gnome-core 1.2.0 - en to ca translation catalogue (737 entries)

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNOME Help Pages</H3>
    <p>
    <UL>
ca: 
    <p>
    <br>
    <H3>Pàgines d'ajuda de GNOME</H3>
    <p>
    <UL>

en: 
    <p>
    <br>
    <H3>GNU Info Pages</H3>
    <p>
    <UL>
ca: 
    <p>
    <br>
    <H3>Pàgines d'informació de la GNU</H3>
    <p>
    <UL>

en:     Erik Troan (ewt@redhat.com)
ca:      Erick Troan (ewt@redhat.com)

en:  (empty)
ca:  (buit)

en:  Desktop
ca: Escriptori

en:  Folder
ca:  Carpeta

en: %A, %B %d
ca: %A, %d de %B

en: %a
    %b %d
ca: %a, %d
    de %b

en: %a %b %d
ca: %a, %d de %b

en: %s the Fish
ca: %s el peix

en: %s the GNOME Fish Says:
ca: %s, el peix de GNOME, diu:

en: (with minor help from George)
ca: (amb una petita ajuda de George)

en: ... and many more
ca: ... i molts altres

en: 12 hour
ca: 12 hores

en: 24 hour
ca: 24 hores

en: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
ca: <BODY BGCOLOR="#FFFFFF"><h1>Taula de continguts</h1>

en: <BODY>Could not load default TOC page</BODY>
ca: <BODY>No he pogut carregar la pàgina per decte amb la taula de continguts</BODY>

en: <BODY>Unknown TOC argument</BODY>
ca: <BODY>Argument desconegut a la taula de continguts</BODY>

en: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Results of the substring search for the string
ca: <HTML>
    <BODY BGCOLOR="#ffffff">
    <H2>Resultats de la recerca de subcadenes per la cadena

en: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Table of Contents</h1>
ca: <body bgcolor="#FFFFFF"><h1>Taula de continguts</h1>

en: <body><h2>Error: file not found</h2></body>
ca: <body><h2>Error: no he trobat el fitxer</h2></body>

en: <br><B>No matches found</B>
ca: <br><B>No s'ha trobat cap coincidència</B>

en: <h2>GNOME Help</h2>
ca: <h2>Ajuda de GNOME</h2>

en: <h2>Info Pages</h2>
ca: <h2>Pàgines info</h2>

en: <h2>Man Pages</h2>
ca: <h2>Pàgines del manual</h2>

en: <p>
    <br>
    <H3>Manual Pages</H3>
    <p>
    <UL>
ca: <p>
    <br>
    <H3>Pàgines del manual</H3>
    <p>
    <UL>

en: A normal member of the session.
ca: Un membre normal de la sessió.

en: A session shutdown is in progress.
ca: Hi ha un tancament de sessió en progrés.

en: About GNOME
ca: Quant a GNOME...

en: About GNOME...
ca: Quant a GNOME...

en: About the panel...
ca: Quant al quadre...

en: About...
ca: Quant a...

en: Action
ca: Acció

en: Add appointement...
ca: Afegeix una cita...

en: Add bookmark
ca: Afegeix un nou preferit

en: Add new item to this menu
ca: Afegeix un nou ítem a aquest menú

en: Add this applet as a launcher to panel
ca: Afegeix aquest applet com a llançador al quadre

en: Add this as drawer to panel
ca: Afegeix això com a calaix al quadre

en: Add this as menu to panel
ca: Afegeix això com a menú al quadre

en: Add this launcher to panel
ca: Afegeix aquest llançador al quadre

en: Add this to Favorites menu
ca: Afegeix això al menú de predilectes

en: Add to panel
ca: Afegeix al quadre

en: Adding tearoff when tearoffs are disabled
ca: S'està afegint una línia de punts tot i que està deshabilitada la capacitat de desenganxar el menú per la línia

en: Administration
ca: Administració

en: Advanced
ca: Avançat

en: Alexandre Muniz
ca: Alexandre Muñiz

en: Aligned panel
ca: Quadre alineat

en: All properties...
ca: Totes les propietats...

en: Alternate editor types are not supported by gnome-edit yet.
    Please choose a standard executable editor in the gnome-edit capplet
    in the gnome control center.
ca: gnome-edit encara no suporta tipus d'editors alternatius.
    Si us plau, escolliu un editor estàndard executable al capplet
    gnome-edit al centre de control de gnome.

en: Always started on every login.
ca: Sempre iniciat en cada entrada.

en: Amusements
ca: Entreteniments

en: An applet is not responding to a save request.
    Remove the applet or continue waiting?
ca: Un applet no respon a una petició de desar.
    Elimino l'applet o continuo esperant?

en: Animation
ca: Animació

en: Animation speed
ca: Velocitat de l'animació

en: App
ca: Aplicació

en: Applet appearance
ca: Aparença de l'applet

en: Applets (system menus)
ca: Applets (menús de sistema)

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Applications menu
ca: Menú d'aplicacions

en: Are you sure you want to delete this submenu and all its contents?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest submenú i tots els seus continguts?

en: Arrange Icons
ca: Endreça les icones

en: Auto hide
ca: Amagar automàticament

en: BMarks
ca: Preferits

en: Back
ca: Enrera

en: Background
ca: Fons

en: Background Type:
ca: Tipus de fons:

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background color:
ca: Color del fons:

en: Background pixmap
ca: Fons de mapa de píxels

en: Background pixmap scrolls
ca: El mapa de píxels de fons es desplaça

en: Background should be shaded
ca: El fons hauria de ser translúcid

en: Background type
ca: Tipus de fons

en: Before each update:
ca: Abans de cada actualització:

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Black on light yellow
ca: Negre sobre groc clar

en: Black on white
ca: Negre sobre blanc

en: Blank Screen Now
ca: Neteja la pantalla ara

en: Blinking cursor
ca: Cursor intermitent

en: Bookmark
ca: Marcador

en: Bookmark file
ca: Fitxer de preferits

en: Border width (tile only)
ca: Amplada del contorn (només els mosaics)

en: Browse
ca: Navega

en: Browse...
ca: Navega...

en: Bug Tracking System (www)
ca: Sistema de seguiment d'errades (www)

en: Button type:
ca: Tipus de botó:

en: Buttons
ca: Botons

en: By Name
ca: Per nom

en: By Size
ca: Per mida

en: By Time Last Accessed
ca: Pel darrer accés

en: By Time Last Changed
ca: Pel darrer canvi

en: By Time Last Modified
ca: Per la darrera modificació

en: By Type
ca: Per tipus

en: COMMAND
ca: COMANDA

en: CORBA Exception
ca: Excepció a CORBA

en: C_olor selector...
ca: Selector de _Colors...

en: Cache file
ca: Fitxer de la memòria cau

en: Cache size
ca: Mida de la memòria cau

en: Can't create applet!
ca: No puc crear l'applet!

en: Can't create menu, using main menu!
ca: No puc crear el menú, empraré el menú principal!

en: Can't create the user menu directory
ca: No puc crear el directori del menú d'usuari

en: Can't execute 'About GNOME'
ca: No puc executar 'Quant a GNOME'

en: Can't execute printer command
ca: No puc executar la comanda d'impressió

en: Can't find an empty spot
ca: No puc trobar cap forat lliure

en: Can't get goad_id for applet, ignoring it
ca: No puc obtenir el goad_id per l'applet, l'ignoro

en: Can't get goad_id from desktop entry!
ca: No puc obtenir el goad_id de l'entrada de l'escriptori!

en: Can't load entry
ca: No puc carregar l'entrada

en: Can't open directory, using main menu!
ca: No puc obrir el directori, empraré el menú principal!

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Login
ca: Cancel·la l'entrada

en: Cannot activate a panel object
ca: No puc activar un objecte del quadre

en: Cannot create an item with an empty command
ca: No puc crear un ítem sense comanda

en: Cannot create object
ca: No puc crear l'objecte

en: Cannot execute panel global properties
ca: No puc executar les propietats globals del quadre

en: Cannot execute the gmc-client program,
    perhaps gmc is not installed
ca: No puc executar el programa gmc-client
    potser no teniu instal·lat gmc

en: Cannot execute the gnome calendar,
    perhaps it's not installed.
    It is in the gnome-pim package.
ca: No puc executar el calendari de gnome
    potser no el teniu instal·lat.
    Està en el paquet gnome-pim.

en: Cannot execute xscreensaver
ca: No puc executar xscreensaver

en: Cannot find pixmap file %s
ca: No puc trobar el fitxer de mapa de píxels %s

en: Cannot start CORBA
ca: No puc inicar CORBA

en: Check for mail
ca: Comprova si hi ha correu

en: Check for mail every
ca: Comprova si hi ha correu cada

en: Click on the GNOME foot icon to open the
    Main Menu.  This menu contains all
    GNOME applications, tools, and commands.
ca: Feu clic en l'ícona del peu de GNOME per
    obrir el menú principal. Aquest menú conté
    totes les aplicacions, eines i comandes GNOME.

en: Clicked tile
ca: Mosaic clicat

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock Applet
ca: Applet Clock

en: Clock properties
ca: Propietats del Rellotge

en: Close drawer if a launcher inside it is pressed
ca: Tanca el calaix si un llançador de dins és premut

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Collapse
ca: Amagar

en: Color XTerm
ca: Xterm en color

en: Color Xterm
ca: Xterm en color

en: Color palette:
ca: Paleta de colors:

en: Color scheme:
ca: Esquema de colors:

en: Color selector
ca: Selector de color

en: Color to use:
ca: Color a emprar:

en: Columns of Desktops
ca: Columnes d'escriptoris

en: Command (optional)
ca: Comanda (opcional)

en: Confirm before killing windows
ca: Confirmar abans d'eliminar una finestra

en: Confirm the removal of panels with a dialog
ca: Confirma l'eliminació de quadres amb un diàleg

en: Constant speed animations
ca: Animacions a velocitat constant

en: Continue
ca: Continua

en: Continue waiting
ca: Continua esperant

en: Could not connect to gnome-session
ca: No he pogut connectar amb la sessió gnome

en: Could not connect to the session manager
ca: No he pogut connectar amb el gestor de sessions

en: Could not get file from path: %s
ca: No he pogut aconseguir el fitxer del camí: %s

en: Could not get file name from path: %s
ca: No puc aconseguir el nom del fitxer del camí: %s

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
ca: No he pogut cercar l'adreça d'internet per %s.
    Això provocarà que GNOME no funcioni correctament.
    Podria ser possible corregir aquest problema afegint
    %s al fitxer /etc/hosts.

en: Could not open .order file: %s
ca: No he pogut obrir el fitxer .order: %s

en: Could not open file '%s' for writing
ca: No he pogut obrir el fitxer %s amb permís d'escritura

en: Could not remove the menu item %s: %s
ca: No puc eliminar l'ítem de menú %s: %s

en: Couldn't add applet
ca: No puc afegir l'applet!

en: Count
ca: Compte

en: Create a new item
ca: Crea un nou ítem

en: Create a new menu item
ca: Crea un nou ítem de menú

en: Create a new submenu
ca: Crea un nou submenú

en: Create launcher applet
ca: Crea un applet llançador

en: Create menu item
ca: Crea un ítem de menú

en: Create panel
ca: Crea un quadre

en: Create swallow applet
ca: Crea un applet incorporat

en: Creates a new terminal window
ca: Crea una nova finestra de terminal

en: Current session managed programs
ca: Permet configurar les propietats del Gestor de Sessions de GNOME

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom colors
ca: Colors personalitzats

en: Debian menus
ca: Menús de Debian

en: Debug level
ca: Nivell de depuració

en: Default
ca: Per defecte

en: Default movement mode
ca: Mode de moviment per defecte

en: Default task size:
ca: Mida de la tasca per defecte:

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete empty submenu?
ca: Voleu suprimir el submenú buit?

en: Delete selected menu item
ca: Suprimeix l'element seleccionat del menú

en: Delete this menu item?
ca: Voleu suprimir aquest ítem del menú?

en: Depth (displacement when pressed)
ca: Profunditat (desplaçament quan és premut)

en: Desk Guide Alert
ca: Avís de la Guia de l'Escriptori

en: Desk Guide Settings
ca: Propietats de la Guia de l'Escriptori

en: Desk Guide Task View
ca: Vista de les tasques de la guia de l'escriptori

en: Desk-Guide tooltip delay [ms]
ca: Retard dels suggeriments de la guia d'escriptoris [ms]

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop Height [pixels]
ca: Alçada de l'escriptori [píxels]

en: Desktop Settings
ca: Configuració de l'escriptori

en: Desktop Width [pixels]
ca: Amplada de l'escriptori [píxels]

en: Desktop entry properties
ca: Propietats de l'entrada de l'escriptori

en: Desktop menu:
ca: Menú de l'escriptori:

en: Desktop name tooltip delay [ms]
ca: Retard dels suggeriments indicadors del nom de l'escriptori [ms]

en: Desktop:
ca: Escriptori:

en: Development (www)
ca: Desenvolupament (www)

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Discarded on logout and can die.
ca: Descartat en la sortida i pot morir

en: Display
ca: Pantalla

en: Display fortunes instead of hints
ca: Mostra la bonaventura en comptes dels consells

en: Display message of the day instead of hints
ca: Mostra el missatge del dia en comptes dels consells

en: Display normal hints
ca: Mostra els consells ordinaris

en: Display this dialog next time
ca: Mostra aquest diàleg la propera vegada

en: Distribution menu (if found):
ca: Menú de la distribució (si es troba):

en: Distribution:
ca: Distribució:

en: Divide height by number of rows
ca: Divideix l'alçada pel número de columnes

en: Divide height by number of vertical areas
ca: Divideix l'alçada pel número d'àrees verticals

en: Divide width by number of columns
ca: Divideix l'amplada pel número de columnes

en: Divide width by number of horizontal areas
ca: Divideix l'amplada pel número d'àrees hortizontals

en: Do not start up shells as login shells
ca: No iniciar els intèrprets d'ordres com a intèrprets d'ordres d'entrada

en: Do not update lastlog entry
ca: No actualitzis el registre d'entrada

en: Do not update utmp entry
ca: No actualitzar l'entrada utmp

en: Do not update wtmp entry
ca: No actualitzis l'entrada wtmp

en: Don't know how to activate `%s'
ca: No sé com activar `%s'

en: Don't scale image to fit
ca: No escalis la imatge per ajustar-la

en: Drawer
ca: Calaix

en: Drawer handle
ca: Nansa del calaix

en: Drawer icon
ca: Icona del calaix

en: Drawer sliding
ca: Lliscament del calaix

en: E-Mail utility
ca: Programa gestor de correu

en: Edge panel
ca: Quadre a un costat

en: Edit
ca: Edició

en: Edit menus...
ca: Edita els menús...

en: Emacs text editor
ca: L'editor de text Emacs

en: Enable Auto-hide
ca: Habilita l'amagada automàtica

en: Enable animations
ca: Habilita les animacions

en: Enable bold text
ca: Habilita el texte en negreta

en: Enable hidebutton
ca: Habilita el botó d'amagar

en: Enable hidebutton arrow
ca: Habilita la fletxa del botó d'amagar

en: Enable login hints
ca: Habilita els consells d'entrada

en: Enable panel keybindings
ca: Habilita les tecles vinculades del quadre

en: End world hunger
ca: Aturar la fam al món

en: Error during execution of chosen editor.
    
    The editor you have chosen is probably either not available,
    or is not on your current path.
ca: S'ha produït un error durant l'execusió de l'editor escollit.
    
    És probable que l'editor que heu escollit no estigui diponible,
    o que no es trobi en el vostre camí actual.

en: Error loading document:
    
    %s
    
    You probably don't
    have this documentation
    installed on your system.
ca: S'ha produït un error en carregar el document:
    
    %s
    
    Probablement no teniu aquesta
    documentació instal·lada
    al vostre sistema.

en: Execute
ca: Executa

en: Execute this program instead of a shell
ca: Executa aquesta comanda en comptes d'un intèrpret d'ordres

en: Execute this program the same way as xterm does
ca: Executa aquest programa tal com ho fa xterm

en: Expand
ca: Expandir

en: Explicit hide
ca: Amagar explícitament

en: FAQ (www)
ca: PMF (www)

en: Failed to create directory
ca: No he pogut crear el directori

en: Failed to execute command:
    %s
ca: No he pogut executar la comanda:
    %s

en: Failed to execute command:
    %s
    %s
ca: No he pogut executar la comanda:
    %s
    %s

en: Favorites
ca: Predilectes

en: Favorites (user menus)
ca: Predilectes (menús d'usuari)

en: Favorites menu
ca: Menú de predilectes

en: Favorites:
ca: Predilectes:

en: File
ca: Fitxer

en: File Formats
ca: Formats de fitxers

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Fill window thumbnails with screen contents
ca: Omple les miniatures de la finestra amb contingut de la pantalla

en: Fish
ca: Peix

en: Floating panel
ca: Quadre flotant

en: Follow panel size
ca: Segueix la mida del quadre

en: Foreground color
ca: Color del text

en: Foreground color:
ca: Color del text:

en: Fortune
ca: Bonaventura

en: Forward
ca: Endavant

en: Frames In Animation:
ca: Trames en l'animació:

en: Frederic Devernay
ca: Frédéric Devernay

en: Free movement (doesn't disturb other applets) (or use Alt)
ca: Moviment lliure (no destorba altres applets) (o utilitza Alt)

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: GNOME Desktop Guide (Pager)
ca: Guia de l'Escriptori de GNOME (paginador)

en: GNOME Developers' Site
ca: Lloc dels desenvolupadors de GNOME

en: GNOME Fish Properties
ca: Propietats del Peix de GNOME

en: GNOME Help
ca: Ajuda de GNOME

en: GNOME Help Browser allows easy access to various forms of documentation on your system
ca: El Navegador d'Ajuda de GNOME permet un accés fàcil a diverses formes de documentació en el vostre sistema

en: GNOME Help Path
ca: Camí de l'Ajuda de GNOME

en: GNOME Login
ca: Entrada de GNOME

en: GNOME Main Site
ca: Lloc principal de GNOME

en: GNOME News Site
ca: Lloc de notícies de GNOME

en: GNOME Terminal
ca: Terminal de GNOME

en: GNOME menu editor
ca: Editor de Menús de GNOME

en: GNOME terminal
ca: Terminal GNOME

en: GNOME terminal:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)
ca: Terminal de GNOME:     Miguel de Icaza (miguel@kernel.org)

en: GNOME was brought to you by
ca: GNOME us ha estat portat per

en: GNU Image Manipulation Program
ca: El programa de manipulació d'imatges GNU

en: Games
ca: Jocs

en: Games menu
ca: Menú de jocs

en: Geometry
ca: Geometria

en: Gergo Erdi
ca: Gergo Érdi

en: Global Preferences...
ca: Preferències globals...

en: Global menu
ca: Menú global

en: Gnome Help Bookmarks
ca: Marcadors de l'ajuda de GNOME

en: Gnome Help Browser
ca: Navegador d'Ajuda de GNOME

en: Gnome Help Configure
ca: Configura l'Ajuda de GNOME

en: Gnome Help History
ca: Historial de l'Ajuda de GNOME

en: Gnome hint
ca: Consell de GNOME

en: Go to the next location in the history list
ca: Vés a la localització següent de la llista del historial

en: Go to the previous location in the history list
ca: Vés a la localització prèvia de la llista del historial

en: Grab key...
ca: Graba la tecla...

en: Graphical File Manager
ca: Gestor gràfic de fitxers

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Graphics menu
ca: Menú de programes per treballar amb imatges

en: Green on black
ca: Verd sobre negre

en: HEIGHT
ca: ALÇADA

en: Height
ca: Alçada

en: Height of window
ca: Alçada de la finestra

en: Help
ca: Ajuda

en: Help on Help
ca: Ajuda sobre l'ajuda

en: Help system
ca: Sistema d'ajuda

en: Hidden
ca: Amagada

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide buttons
ca: Botons d'amagar

en: Hiding
ca: Ocultació

en: Hiding policy
ca: Política d'ocultació

en: History
ca: Historial

en: History and cache
ca: Historial i memòria cau

en: History file
ca: Fitxer de l'historial

en: History size
ca: Mida de l'historial

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal Layout
ca: Format horitzontal

en: Huge (80 pixels)
ca: Enorme (80 píxels)

en: I've detected a panel already running.
    Start another panel as well?
    (The new panel will not be restarted.)
ca: He detectat que hi ha un quadre en marxa.
    Inicio un altre quadre?
    (El nou quadre no serà tornat a iniciar).

en: Icon
ca: Icona

en: Iconify
ca: Iconitza

en: If you are using Linux 2.2.x with glibc 2.1.x, this
    is probably due to incorrectly setup Unix98 ptys.
    
    Please read linux/Documentation/Changes for how to
    set them up correctly.
ca: Si esteu utilitzant Linux 2.2.x amb la glibc 2.1, això
    és degut probablement a una configuració incorrecta de les ptys Unix98.
    
    Si us plau, llegiu linux/Documentation/Changes per saber
    com configurar-les correctament.

en: Image
ca: Imatge

en: Image loading and display settings
ca: Configuració per la càrrega i visualització d'imatges

en: Imlib Configuration Options
ca: Configuració d'Imlib

en: In a submenu
ca: A un submenú

en: In the menu
ca: Al menú

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Incremental update delay [ms]
ca: Demora d'actualització creixent [ms]

en: Index
ca: Índex

en: Info Pages
ca: Pàgines d'informació

en: Info Path
ca: Camí de la informació

en: Inigo Serna
ca: Iñigo Serna

en: Initialize session settings
ca: Inicialitza els paràmetres de la sessió.

en: Integrated help system (Info, man, HTML)
ca: Sistema integrat d'ajuda (Info, man, HTML)

en: Japanese terminal emulation program
ca: Emulador de terminal japonés (kanji)

en: Jerome Bolliet
ca: Jerôme Bolliet

en: KDE menu (if found):
ca: Menú del KDE (si es troba):

en: KDE menus
ca: Menús de KDE

en: Kanji terminal
ca: Terminal Kanji

en: Keep menus in memory
ca: Manté els menús en memòria

en: Key Bindings
ca: Tecles vinculades

en: Kill Daemon
ca: Mata el dimoni

en: Kill app
ca: Elimina l'aplicació

en: Kill session
ca: Mata la sessió

en: LASTLOG
ca: REGISTRE

en: Large (64 pixels)
ca: Gran (64 píxels)

en: Last
ca: Últim

en: Launcher
ca: Llançador

en: Launcher icon
ca: Icona del llançador

en: Launcher properties
ca: Propietats del llançador

en: Launcher...
ca: Llançador...

en: Layout
ca: Format

en: Left
ca: Esquerra

en: Library Functions
ca: Funcions de biblioteca

en: Linux console
ca: Consola de Linux

en: Local maildir
ca: Directori de correu local

en: Local mailspool
ca: Spool de correu local

en: Location:
ca: Localització:

en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Lock Screen Now
ca: Bloqueja la pantalla ara

en: Lock button
ca: Botó de bloqueig

en: Lock screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Log Out
ca: Surt

en: Log out
ca: Surt

en: Log out button
ca: Botó de sortida

en: Log out of GNOME
ca: Surt de GNOME

en: Login
ca: Entrada

en: Logout
ca: Surt

en: Looking up internet address for %s
ca: Estic cercant l'adreça d'internet per %s

en: Mail check
ca: Comprovador de correu

en: Mail check Applet
ca: Applet de comprovació de correu

en: Mail check properties
ca: Propietats del comprovador de correu

en: Mail server:
ca: Servidor de correu:

en: Mail spool file:
ca: Fitxer de correu spool:

en: Mailbox
ca: Bústia

en: Mailbox resides on:
ca: La bústia és a:

en: Mailcheck
ca: Avís de Correu

en: Mailing Lists (www)
ca: Llistes de correu (www)

en: Main menu
ca: Menú principal

en: Make buttons flush with panel edge
ca: Fes que els botons s'enrasin amb la vora del quadre

en: Man Pages
ca: Pàgines del manual

en: Man Path
ca: Camí dels manuals

en: Many many others ...
ca: Molts, molts altres...

en: Martin Norbaeck
ca: Martin Norbäck

en: Menu
ca: Menú

en: Menu editor
ca: Editor de menús

en: Menu icon
ca: Icona del menú

en: Menu panel
ca: Quadre de menú

en: Menu path
ca: Camí del menú

en: Menu properties
ca: Propietats del menú

en: Menu type
ca: Tipus de menú

en: Menus
ca: Menús

en: Merge in system menus
ca: Fusiona als menús de sistema

en: Message of The Day
ca: Missatge del dia

en: Message of the day file to use:
ca: Fitxer dels missatges del dia per utilitzar:

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
ca: Temps d'espera perquè els clients morin en milisegons (0=indefinidament)

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
ca: Temps d'espera perquè els clients s'enregistrin en milisegons (0=indefinidament)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
ca: Temps d'espera perquè els clients responguin en milisegons (0=indefinidament)

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Move
ca: Moure

en: Move down
ca: Moure avall

en: Move iconified tasks to current workspace when restoring
ca: Moure les tasques iconificades a l'espai de treball actual en restaurar

en: Move selected menu down
ca: Mou el menú seleccionat cap avall

en: Move selected menu up
ca: Mou el menú seleccionat cap amunt

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Multimedia applets
ca: Applets multimèdia

en: Multimedia menu
ca: Menú de ferramentes multimèdia

en: NOLASTLOG
ca: NO_REGISTRE

en: Netscape browser
ca: Navegador d'Internet Netscape

en: Network
ca: Xarxa

en: Network applets
ca: Applets tocant a xarxes

en: Never allowed to die.
ca: No permetre que mori mai.

en: New Folder
ca: Nova carpeta

en: New Item
ca: Nou ítem

en: New Submenu
ca: Nou submenú

en: New _Item...
ca: Nou _Ítem...

en: News (www)
ca: Notícies (www)

en: No 'Exec' field in entry
ca: No hi ha un camp 'Exec' en l'entrada

en: No mail.
ca: No teniu correu.

en: No message of the day found!
ca: No s'ha trobat cap missatge del dia!

en: No response to the %s command.
ca: Cap resposta a la comanda %s.

en: No socket was created
ca: No s'ha creat el connector

en: No system menus found!
ca: No he trobat cap menu de sistema!

en: None
ca: Cap

en: Normal menu
ca: Menú normal

en: Normal tile
ca: Mosaic normal

en: Note: The panel will size itself to the
    largest applet in the panel, and that
    not all applets obey these sizes.
ca: Nota: El quadre agafarà la mida de l'applet més gran,
    i no tots els applets obeixen aquestes mides.

en: OK
ca: D'acord

en: Object created is not AppletWidget
ca: L'objecte creat no és un AppletWidget

en: Off
ca: Desconnectat

en: Offset from screen edge:
ca: Offset del límit de la pantalla:

en: On the main menu
ca: Al menú principal

en: One moment, reading menus...
ca: Un moment, estic llegint els menús...

en: Only read saved sessions from the default.session file
ca: Llegeix només les sessions desades del fitxer default.session

en: Only show current desktop in pager
ca: Mostra només l'escriptori actual en el paginador

en: Open new browser window
ca: Obre una nova finestra del navegador

en: Order
ca: Ordre

en: Order:
ca: Ordre:

en: Orient panel horizontally
ca: Orienta el quadre horitzontalment

en: Orient panel vertically
ca: Orienta el quadre verticalment

en: Orientation
ca: Orientació

en: Override desktop height with panel size
ca: Omet l'alçada de l'escriptori amb la mida del quadre

en: Override desktop width with panel size
ca: Omet l'amplada de l'escriptori amb la mida del quadre

en: Overwrite existing menu entry?
ca: Voleu sobreescriure l'entrada de menú existent?

en: Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Panel
ca: Quadre

en: Panel Manual...
ca: Manual del quadre...

en: Panel Objects
ca: Propietats del quadre

en: Panel Position
ca: Posició del quadre

en: Panel menu:
ca: Menú del quadre:

en: Panel properties
ca: Propietats del quadre

en: Panel size:
ca: Mida del panel:

en: Panel:
ca: Quadre:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paths
ca: Camins

en: Pause per frame (s):
ca: Pausa per trama (s):

en: Pixmap
ca: Mapa de píxels

en: Pixmap file:
ca: Fitxer del mapa de píxels:

en: Play a sound when new mail arrives
ca: Reprodueix un so quan arribi correu nou

en: Popdown task view automatically
ca: Desplegar la vista de les tasques automàticament

en: Popup menu key
ca: Tecla de menú desplegable

en: Preferences
ca: Preferències

en: Prelight buttons on mouseover
ca: Il·lumina els botons si ha el ratolí al damunt

en: Press a key...
ca: Prem una tecla...

en: Print command:
ca: Comanda d'impressió:

en: Printer
ca: Impressora

en: Printer Applet
ca: Applet de l'impressora

en: Printer name:
ca: Nom de l'impressora:

en: Printer properties
ca: Propietats de l'impressora

en: Program
ca: Programa

en: Programs
ca: Programes

en: Programs (system menus)
ca: Programes (menús de sistema)

en: Programs for Internet and networks
ca: Ferramentres per treballar amb La Xarxa

en: Programs menu
ca: Menú de programes

en: Programs to be merged in (system menus)
ca: Programes per fusionar a (menús de sistema)

en: Programs:
ca: Programes:

en: Properties
ca: Propietats

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Push movement (or use Shift)
ca: Moviment de premuda (o utilitza Shift)

en: Put into run dialog
ca: Posa en el diàleg d'executar

en: Raise area grid over tasks
ca: Aixeca l'àrea quadriculada sobre les tasques

en: Raise panels on mouse-over
ca: Aixeca els quadres si ha el ratolí al damunt

en: Really log out?
ca: Realment voleu sortir?

en: Really reset all GNOME user settings for %s?
ca: Voleu reinicialitzar realment tots els paràmetres d'usuari per %s?

en: Reboot
ca: Reinicia

en: Red Hat menus
ca: Menús del Red Hat

en: Regular XTerm
ca: XTerm normal

en: Released under the terms of the GNU Public License.
    GNOME menu editor.
ca: Lliurat sota els termes de la Llicència Pública de la GNU.
    Editor de Menús de GNOME.

en: Reload
ca: Actualitza

en: Remote IMAP-server
ca: Servidor IMAP remot

en: Remote POP3-server
ca: Servidor POP3 remot

en: Remote-client-error occured. Remote-polling deactivated. Maybe you used a wrong server/username/password?
ca: S'ha produït un error en el client remot. S'ha desactivat la votació remota. Potser heu utilitzat un servidor/nom d'usuari/contrasenya incorrecta?

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove Program
ca: Elimina el programa

en: Remove applet
ca: Elimina l'applet

en: Remove from panel
ca: Elimina del quadre

en: Remove this item
ca: Suprimeix aquest ítem

en: Remove this panel
ca: Elimina aquest quadre

en: Remove this panel...
ca: Elimina aquest quadre...

en: Rescan Desktop Devices
ca: Rellegeix els dispositius de l'escriptori

en: Rescan Desktop Directory
ca: Rellegeix el directori de l'escriptori

en: Reset all user settings
ca: Reinicialitza tots els paràmetres d'usuari

en: Reset and _Clear
ca: Reinicia i _Esborra

en: Respawn
ca: Tornar-lo a crear

en: Respawn abandoned due to failures.
ca: Abandono el reviscolament degut a errors.

en: Restart Daemon
ca: Reinicia el dimoni

en: Restore
ca: Restaura

en: Revert
ca: Desfés

en: Right
ca: Dreta

en: Rotate image for vertical panels
ca: Gira la imatge en els quadres verticals

en: Rotate on vertical panels
ca: Rota en els quadres verticals

en: Rows of Desktops
ca: Files d'escriptoris

en: Rows of tasks:
ca: Files de tasques:

en: Run
ca: Executa

en: Run Program
ca: Executa el programa

en: Run button
ca: Botó de executar

en: Run dialog key
ca: Tecla del diàleg d'executar

en: Run in terminal
ca: Executa en un terminal

en: Run...
ca: Executa...

en: Running
ca: S'està executant

en: Save
ca: Desa

en: Save changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: Save current setup
ca: Desa la configuració actual

en: Saving
ca: S'està desant

en: Saving session details.
ca: S'estan desant els detalls de la sessió.

en: Scale image (keep proportions)
ca: Escala la imatge (manté les proporcions)

en: Scroll on keystroke
ca: Desplaça amb el tecleig

en: Scroll on output
ca: Desplaça amb la sortida

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Select animation
ca: Seleccioneu una animació

en: Session
ca: Sessió

en: Session Chooser
ca: Selector de sessions

en: Set the TERM variable
ca: Estableix la variable TERM

en: Set the window title
ca: Estableix el títol de la finestra

en: Settings
ca: Propietats

en: Shade
ca: Enrotlla

en: Show Bookmarks Window
ca: Mostra la finestra dels preferits

en: Show Desk-Guide tooltips
ca: Mostra suggeriments sobre la guia d'escriptoris

en: Show Documentation Index
ca: Mostra l'índex de la documentació

en: Show History Window
ca: Mostra la finestra del historial

en: Show [...] buttons
ca: Mostra els botons [...]

en: Show arrows on hide button
ca: Mostra fletxes al botó d'amagar

en: Show button tiles only when cursor is over the button
ca: Mostra els mosaics dels botons només quan el cursor sigui sobre el botó

en: Show date in applet
ca: Mostra la data en l'applet

en: Show date in tooltip
ca: Mostra la data en el suggeriment

en: Show desktop name tooltips
ca: Mostra suggeriments indicadors del nom de l'escriptori

en: Show hidden tasks (HIDDEN)
ca: Mostra les tasques ocultes (HIDDEN)

en: Show hide buttons
ca: Mostra els botons d'amagar

en: Show iconified (minimized) applications
ca: Mostra les aplicacions iconificades (minimitzades)

en: Show iconified (minimized) applications on all desktops
ca: Mostra les tasques iconificades (minimitzades) de tots els escriptoris

en: Show mini icons
ca: Mostra les icones petites

en: Show normal applications
ca: Mostra les aplicacions ordinàries

en: Show normal applications on all desktops
ca: Mostra les tasques ordinàries de tots els escriptoris

en: Show popup menus outside of panels
ca: Mostra els menús emergents fora dels quadres

en: Show shaded tasks (SHADED)
ca: Mostra les tasques a l'ombra (SHADED)

en: Show tasks which hide from taskbar (SKIP-TASKBAR)
ca: Mostra les tasques amagades de la barra de tasques (SKIP-TASKBAR)

en: Show tasks which hide from window list (SKIP-WINLIST)
ca: Mostra les tasques amagades de la llista de finestres (SKIP-WINLIST)

en: Size
ca: Mida

en: Size (pixels)
ca: Mida (píxels)

en: Size and Position
ca: Mida i posició

en: Sliding panel
ca: Quadre lliscant

en: Small (36 pixels)
ca: Petit (36 píxels)

en: Software (www)
ca: Programari (www)

en: Sort Submenu
ca: Ordena el submenú

en: Sort Submenu _Recursive
ca: Ordena el submenú _recursivament

en: Sort _Recursive
ca: Ordena _recursivament

en: Sort selected submenu
ca: Ordena el submenú seleccionat

en: Special
ca: Especial

en: Special Files
ca: Fitxers especials

en: Special icon
ca: Icona especial

en: Specifies font name
ca: Especifica el nom de la font

en: Specifies the geometry for the main window
ca: Especifica la geometria per la finestra principal

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard (48 pixels)
ca: Estàndard (48 píxels)

en: Start Session
ca: Inicia la sessió

en: Start in fortune mode
ca: Inicia en el mode de dites

en: Start in hint browsing mode
ca: Inicia en el mode de cerca de consells

en: Start in motd mode
ca: Inicia amb el mot del dia

en: Start in session login mode (used from gsm)
ca: Inicia en el mode sessió d'entrada (emprat per gsm)

en: Start up shells as login shells
ca: Iniciar els intèrprets d'ordres com a intèrprets d'ordres d'entrada

en: Start with default programs
ca: Inicia amb els programes per defecte

en: Started but has not yet reported state.
ca: S'ha iniciat però encara no ha reportat el seu estat.

en: Starting
ca: S'està iniciant

en: Starting GNOME
ca: S'està iniciant GNOME

en: State
ca: Estat

en: State not reported within timeout.
ca: L'estat no s'ha reportat en el temps establert

en: Status dock
ca: Moll de status

en: Stick
ca: Enganxa

en: Stretch image (change proportions)
ca: Estira la imatge (canvia les proporcions)

en: Style
ca: Estil

en: Style:
ca: Estil:

en: SuSE menus
ca: Menús del SuSE

en: Swallowed app...
ca: Aplicació incorporada...

en: Switched movement (or use Ctrl)
ca: Moviment intercanviat (o utilitza Ctrl)

en: System
ca: Sistema

en: System Calls
ca: Crides al sistema

en: System Monitors (Processor, Diskspace, Memory, etc.)
ca: Monitors diversos del sistema

en: System menu
ca: Menú de sistema

en: Szabolcs 'Shooby' Ban
ca: Szabolcs 'Shooby' Bán

en: TCLASS
ca: CLASSE-TERM

en: TERMNAME
ca: NOM_TERM

en: TITLE
ca: TÍTOL

en: Tasklist
ca: Llista de tasques

en: Tasklist height is dynamic
ca: L'alçada de la llista de tasques és dinàmica

en: Tasklist height is fixed
ca: L'alçada de la llista de tasques és fixa

en: Tasklist height:
ca: Alçada de la llista de tasques:

en: Tasklist properties
ca: Propietats de la llista de tasques

en: Tasklist width is dynamic
ca: L'amplada de la llista de tasques és dinàmica

en: Tasklist width is fixed
ca: L'amplada de la llista de tasques és fixa

en: Tasklist width:
ca: Amplada de la llista de tasques:

en: Tasks
ca: Tasques

en: Terminal class name
ca: Nom del tipus de terminal

en: Terminal emulation program
ca: Emulador de terminal de GNOME

en: Text only
ca: Només text

en: The Animation Filename:
ca: Nom del fitxer de l'animació:

en: The GIMP
ca: El GIMP

en: The GNOME Fish Applet
ca: Applet del Peix de GNOME

en: The GNOME Panel
ca: El quadre de GNOME

en: The GNOME terminal emulation program.
ca: Programa emulador de terminal de GNOME.

en: The Mysterious GEGL
ca: El misteriós GEGL

en: The clock applet gives your panel a lightweight and simple display of the date and time
ca: L'applet del rellotge dona al vostre panel una lleugera i senzilla visualització de la data i hora

en: The directory /tmp/orbit-%s is not owned
    by the current user, %s.
    Please correct the ownership of this directory.
ca: El directori /tmp/orbit-%s no pertany
    a l'usuari actual, %s.
    Si us plau, corregiu la propietat d'aquest directori.

en: The error was: %s
ca: L'error ha estat: %s

en: The menu entry must have a filename
ca: L'entrada de menú ha de tenir nom de fitxer

en: The menu item must have a name
ca: L'ítem del menú ha de tenir un nom

en: The printer applet lets you easily drag files to be printed via a print command
ca: L'applet de la impressora us permet arrossegar fàcilment fitxers per imprimir mitjançant una comanda d'impressió

en: The program may be slow, stopped or broken.
ca: El programa podria ser lent, estar parat o trencat.

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
ca: Cal canviar l'aigua!
    (Mireu la data d'avui)

en: There has been an error while trying to log in.
    
    %s
ca: S'ha produït un error mentre s'intentava entrar.
    
    %s

en: There was a problem registering the panel with the GOAD server.
    The panel will now exit.
ca: S'ha produït un problema al registrar el quadre en el servidor GOAD.
    El quadre sortirà ara mateix.

en: This Month
ca: Aquest mes

en: This Week
ca: Aquesta setmana

en: This applet has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using this applet, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ca: Aquest applet no té cap utilitat.  Només ocupa espai al disc i temps de compilació, i si està carregat també ocupa un espai preciós al quadre i a la memòria.  Si algú és trobat utilitzant aquest applet, hauria de ser sotmés a avaluació psiquiàtrica el més aviat possible.

en: This change conflicts with an existing menu item
ca: Aquest canvi provoca un conflicte amb un ítem de menú que ja existeix

en: This change conflicts with an existing menu item.
    No two menu items in a submenu can have the same name.
ca: Aquest canvi provoca un conflicte amb un ítem de menú que ja existeix.
    Dos ítems de menú en un submenú no poden tenir el mateix nom.

en: This launch icon does not specify a program to run
ca: Aquesta icona no especifica cap programa per executar

en: This program is responsible for launching other applications, embedding small applets within itself, world peace, and random X crashes.
ca: Aquest programa s'encarrega de llançar altres aplicacions, d'incorporar applets petits a ell mateix, de la pau al món, i d'alguna petada aleatòria del X.

en: Thumb Nails
ca: Miniatures

en: Tiles enabled
ca: Mosaics habilitats

en: Time Format
ca: Format de l'hora

en: Timed out on sending session save to an applet
ca: S'ha esgotat el temps per enviar a un applet una ordre de desar la sessió

en: Tiny (24 pixels)
ca: Diminut (24 píxels)

en: Title of application to swallow
ca: Títol de l'aplicació per incorporar

en: To desktop
ca: A l'escriptori

en: Today
ca: Avui

en: Toggles whether or not the keyboard is grabbed by the terminal.
ca: Commuta si el teclat és agafat pel terminal o no

en: Toggles whether or not the menubar is displayed.
ca: Commuta si es mostra la barra de menús o no.

en: Tomas Oegren
ca: Tomas Ögren

en: Tooltip/Name
ca: Indicador de funció/Nom

en: Tooltips
ca: Suggeriments

en: Tooltips enabled
ca: Suggeriments habilitats

en: Top left corner's position: X
ca: Posició del capdamunt de la cantonada esquerra: X

en: Top of applet menus
ca: Capdamunt dels menús dels applets

en: Top of system menus
ca: Capdamunt dels menús de sistema

en: Top of system merge menus
ca: Part superior dels menús de fusió del sistema

en: Top of user menus
ca: Capdamunt dels menús d'usuari

en: Trash
ca: Paperera

en: Try
ca: Prova-ho

en: Try again
ca: Torneu-ho a provar

en: Try to create the terminal with the TerminalFactory
ca: Intenta crear la terminal amb el TerminalFactory

en: Try to start a TerminalFactory
ca: Intenta iniciar una TerminalFactory

en: Type
ca: Tipus

en: Unable to create file: %s
ca: No puc crear el fitxer: %s

en: Unable to retrieve GNOME installation directory
ca: No puc accedir al directori d'instal·lació de GNOME

en: Unaffected by logouts but can die.
ca: No l'afecten les sortides però pot morir

en: Unix time
ca: Hora de Unix

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unshade
ca: Desenrotlla

en: Unstick
ca: Desenganxa

en: Update lastlog entry
ca: Actualitza el registre d'entrada

en: Update utmp entry
ca: Actualitza l'entrada utmp

en: Update wtmp entry
ca: Actualitza l'entrada wtmp

en: Use --login by default
ca: Utilitza --login per defecte

en: Use GMT
ca: Utilitza GMT

en: Use dialog boxes
ca: Utilitza caixes de diàleg

en: Use large icons
ca: Utilitza icones grans

en: User Commands
ca: Comandes d'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Utility
ca: Utilitats

en: Utility applets
ca: Utilitats de GNOME en format applet

en: Vertical Layout
ca: Format vertical

en: Vietnamese terminal
ca: Terminal vietnamita

en: Vietnamese terminal emulation program
ca: Emulador de terminal vietnamita

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: WIDTH
ca: AMPLADA

en: Wait abandoned due to conflict.
ca: He abandonat l'espera a causa d'un conflicte.

en: Waiting to start or already finished.
ca: S'està esperant per iniciar o ja ha finalitzat.

en: Wanda the GNOME Fish
ca: Wanda el peix de GNOME

en: Warning! Unsaved changes will be lost!
    Proceed?
ca: Atenció! Els canvis no desats es perdran!
    Procedeixo?

en: When a panel is removed, the panel and its
    applet settings are lost. Remove this panel?
ca: Quan es suprimeix un quadre, el quadre i la configuració
    dels seus applets es perden. Voleu suprimir aquest quadre?

en: When clicked:
ca: En fer-hi clic:

en: When new mail arrives:
ca: Quan arribi correu nou:

en: Which tasks to show
ca: Quines tasques he de mostrar?

en: White on black
ca: Blanc sobre negre

en: Whoops! for some reason we can't add to the panel
ca: Ep! per alguna raó no el puc afegir al quadre

en: Width
ca: Amplada

en: Width of window
ca: Amplada de la finestra

en: Window Manager Workarounds
ca: Propietats del gestor de finestres

en: Window manager expects pager to modify area+desktop properties directly
    (Enlightenment, FVWM)
ca: El gestor de finestres espera que el paginador modifiqui les propietats de l'àrea i l'escriptori directament
    (Enlightenment, FVWM)

en: With pixmap arrow
ca: Amb una fletxa de mapa de píxels

en: Without pixmap
ca: Sense fletxa

en: X position of window
ca: Posició X de la finestra

en: Y position of window
ca: Posició Y de la finestra

en: You already have a status dock on the panel. You can only have one
ca: Ja teniu un moll de status al quadre. Només en podeu tenir un

en: You are not running a GNOME Compliant
    Window Manager. GNOME support by the 
    window manager is strongly recommended
    for proper Desk Guide operation.
ca: No esteu usant un gestor de finestres conforme
    amb GNOME.  És molt recomanable que el vostre
    gestor de finestres sigui conforme amb GNOME per
    un funcionament correcte de la Guia de l'Escriptori.

en: You can not delete a top level submenu.
ca: No podeu suprimir un submenú del nivell superior.

en: You can only have one menu panel at a time.
ca: Només podeu tenir un quadre de menú a la vegada.

en: You can't add an entry to that submenu.
    You do not have the proper permissions.
ca: No podeu afegir una entrada en aquest submenú.
    No teniu els permissos adequats.

en: You cannot remove your last panel.
ca: No podeu suprimir el vostre últim quadre.

en: You do not have fortune installed.
ca: No teniu fortune instal·lat.

en: You have mail.
ca: Teniu correu.

en: You have new mail.
ca: Teniu correu nou.

en: You have switched the class of this window. Do you
     want to reconfigure this window to match the default
    configuration of the new class?
ca: Heu canviat el tipus de finestra. Voleu
    reconfigurar-la la per adequar-la als paràmetres
    per defecte de la nova tipologia?

en: You may wait for it to respond or remove it.
ca: Podeu esperar que respongui o eliminar-lo.

en: You've chosen to disable the startup hint.
    To re-enable it, choose "Startup Hint"
    in the GNOME Control Center
ca: Heu triat deshabilitar el consell d'inici.
    Per rehabilitar-lo, trieu "Consell d'inici"
    en el centre de control de GNOME

en: Your GNOME Fish's Name:
ca: Nom del vostre Peix de GNOME:

en: Your session has been saved
ca: He desat la vostra sessió

en: Zvt terminal widget:     Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)
ca: Widget del terminal zvt:      Michael Zucchi (zucchi@zedzone.mmc.com.au)

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix un preferit

en: _Back
ca: En_rera

en: _Bookmarks
ca: _Preferits

en: _Close terminal
ca: _Tanca el terminal

en: _Delete...
ca: _Suprimeix...

en: _Forward
ca: _Endavant

en: _Hide menubar
ca: _Amaga la barra de menús

en: _History
ca: _Historial

en: _Index
ca: _Índex

en: _New Submenu...
ca: _Nou submenú...

en: _New Window
ca: _Nova finestra

en: _New terminal
ca: _Nou terminal

en: _Open in browser
ca: _Obre en el navegador

en: _Reload
ca: _Actualitza

en: _Reset Terminal
ca: _Reinicia el terminal

en: _Secure keyboard
ca: Teclat _Segur

en: _Show menubar
ca: _Mostra la barra de menús

en: _Sort
ca: _Ordena

en: _Sort Submenu
ca: _Ordena el submenú

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Window
ca: F_inestra

en: and finally, The Knights Who Say ... NI!
ca: i finalment, els cavallers que diuen ... NI!

en: creating user directory: %s
ca: estic creant el directori d'usuari: %s

en: http://gnotices.gnome.org/gnome-news/
ca: http://gnotices.gnome.org/gnome/gnome-news

en: menu wasn't created
ca: No s'ha creat el menú

en: minutes
ca: minuts

en: seconds
ca: segons

en: the GNOME menu editor
ca: L'editor de menús de GNOME

en: unable to create user directory: %s
ca: no puc crear el directori d'usuari: %s

en: unable to remove .order file: %s
ca: no puc eliminar el fitxer .order: %s

en: untitled
ca: sense títol

en: untitled.desktop
ca: sensetítol.escriptori
