: Fjern denne oppføringa

en: Remove this panel
nn: Fjern dette panelet

en: Remove this panel...
nn: Fjern dette panelet ...

en: Reread all menus
nn: Les alle menyar på nytt

en: Rescan Desktop Devices
nn: Les skrivebordseiningane på nytt

en: Rescan Desktop Directory
nn: Les skrivebordskatalogen på nytt

en: Reset all user settings
nn: Nullstill alle brukarinstillingar

en: Reset and _Clear
nn: Nullstill og _tøm

en: Respawn
nn: Gjenoppstå

en: Respawn abandoned due to failures.
nn: Gjenoppstart program som er forlatt pga feil.

en: Restart Daemon
nn: Start daemon på nytt

en: Restore
nn: Gjenopprette

en: Restore All
nn: Gjenopprett alle

en: Revert
nn: Gå tilbake

en: Ridiculous (128 pixels)
nn: Vanvittig (128 pikslar)

en: Right
nn: Høgre

en: Rotate image for vertical panels
nn: Rotér bilete på loddrette panel

en: Rotate on vertical panels
nn: Rotér på loddrette panel

en: Rows of Desktops
nn: Rekkje med skrivebord

en: Rows of tasks:
nn: Rekke med oppgåver:

en: Run
nn: Køyr

en: Run Program
nn: Køyr program

en: Run button
nn: Køyr-knapp

en: Run dialog key
nn: Køyr dialog tast

en: Run in terminal
nn: Køyr i terminal

en: Run...
nn: Køyr ...

en: Running
nn: Køyrer

en: Running in "Lockdown" mode.  This means your system administrator has prohibited any changes to the panel's configuration to take place.
nn: Køyrer i «nedlåst». Dette betyr at systemadministrator har fjerna moglegheitene for å gjere endringar i panelet sitt oppsett.

en: Save
nn: Lagre

en: Save Current Session
nn: Lagra aktiv økt

en: Save changes?
nn: Lagre endringane?

en: Save current setup
nn: Lagra noverande oppsett

en: Save current state of desktop
nn: Lagra noverande tilstand for skrivebordet

en: Save screenshot to _desktop
nn: Lagre skjermdump til _skrivebord

en: Save screenshot to _web page (save in ~/public__html)
nn: Lagre skjermdump til _nettside (lagre i ~/public_html)

en: Saving
nn: Lagrar

en: Saving session details.
nn: Lagrar innstillinger for økta.

en: Sawfish Window Manager
nn: Sawfish vindaugehandsamar

en: Scale image (keep proportions)
nn: Skalér bilete (behald proporsjonane)

en: Screensaver
nn: Skjermsparar

en: Screenshot
nn: Skjermdump

en: Screenshot Print Preview
nn: Skjermdump Førehandsvisning

en: Scroll on keystroke
nn: Rull ned ved tastetrykk

en: Scroll on output
nn: Rull ned ved output

en: Scrollback lines:
nn: Antall linjer tilbakerulling:

en: Scrollbar position:
nn: Rullefelt-posisjon:

en: Scrolling
nn: Rulling

en: Select animation
nn: Vel animasjon

en: Select-by-word characters:
nn: Velg-etter-ord teikn:

en: Session
nn: Økt

en: Session Chooser
nn: Øktveljar

en: Session Manager Proxy
nn: Økthandsamar proxy

en: Session Name
nn: Øktnamn

en: Session Options
nn: Øktval

en: Session Properties
nn: Eigenskapar for økt

en: Session Properties & Startup Programs
nn: Øktparametrar og oppstartsprogram

en: Set Time
nn: Sett tid

en: Set the TERM variable
nn: Sett TERM-variabelen

en: Set the window icon
nn: Sett ikon for vindauget

en: Set the window title
nn: Sett vindaugstittel

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Shade
nn: Skugge

en: Shade All
nn: Skugg alle

en: Shade background
nn: Skuggelegg bakgrunn

en: Show Bookmarks Window
nn: Vis bokmerkevindauget

en: Show Desk-Guide tooltips
nn: Syn verktytips for skrivebordoversyn

en: Show Documentation Index
nn: Vis indeks for dokumentasjon

en: Show History Window
nn: Vis historikkvindauget

en: Show [...] buttons
nn: Vis [...] knappar

en: Show arrows on hide button
nn: Vis piler på «skjul»-knappen

en: Show button tiles only when cursor is over the button
nn: Vis knappeflisene berre når markøren er over knappen

en: Show date in applet
nn: Vis dato i applet

en: Show date in tooltip
nn: Vis dato i verktytips

en: Show delay (ms)
nn: Pause før vising (ms)

en: Show desktop name tooltips
nn: Syn verktytips for skrivbordsnamn

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
nn: Syn skjulte oppgåver (HIDDEN)

en: Show hide buttons
nn: Vis knappar for skjuling

en: Show iconified (minimized) applications
nn: Syn ikonifiserte (minimerte) applikasjonar

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
nn: Syn ikonifiserte (minimerte) applikasjonar på alle skrivebord

en: Show menu titles
nn: Syn menynamn

en: Show mini icons
nn: Syn små ikon

en: Show normal applications
nn: Syn normale applikasjonar

en: Show normal applications on all desktops
nn: Syn normale applikasjonar på alle skrivebord

en: Show popup menus outside of panels
nn: Vis popup-menyar utanfor panel

en: Show shaded tasks (SHADED)
nn: Syn skuggelagde oppgåver (SHADED)

en: Show splash screen on login
nn: Vis «splash»-skjerm ved pålogging

en: Show tasklist arrow
nn: Syn pil for oppgåvelista

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
nn: Syn oppgåver som er skjult frå oppgåvelina (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
nn: Syn oppgåver som er skjult frå vindaugslista (SKIP-WINLIST)

en: Shut Down
nn: Slå av

en: Silence terminal bell
nn: Demp terminalklokka

en: Sink tasklist into panel
nn: Legg oppgåvelista i panelet

en: Size
nn: Storleik

en: Size (pixels)
nn: Storleik (pikslar)

en: Size and Position
nn: Storleik og plassering

en: Sliding panel
nn: Glidande panel

en: Small (36 pixels)
nn: Liten (36 pikslar)

en: Software (www)
nn: Programvare (www)

en: Solid background
nn: Heilfylt bakgrunn

en: Sort Submenu
nn: Sorter undermeny

en: Sort Submenu _Recursive
nn: Sorter undermeny rekursivt

en: Sort _Recursive
nn: Sorter _rekursivt

en: Sort selected submenu
nn: Sorter valde undermeny

en: Special
nn: Spesiell

en: Special Files
nn: Spesialfiler

en: Special icon
nn: Spesialikon

en: Specifies font name
nn: Spesifiserer namnet på skrifttypen

en: Specifies the geometry for the main window
nn: Spesifiserer geometrien for hovudvindauget

en: Specify a session name to load
nn: Spesifiserer eit øktnamn som skal startast

en: Standard (48 pixels)
nn: Standard (48 pikslar)

en: Start Session
nn: Start økt

en: Start in fortune mode
nn: Start i fortune modus

en: Start in hint browsing mode
nn: Start i hintvisar modus

en: Start in motd mode
nn: Start i motd modus

en: Start in session login mode (used from gsm)
nn: Start i øktinnloggingsmodus (brukt frå gsm)

en: Start up shells as login shells
nn: Start opp kommandoskal som loginskal

en: Start with default programs
nn: Start med forvalde program

en: Started but has not yet reported state.
nn: Starta, men har ikkje enno rapportert tilstand.

en: Starting
nn: Startar

en: Starting GNOME
nn: Startar GNOME

en: Starting GNOME: %s
nn: Startar GNOME: %s

en: Starting GNOME: done
nn: Startar GNOME: ferdig

en: Startup Command
nn: Oppstartskommando

en: Startup Hint
nn: Tips ved oppstart

en: Startup Programs
nn: Oppstartsprogram

en: State
nn: Tilstand

en: State not reported within timeout.
nn: Tilstand ikkje rapportert innan tidsavbrot.

en: Status dock
nn: Statusdokk

en: Stick
nn: Fest

en: Stick All
nn: Fest alle

en: Stretch image (change proportions)
nn: Strekk bilete (endre proporsjonane)

en: Style
nn: Stil

en: Style:
nn: Stil:

en: SuSE menus
nn: SuSE-menyar

en: Swallowed app...
nn: Slukt applikasjon ...

en: Swap Delete/Backspace
nn: Byt om DEL/Backspace

en: Switch horizontal/vertical position of tasklist arrow
nn: Byt vassrett/loddrett posisjon for oppgåvelistepil

en: Switched movement (or use Ctrl)
nn: Byte bevegelse (eller bruk Ctrl)

en: System Calls
nn: Systemkall

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
nn: Systemovervaking (prosessor, diskplass, minne, osv.)

en: System menu
nn: System meny

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
nn: Szabolcs «Shooby» Bán

en: Take screenshot key
nn: Ta tak i skjermdump tast

en: Take window screenshot key
nn: Ta tak i vindauge skjermdump tast

en: Tasklist
nn: Oppgåveliste

en: Tasklist height is dynamic
nn: Dynamisk høgd for oppgåvelista

en: Tasklist height is fixed
nn: Fast høgd for oppgåvelista

en: Tasklist height:
nn: Høgd for oppgåvelista

en: Tasklist properties
nn: Eigenskapar for oppgåvelista

en: Tasklist width is dynamic
nn: Dynamisk breidd på oppgåvelista

en: Tasklist width is fixed
nn: Fast breidd på oppgåvelista

en: Tasklist width is that of longest title
nn: Oppgåvelista får si breidd frå den lengste tittelen

en: Tasklist width:
nn: Breidd på oppgåvelista:

en: Tasklist: Unable to create applet widget
nn: Oppgåvelista: Kunne ikkje opprette applet widget

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Terminal Class:
nn: Terminalklasse:

en: Terminal class name
nn: Namn på terminalklasse

en: Terminal emulation program
nn: Terminalemulator for GNOME

en: Text based web browser
nn: Tekstbasert nettlesar

en: Text only
nn: Berre tekst

en: The Animation Filename:
nn: Filnamn for animasjonen:

en: The Battery
nn: Batteriet

en: The GIMP
nn: Gimp

en: The GNOME Fish Applet
nn: Gnome-fisk applet

en: The GNOME Panel
nn: GNOME-Panel

en: The GNOME terminal emulation program.
nn: GNOME-terminalemulatorprogram.

en: The Mysterious GEGL
nn: Den mystiske GEGL

en: The Panel
nn: Panelet

en: The Squeaky Rubber Gnome
nn: Den knirkande gummignomen

en: The argument is a url to add, not a .desktop file
nn: Argumentet er ein url som skal leggjast til, ikkje ei .desktop fil

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
nn: Klokkeapplet gjev panelet ditt ei enkel og lite ressurskrevande vising av dato og tid

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
nn: Katalogen /tmp/orbit-%s er ikkje eigd av
    aktiv brukar, %s.
    Vennligst korriger eigarskapen på denne katalogen.

en: The error was: %s
nn: Feilen var: %s

en: The menu entry must have a filename
nn: Menyoppføringa må ha eit filnamn

en: The menu item must have a name
nn: Menyoppføringa må ha eit namn

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
nn: Skrivarapplet let deg nytta dreg-og-slipp for å skriva ut filene via utskriftskommandoen

en: The program may be slow, stopped or broken.
nn: Programmet kan være treigt, stoppa eller øydelagt.

en: The session name already exists
nn: Øktnamnet eksisterer allereie

en: The session name cannot be empty
nn: Øktnamnet kan ikkje vere tomt

en: The startup command cannot be empty
nn: Oppstartskommandoen kan ikkje vera tom

en: The system administrator has disallowed modification of the panel configuration
nn: Din systemadminstrator har kopla ut endringar av paneloppsettet

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
nn: Vatnet må bytes ut!
    (Sjå på datoen i dag)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
nn: Det har skjedd ein feil under forsøk på å logge inn.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
nn: Det oppstod eit problem under registrering av panelet hos GOAD tjeneren.
    Panelet vil no avslutta.

en: This Month
nn: Denne månaden

en: This Week
nn: Denne veka

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
nn: Denne appleten  er totalt unyttig. Det tek berre opp diskplass og kompileringstid, og om det lastar, tek det óg opp dyrebar plass i panel og minne. Dersom nokon blir tekne i å nytta denne appleten, bør vedkommande sendast til psykisk evaluering snøggast råd.

en: This change conflicts with an existing menu item
nn: Denne endringa er i konflikt med ei eksisterande menyoppføring

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
nn: Denne endringa er i konflikt med ei eksisterande menyoppføring.
    To menyoppføringar i same undermeny kan ikkje ha same namn.

en: This launch icon does not specify a program to run
nn: Dette startikonet spesifiserer ikkje eit program som skal køyrast

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
nn: Dette programmet er ansvarleg for å sette i gong andre applikasjoner, innlemme små applets i seg sjølv, verdsfreden og vilkårlege X-krasj.

en: Thumb Nails
nn: Miniatyrar

en: Tiles enabled
nn: Fliser slått på

en: Time Format
nn: Tidsformat

en: Timed out on sending session save to an applet
nn: Tidsavbrot ved sending av øktlagring til ein applet

en: Tiny (24 pixels)
nn: Veldig liten (24 pikslar)

en: Title of application to swallow
nn: Tittel på applikasjonen som skal slukast

en: To desktop
nn: Til skrivebordet

en: Today
nn: I dag

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
nn: Slår av/på om tastaturfokus tas av terminalen.

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
nn: Slår av/på vising av menylinja.

en: Tomas Oegren
nn: Tomas Ögren

en: Tools for software development
nn: Verkty for programvareutvikling

en: Tooltip/Name
nn: Verktytips/Namn

en: Tooltips
nn: Verktytips

en: Tooltips enabled
nn: Verktytips på

en: Top left corner's position: X
nn: X-posisjon for øvste venstre hjørne:

en: Top of applet menus
nn: Toppen på appletmenyane

en: Top of system menus
nn: Toppen på systemmenyane

en: Top of system merge menus
nn: Toppen på system-flettemenyane

en: Top of user menus
nn: Toppen på brukjermenyane

en: Translucent
nn: Gjennomskinleg

en: Transparent
nn: Gjennomsiktig

en: Transparent background
nn: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Trash
nn: Papirkorg

en: Try
nn: Prøv

en: Try again
nn: Prøv igjen

en: Try to avoid overlapping panels
nn: Prøv å unngå overlappande panel

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
nn: Prøv å oppretta terminalen med TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
nn: Prøv å starta ein TerminalFactory

en: Ultra Tiny (12 pixels)
nn: Bitteliten (12 pikslar)

en: Unable to create file: %s
nn: Kunne ikkje opprette fil: %s

en: Unable to create png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
nn: Ikkje i stand til å hente fram png informasjon.
    Du har sannsynlegvis feil versjon av libpng-biblioteket på systemet ditt

en: Unable to create the file:
    "%s"
    Please check your permissions of the parent directory
nn: Ikkje i stand til å opprette fila:
    «%s»
    Vennligst sjekk om du rettar til å skrive til katalogen

en: Unable to initialize png structure.
    You probably have a bad version of libpng on your system
nn: Ikkje i stand til å intitialiasere png struktur.
    Du har sannsynlegvis feil versjon av libpng-biblioteket på systemet ditt.

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
nn: Fann ikkje GNOME-installasjonskatalogen

en: Unable to set png info.
    You probably have a bad version of libpng on your system
nn: Ikkje i stand til å sette png informasjon.
    Du har sannsynlegvis feil versjon av libpng biblioteket på systemet ditt

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
nn: Ikkje i stand til å ta skjermdump av det gjeldande skrivebordet

en: Unaffected by logouts but can die.
nn: Ikkje påvirka av avlogging, men kan døy.

en: Unix time
nn: Unix-tid

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unshade
nn: Fjern skugge

en: Unshade All
nn: Avskugg alle

en: Unstick
nn: Løys

en: Unstick All
nn: Løys alle

en: Update lastlog entry
nn: Oppdater lastlog oppføring

en: Update utmp entry
nn: Oppdater utmp-oppføring

en: Update wtmp entry
nn: Oppdater wtmp-oppføring

en: Use --login by default
nn: Bruk --login som standard

en: Use GMT
nn: Bruk GMT

en: Use custom icon for panel button
nn: Bruk eigendefinert ikon for panelknappen

en: Use dialog boxes
nn: Bruk dialogboksar

en: Use large icons
nn: Bruk store ikon

en: User Commands
nn: Brukarkommandoar

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Utilities
nn: Verkty

en: Utilities menu
nn: Verkty meny

en: Utility
nn: Verkty

en: Utility applets
nn: Verkty appletar

en: Vertical
nn: Loddrett

en: Vertical Layout
nn: Loddrett plassering

en: Video player
nn: Videospelar

en: Vietnamese terminal
nn: Vietnamesisk terminal

en: Vietnamese terminal emulation program
nn: Vietnamesisk terminalemulator

en: Visibility
nn: Synleg

en: Wait abandoned due to conflict.
nn: Venting forlatt grunna konflikt.

en: Waiting to start or already finished.
nn: Ventar på å få starta eller er allereie starta.

en: Wanda the GNOME Fish
nn: GNOMEfisken Wanda

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
nn: Åtvaring! Ulagra endringar vil gå tapt!
    Halde fram?

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against usage of wanda for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nn: Åtvaring: Kommandoen ser faktisk ut til å gjera noko nyttig.
    Sidan dette er ein unyttig applet er det ikkje sikkert du ynskjer dette.
    Me vil på det sterkaste åtvara mot kvar ein bruk av wanda som
    fører med seg at applet gjer nytte for seg.

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
nn: Når eit panel vert fjerna, vert panelet og dets
    instillingar tapte. Fjern dette panelet?

en: When clicked:
nn: Ved museklikk:

en: When new mail arrives:
nn: Når ny post vert motteke:

en: Which tasks to show
nn: Kva for oppgåver skal synast

en: White on black
nn: Kvitt på svart

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
nn: Oisann! Det er noko som hindrar oss i å leggja til på panelet

en: Width
nn: Breidd

en: Width of window
nn: Breidda på vindauget

en: Will run '%s'
nn: Kjem til å køyre «%s»

en: Window Manager
nn: Vindaugshandsamar

en: Window Manager Workarounds
nn: Ta omsyn til feil/manglar i vindaugehandsamaren

en: Window manager changes active area on all desktops
    (FVWM, Sawfish)
nn: Vindaugshandsamaren endrar aktivt område på alle skrivebord
    (FVWM, Sawfish)

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
nn: Vindaugehandsamaren reknar med at søkaren endrar eigenskap for område+
    skrivebord direkte (Enlightenment, FVWM)

en: Window manager moves decoration window instead
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)
nn: Vindaugshandsamaren flyttar dekorasjonsvindauget i staden
    (AfterStep, Enlightenment, FVWM, IceWM)

en: With pixmap arrow
nn: Med biletepil

en: Without pixmap
nn: Utan biletepil

en: X Color Selector
nn: X Fargevelgar

en: X position of window
nn: X-posisjon for vindauget

en: Y position of window
nn: Y-posisjon for vingauget

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
nn: Du har allereie ein statusdokk på panelet. Du kan berre ha ein

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
nn: Du nyttar ikkje ein vindaugehandsamar som 
    støttar GNOME. GNOMEstøtte for vindauge-
    handsamaren vert tilrådd på det sterkaste
    for at skrivebordsoversynet skal fungere.

en: You can not delete a top level submenu.
nn: Du kan ikkje slette ein undermeny på toppnivå.

en: You can only have one menu panel at a time.
nn: Du kan kun ha eitt menypanel om gongen.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
nn: Du kan ikkje legge til noko i denne undermenyen.
    Du har ikkje rette tilgongsrettar.

en: You cannot remove your last panel.
nn: Du kan ikkje fjerne det siste panelet:

en: You do not have fortune installed or you have not specified a program to run.
    
    Please refer to fish properties dialog.
nn: Du har ikkje fortune installert eller du har ikkje spesifisert eit program som skal køyrast.
    
    Sjå dialogen «Eigenskapar» for fisken.

en: You do not have fortune installed.
nn: Du har ikkje fortune installert.

en: You have mail.
nn: Du har post.

en: You have new mail.
nn: Du har ny post.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
nn: Du har byta klassen for dette vindauget. Vil du
     rekonfigurera dette vindauget så det passar med den forvalde
    konfigurasjonen til den nye klassen?

en: You may wait for it to respond or remove it.
nn: Du kan venta på svar, eller fjerna det.

en: You must supply a single argument with the .desktop file or url to use
nn: Du må oppgje eit enkelt argument med .desktop fila eller urlen som skal nyttast

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
nn: Du har valgt å slå av hint ved oppstart.
    For å slå desse på att, vel «Tips ved oppstart»
    i GNOME kontrollsenter

en: Your GNOME Fish's Name:
nn: Namnet på din Gnomefisk:

en: Your session has been saved
nn: Økta er lagra

en: Your version of libICE has a bug which causes gnome-session
    to not function correctly.
    
    If you are on Solaris, you should either upgrade to Solaris patch
    #108376-16 or use the libICE.so.6 from the original Solaris 7.
    Copy the file into /usr/openwin/lib.  (Thanks go to Andy Reitz
    for information on this bug).
    
    Your GNOME session will terminate after closing this dialog.
nn: Din versjon av libICE har ein feil som gjer at gnome-session
    ikkje fungerer som den skal.
    
    Dersom du nyttar Solaris, bør du anten oppgradere til Solaris patch
    #108376-16 eller nytte libICE.so.6 frå den originale Solaris 7. 
    Kopiér fila til /usr/openwin/lib. (Takk til Andy Reitz
    for informasjon om denne feilen).
    
    Din GNOME-økt vil bli avslutte når denne dialogen vert lukka.

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
nn: Zvt terminal widget:      Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
nn: _Legg til bokmerke

en: _Back
nn: Til_bake

en: _Bookmarks
nn: _Bokmerke

en: _Close terminal
nn: _Lukk terminal

en: _Delete...
nn: _Slett ...

en: _Forward
nn: _Framover

en: _Hide menubar
nn: _Skjul menylinja

en: _History
nn: _Historikk

en: _Index
nn: _Indeks

en: _New Submenu...
nn: _Ny undermeny ...

en: _New Window
nn: _Nytt vindauge

en: _New terminal
nn: _Ny terminal

en: _Open in browser
nn: _Opne i web-lesar

en: _Print screenshot...
nn: _Skriv ut skjermdump ...

en: _Reload
nn: _Last på nytt

en: _Reset Terminal
nn: _Nullstill terminal

en: _Save screenshot to file:
nn: _Lagre skjermdump til fil:

en: _Secure keyboard
nn: _Sikre tastaturet

en: _Show menubar
nn: _Syn menylinje

en: _Sort
nn: _Sorter

en: _Sort Submenu
nn: _Sorter undermeny

en: _View
nn: _Vis

en: _Window
nn: V_indu

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
nn: og til slutt, Riddarane som seier ... NI!

en: can't find real path
nn: kan ikkje finne reell sti

en: clock/hourformat=12
nn: clock/hourformat=24

en: creating user directory: %s
nn: opprettar brukarkatalog: %s

en: directory utility
nn: katalog verkty

en: fixed
nn: fast

en: gaspell Spell Checker
nn: gaspell stavekontroll

en: menu wasn't created
nn: menyen vart ikkje oppretta

en: minutes
nn: minutt

en: seconds
nn: sekund

en: the GNOME menu editor
nn: GNOME menyredigerar

en: unable to create user directory: %s
nn: kunne ikkje opprette brukarkatalogen: %s

en: unable to remove .order file: %s
nn: kunne ikkje fjerne .order fila: %s

en: untitled
nn: utan_namn

en: untitled.desktop
nn: utan_namn.desktop

en: xbm/xpm image browser
nn: xbm/xpm biletevisar

en: xemacs text editor
nn: xemacs tekstredigeringsverkty

en: xv image viewer
nn: xv biletevisar
