rpm 4.0.1 - en to sk translation catalogue (344 entries)

en:                            package1 ... packageN
sk:                               balík1 ... balíkN

en:                         [--changelog] [--dbpath <dir>] [targets]
sk:                            [--changelog] [--dbpath <adresár>] [targets]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--allmatches]
sk:                            [--dbpath <adresár>] [--nodeps] [--allmatches]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]
sk:                            [--dbpath <adresár>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file>]
sk:                            [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <súbor>]

en:                         [--ftpproxy <host>] [--ftpport <port>]
sk:                            [--ftpproxy <počítač>] [--ftpport <port>]

en:                         [--httpproxy <host>] [--httpport <port>]
sk:                            [--httproxy <počítač>] [--httpport <port>]

en:                         [--ignorearch]  [--dbpath <dir>] [--prefix <dir>]
sk:                            [--ignorearch]  [--dbpath <adresár>] [--prefix <adresár>]

en:                         [--ignoresize] file1.rpm ... fileN.rpm
sk:                            [--ignoresize] súbor1.rpm ... súborN.rpm

en:                         [--nomd5] [targets]
sk:                            [--nomd5] [ciele]

en:                         [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
sk:                            [--noorder] [--relocate stará_cesta=nová_cesta]

en:                         [--oldpackage] [--root <dir>] [--noscripts]
sk:                            [--oldpackage] [--root <adresár>] [--noscripts]

en:                         [--prefix <dir>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]
sk:                            [--prefix <adresár>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]

en:                         [--rcfile <file>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
sk:                            [--rcfile <súbor>] [--ignorearch] [--dbpath <adresár>]

en:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <dir>]
sk:                            [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <adresár>]

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
sk:                            [--scripts] [--root <adresár>] [--rcfile <súbor>]

en:                         file1.rpm ... fileN.rpm
sk:                            súbor1.rpm ... súborN.rpm

en:         --triggeredby <pkg>
sk:         --triggeredby <balík>

en:         --whatprovides <cap>
sk:         --whatprovides <schopnosť>

en:         --whatrequires <cap>
sk:         --whatrequires <schopnosť>

en:         -f <file>+
sk:         -f <súbor>+

en:         -p <packagefile>+
sk:         -p <súbor_balíku>+

en:        rpm {--addsign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
sk:           rpm {--addsign}  [--rcfile <súbor>] balík1 balík2 ... balíkN

en:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <file>]
sk:           rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <súbor>]

en:        rpm {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file>]
sk:           rpm {--erase -e} [--root <adresár>] [--noscripts] [--rcfile <súbor>]

en:        rpm {--initdb}   [--dbpath <dir>]
sk:           rpm {--initdb}   [--dbpath <adresár>]

en:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <file>] [--dbpath <dir>]
sk:           rpm {--rebuilddb} [--rcfile <súbor>] [--dbpath <adresár>]

en:        rpm {--resign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
sk:           rpm {--resign}   [--rcfile <súbor>] balík1 balík2 ... balíkN

en:        rpm {--setperms} [-afpg] [target]
sk:           rpm {--setperms} [-afpg] [cieľ]

en:        rpm {--setugids} [-afpg] [target]
sk:           rpm {--setugids} [-afpg] [cieľ]

en:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
sk:           rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <adresár>] [--rcfile <súbor>]

en:       --buildroot <dir>
sk:       --buildroot <adresár>

en:       --excludepath <path>
sk:       --excludepath <cesta>

en:       --ftpproxy <host>
sk:       --ftpproxy <počítač>

en:       --prefix <dir>
sk:       --prefix <adresár>

en:       --relocate <oldpath>=<newpath>
sk:       --relocate <stará_cesta>=<nová_cesta>

en:       --target=<platform>+
sk:       --target=<platforma>+

en:       --timecheck <secs>
sk:       --timecheck <sekúnd>

en:       Information selection options:
sk:       Voľby pre výber požadovanej informácie:

en:       Package specification options:
sk:       Voľby pre špecifikáciu balíkov

en:     --addsign <pkg>+
sk:     --addsign <balík>+

en:     --install <packagefile>
sk:     --install <súbor_balíku>

en:     --pipe <cmd>
sk:     --pipe <príkaz>

en:     --rebuild <src_pkg>
sk:     --rebuild <zdroj_balík>

en:     --resign <pkg>+
sk:     --resign <balík>+

en:     --upgrade <packagefile>
sk:     --upgrade <súbor_balíka>

en:     -U <packagefile>
sk:     -U <súbor_balíka>

en:     -b<stage> <spec>
sk:     -b<etapa> <spec>

en:     -i <packagefile>
sk:     -i <súbor_balíku>

en:     -t<stage> <tarball>
sk:     -t<etapa> <tar_súbor>

en:    file: %s action: %s
sk:    súbor: akcia %s: %s

en:    of file names as well as the following options:
sk:    namiesto názvov súborov, ako aj nasledujúce voľby:

en:  (MISSING KEYS:
sk:  (CHÝBAJÚCE KĽÚČE):

en:  (UNTRUSTED KEYS:
sk:  (NEDÔVERUJE SA KĽÚČOM:

en:  ... as %s
sk: ... ako %s

en:  conflicts with %s-%s-%s
sk:  koliduje s %s-%s-%s

en:  failed -
sk:  zlyhalo -

en:  is needed by %s-%s-%s
sk:  je vyžadované %s-%s-%s

en:  on file
sk:  pre súbor

en: "%s" specifies multiple packages
sk: "%s" špecifikuje viac balíkov

en: %3d<%*s(empty)
sk: %3d<%*s(prázdne)

en: %3d>%*s(empty)
sk: %3d>%*s(prázdne)

en: %s cannot be installed
sk: %s nie je možné nainštalovať

en: %s does not appear to be a RPM package
sk: %s zrejme nie je RPM balík

en: %s skipped due to missingok flag
sk: %s vynechané kvôli príznaku missingok

en: %s: Can't re-sign v2.0 RPM
sk: %s: Nie je možné znovu podpísať v2.0 RPM

en: %s: Can't sign v1.0 RPM
sk: %s: Nie je možné podpísať v1.0 RPM

en: %s: No signature available
sk: %s: Podpis nie je k dispozícii

en: %s: No signature available (v1.0 RPM)
sk: %s: Podpis nie je k dispozícii (v1.0 RPM)

en: %s: readLead failed
sk: %s: readLead zlyhalo

en: %s: rpmReadSignature failed
sk: %s: rpmReadSignature zlyhalo

en: (contains no files)
sk: (neobsahuje žiadne súbory)

en: (error 0x%x)
sk: (chyba 0x%x)

en: (no state)
sk: (žiadny stav)

en: (not a number)
sk: (nie je číslo)

en: (unknown %3d)
sk: (neznámy %d)

en: (unknown type)
sk: (neznámy typ)

en: --allfiles may only be specified during package installation
sk: --allfiles môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --allmatches may only be specified during package erasure
sk: --allmatches môže byť použité iba počas odstránenia balíkov

en: --dbpath given for operation that does not use a database
sk: --dbpath zadané pre operáciu nepoužívajúcu databázu

en: --excludedocs may only be specified during package installation
sk: --excludedocs môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
sk: --hash (-h) môže byť použitý iba počas inštalácie balíka

en: --ignorearch may only be specified during package installation
sk: --ignorearch môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --ignoreos may only be specified during package installation
sk: --ignoreos môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --ignoresize may only be specified during package installation
sk: --ignoresize môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --includedocs may only be specified during package installation
sk: --includedocs môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
sk: --justdb môže byť použité iba počas inštalácie a odstránenia balíka

en: --nogpg may only be used during signature checking
sk: --nogpg môže byť použíté iba počas overenia podpisu

en: --nomd5 may only be used during signature checking and package verification
sk: --nomd5 môže byť použíté iba počas overenia podpisu alebo balíka

en: --nopgp may only be used during signature checking
sk: --nopgp môže byť použíté iba počas overenia podpisu

en: --noscripts may only be specified during package installation, erasure, and verification
sk: --noscripts môže byť použité iba počas inštalácie, odstránenia alebo overenia balíka

en: --notriggers may only be specified during package installation, erasure, and verification
sk: --notriggers môže byť použité iba počas inštalácie, odstránenia alebo overenia balíka

en: --oldpackage may only be used during upgrades
sk: --oldpackage môže byť použíté iba počas aktualizácie

en: --percent may only be specified during package installation
sk: --percent môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --prefix may only be used when installing new packages
sk: --prefix môže byť použitý iba počas inštalácie nových balíkov

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
sk: --relocate a --excludepath môžu byť použité iba počas inštalácie nových balíkov

en: --replacefiles may only be specified during package installation
sk: --replacefiles môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
sk: --replacepkgs môže byť použité iba počas inštalácie balíka

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
sk: --root (-r) môže byť použité iba počas inštalácie a odstránenia balíka, otázky alebo znovuzostavenia databázy

en: --sign may only be used during package building
sk: --sign môže byť použíté iba počas zostavenia balíka

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
sk: --test môže byť použité iba počas inštalácie, odstránenia alebo zostavenia balíka

en: -u and --uninstall are deprecated and no longer work.
sk: -u a --uninstall sú zastaralé a už nefungujú.

en: : expected following ? subexpression
sk: : očakávané po ? podvýraze

en: ======================== active %d empty %d
sk: ======================== aktívnych %d prázdnych %d

en: ? expected in expression
sk: ? očakávané vo výraze

en: Abort in progress
sk: Zrušenie prebieha

en: Bad count for headerAddEntry(): %d
sk: Chybný počet pre headerAddEntry(): %d

en: Bad magic
sk: Chybné magické číslo

en: Bad owner/group: %s
sk: Chybný vlastník/skupina: %s

en: Bad server response
sk: Chybná odpoveď servera

en: Bad/unreadable  header
sk: Chybná/nečitateľná hlavička

en: Could not canonicalize hostname: %s
sk: Nie je možné kanonizovať názov počítača: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
sk: Nie je možné vytvoriť meno výstupného súboru pre balík %s: %s

en: Data type %d not supported
sk: Typ údajov %d nie je podorovaný

en: Error setting remote server to passive mode
sk: Chyba pri nastavení vzdialeného servera do pasívneho režimu

en: Failed to connect to server
sk: Pripojenie k serveru zlyhalo

en: Failed to establish data connection to server
sk: Vytvorenie dátového spojenia k serveru zlyhalo

en: File not found on server
sk: Súbor sa na serveri nenachádza

en: GPG sig size: %d
sk: Veľkosť GPG podpisu: %d

en: Generating signature: %d
sk: Vytvára sa PGP podpis: %d

en: Got %d bytes of GPG sig
sk: Prečítaný GPG podpis obsahuje %d bajtov

en: Got %d bytes of PGP sig
sk: Prečítaný PGP podpis obsahuje %d bajtov

en: Header size too big
sk: Priveľká hlavička

en: Installing %s
sk: Inštaluje sa %s

en: Internal error
sk: Interná chyba

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
sk: Vnútorná chyba pri spracovaní argumentu (%d) :-(

en: Invalid %%_signature spec in macro file.
sk: Chybná špecifikácia %%_signature v makro-súbore.

en: NOT OK
sk: NIE JE V PORIADKU

en: No signature
sk: Podpis nie je k dispozícii

en: OK
sk: V PORIADKU

en: Old PGP signature
sk: Starý PGP podpis

en: PGP sig size: %d
sk: Veľkosť PGP podpisu: %d

en: Pass phrase check failed
sk: Kontrola hesla zlyhala

en: Pass phrase is good.
sk: Heslo je v poriadku.

en: Password for %s@%s:
sk: Heslo pre %s@%s:

en: Please contact rpm-list@redhat.com
sk: Kontaktujte prosím rpm-list@redhat.com

en: RPM version %s
sk: RPM verzia %s

en: Retrieving %s
sk: Prenáša sa %s

en: Server timeout
sk: Prekročenie časového limitu servera

en: Signature pad : %d
sk: Doplnenie podpisu: %d

en: Signature size: %d
sk: Veľkosť podpisu:   %d

en: Success
sk: Úspech

en: TIMECHECK failure: %s
sk: chyba PREKROČENIA ČASU: %s

en: Unable to lookup server host address
sk: Nie je možné vyhľadať adresu servera

en: Unable to lookup server host name
sk: Nie je možné vyhľadať názov servera

en: Unknown file type
sk: Neznámy typ súboru

en: Unknown or unexpected error
sk: Neznáma alebo neočakávaná chyba

en: Unknown system: %s
sk: Neznámy systém: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s-%s-%s:
sk: Nevyriešené závislosti pre %s-%s-%s:

en: Use -e or --erase instead.
sk: Namiesto nich použite -e alebo --erase.

en: Wrote: %s
sk: Zapísané: %s

en: ] expected at end of array
sk: ] očakávané na konci poľa

en: add a signature to a package
sk: pridať podpis balíku

en: archive = %s, fs = %s
sk: archív = %s, fs = %s

en: argument is not an RPM package
sk: argument nie je RPM balík

en: arguments to --prefix must begin with a /
sk: argumenty pre --prefix musia začínať znakom /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
sk: argumenty pre --root (-r) musia začínať znakom /

en: be a little more verbose
sk: o niečo popisnejší režim

en: be incredibly verbose (for debugging)
sk: veľmi popisný režim (pre odlaďovanie)

en: bin/src package (prep, compile, install, package)
sk: binárny a zdrojový balík (príprava, kompilácia, inštalácia, zabalenie)

en: binary package (prep, compile, install, package)
sk: binárny balík (príprava, kompilácia, inštalácia, zabalenie)

en: build package, where <stage> is one of:
sk: zostaviť balík, kde <etapa> je jedna z:

en: build the packages for the build targets platform1...platformN.
sk: vytvoriť balíky pre ciele platforma1...platformaN.

en: can't rename %s to %s: %s
sk: premenovanie %s na %s zlyhalo: %s

en: can't unlink %s: %s
sk: zmazanie %s zlyhalo: %s

en: cannot access file %s
sk: nie je možné pracovať so súborom %s

en: cannot open %s/packages.rpm
sk: nie je možné otvoriť %s/packages.rpm

en: compile (prep and compile)
sk: kompilácia (príprava a kompilácia)

en: counting packages to install
sk: počítajú sa balíky pre inštaláciu

en: display a verbose file listing
sk: zobraziť podrobný zoznam súborov balíka

en: display package file list
sk: zobraziť zoznam súborov balíka

en: display package information
sk: zobraziť informácie o balíku

en: display the package's change log
sk: zobraziť históriu zmien balíka

en: display the states of the listed files
sk: zobraziiť stav daných súborov

en: do not execute any package specific scripts
sk: nevykonať žiadne skripty špecifikované balíkom

en: do not execute any stages
sk: nevykonať žiadne etapy

en: do not execute any stages of the build
sk: nevykonať žiadne etapy zostavenia

en: do not install documentation
sk: neinštalovať dokumentáciu

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
sk: nemeniť poradie balíkov kvôli vyriešeniu závislostí

en: do not verify file attributes
sk: neoverovať atribúty súborov

en: do not verify file md5 checksums
sk: neoverovať md5 kontrolné súčty súborov

en: do not verify package dependencies
sk: neoverovať závislosti balíka

en: don't check disk space before installing
sk: pred inštaláciou nekontrolovať dostupné miesto na disku

en: don't execute any installation scripts
sk: nevykonať žiadne inštalačné skripty

en: don't execute any scripts triggered by this package
sk: nevykonať žiadne skripty spúšťané týmto balíkom

en: don't install, but tell if it would work or not
sk: neinštalovať, ale oznámiť, či by to bolo možné

en: don't verify package architecture
sk: neoverovať architektúru balíka

en: don't verify package operating system
sk: neoverovať operačný systém balíka

en: dump basic file information
sk: zobraziť základné informácie o balíku

en: empty tag format
sk: prázdny tag formát

en: empty tag name
sk: prázdne meno tagu

en: erase (uninstall) package
sk: odinštalovať balík

en: error reading header from package
sk: chyba pri čítaní hlavičky balíka

en: error:
sk: chyba:

en: error: %sport must be a number
sk: chyba: %sport musí byť číslo

en: exclude paths must begin with a /
sk: vynechané cesty musia začínať znakom /

en: exclusive
sk: výhradný

en: exec failed
sk: vykonanie zlyhalo

en: extra arguments given for query of all packages
sk: boli zadané nadbytočné argumenty otázky pre všetky balíky

en: failed dependencies:
sk: nevyriešené závislosti:

en: failed to remove directory %s: %s
sk: nepodarilo sa odstrániť adresár %s: %s

en: failed to replace old database with new database!
sk: nepodarilo sa nahradiť starú databázu novou!

en: fatal error:
sk: fatálna chyba:

en: file %s is not owned by any package
sk: súbor %s nie je vlastnený žiadnym balíkom

en: file %s: %s
sk: súbor %s: %s

en: file is not regular -- skipping size check
sk: nejde o bežný súbor - kontrola veľkosti vynechaná

en: files may only be relocated during package installation
sk: súbory môžu byť presunuté iba počas inčtalácie balíka

en: found %d packages
sk: nájdených %d balíkov

en: found %d source and %d binary packages
sk: nájdených %d zdrojových a %d binárnych balíkov

en: generate PGP/GPG signature
sk: vytvoriť PGP/GPG podpis

en: group %s does not contain any packages
sk: skupina %s neobsahuje žiadne balíky

en: hostname or IP of ftp proxy
sk: názov počítača alebo IP adresa ftp proxy

en: hostname or IP of http proxy
sk: názov počítača alebo IP adresa http proxy

en: install (prep, compile, install)
sk: inštalácia (príprava, kompilácia, inštalácia)

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
sk: inštalovať všetky súbory vrátane konfiguračných súborov, ktoré by inak mohli byť vynechané

en: install documentation
sk: inštalovať dokumentáciu

en: install even if the package replaces installed files
sk: inštalovať aj pokiaľ balík prepíše inštalované súbory

en: install package
sk: inštalovať balík

en: install source package, build binary package and remove spec file, sources, patches, and icons.
sk: inštalovať zdrojový balík, vytvoriť binárny balík a odstrániť spec-súbor, zdroje, záplaty a ikony

en: installing a source package
sk: inštaluje sa zdrojový balík

en: installing binary packages
sk: inštalujú sa binárne balíky

en: invalid package number: %s
sk: chybné číslo balíku: %s

en: like --rebuild, but don't build any package
sk: ako --rebuild, ale nezostaviť žiadny balík

en: line %d: Bad %s number: %s
sk: riadok %d: Chybné %s číslo: %s

en: list all configuration files
sk: zobraziť všetky konfiguračné súbory

en: list capabilities package provides
sk: zobraziť schopnosti poskytované balíkom

en: list check (do some cursory checks on %files)
sk: kontrola zoznamu (vykonať niektoré zbežné kontroly sekcie %files)

en: list files in package
sk: zobraziť súbory v balíku

en: list only configuration files (implies -l)
sk: zobraziť iba konfiguračné súbory (implikuje -l)

en: list only documentation files (implies -l)
sk: zobraziť len súbory obsahujúce dokumentáciu (implikuje -l)

en: list package dependencies
sk: zobraziť závislosti balíka

en: list the tags that can be used in a query format
sk: vypísať príznaky, ktoré môžu byť použité vo formáte otázky

en: logging into %s as %s, pw %s
sk: prihlasuje sa na %s ako %s, heslo %s

en: looking for packages to download
sk: hľadajú sa balíky, ktoré treba preniesť

en: make sure a valid database exists
sk: uistiť sa, že existuje platná databáza

en: missing { after %
sk: chýbajúce { po %

en: missing } after %{
sk: chýbajúce } po %{

en: net shared
sk: zdieľaný

en: no arguments given for query
sk: neboli zadané žiadne argumenty pre otázku

en: no arguments given for verify
sk: neboli zadané žiadne argumenty pre overenie

en: no dbpath has been set
sk: nebola nastavená žiadna dbpath

en: no package provides %s
sk: žiadny z balíkov neposkytuje %s

en: no package requires %s
sk: žiadny z balíkov nevyžaduje %s

en: no package triggers %s
sk: žiadny z balíkov nespúšťa %s

en: no packages files given for rebuild
sk: neboli zadané žiadne balíky pre znovuzostavenie

en: no packages given for install
sk: neboli zadané žiadne balíky pre inštaláciu

en: no packages given for signature check
sk: neboli zadané žiadne balíky pre overenie podpisu

en: no packages given for signing
sk: neboli zadané žiadne balíky na podpis

en: no packages given for uninstall
sk: neboli zadané žiadne balíky pre odinštalovanie

en: no spec files given for build
sk: neboli zadané žiadne spec-súbory pre zostavenie

en: no tar files given for build
sk: neboli zadané žiadne tar-súbory pre zostavenie

en: normal
sk: normálny

en: not installed
sk: neinštalovaný

en: old format source packages cannot be queried
sk: nie je možné pýtať sa zdrojových balíkov v starom formáte

en: one type of query/verify may be performed at a time
sk: naraz môže byť vykonaný jeden typ otázky alebo overenia

en: only one major mode may be specified
sk: môže byť použitý iba jeden hlavný režim

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
sk: môže byť použitá iba jedna voľba z --excludedocs a --includedocs

en: only one of --prefix or --relocate may be used
sk: može byť použitá iba jedna z volieb --prefix a --relocate

en: override build root
sk: predefinovať adresár pre zostavenie balíka

en: override target platform
sk: predefinovať cieľovú platformu

en: package %s conflicts: %s
sk: balík %s koliduje: %s

en: package %s is not installed
sk: balík %s nie je nainštalovaný

en: package: %s-%s-%s files test = %d
sk: balík: %s-%s-%s test súborov = %d

en: pgp not found:
sk: pgp nebolo nájdené:

en: port number of ftp server (or proxy)
sk: číslo portu ftp servera (alebo proxy)

en: port number of http server (or proxy)
sk: číslo portu http servera (alebo proxy)

en: prep (unpack sources and apply patches)
sk: príprava (rozbaliť zdrojové súbory a aplikovať záplaty)

en: print hash marks as package installs (good with -v)
sk: vypisovať značky počas inštalácie balíka (vhodné s -v)

en: print percentages as package installs
sk: vypisovať percentá počas inštalácie balíka

en: print the various [un]install scripts
sk: vypísať rôzne [od]inštalačné skripty

en: print the version of rpm being used
sk: vypísať verziu používaného rpm

en: print this message
sk: vypísať túto správu

en: query (uninstalled) package <packagefile>
sk: opýtať sa (nenainštalovaného) balíku <súbor_balíku>

en: query a spec file
sk: opýtať sa spec súboru

en: query all packages
sk: opýtať sa na všetky balíky

en: query mode
sk: režim otázok

en: query of %s failed
sk: otázka na %s zlyhala

en: query of specfile %s failed, can't parse
sk: otázka na spec-súbor %s zlyhala, nie je možné analyzovať

en: query package owning <file>
sk: opýtať sa na balík vlastniaci <súbor>

en: query packages triggered by <pkg>
sk: opýtať sa na balíky spustené balíkom <balík>

en: query packages which provide <cap> capability
sk: opýtať sa na balíky poskytujúce schopnosť <schopnosť>

en: query packages which require <cap> capability
sk: opýtať sa na balíky vyžadujúce schopnosť <schopnosť>

en: readRPM: %s is not an RPM package
sk: readRPM: %s nie je RPM balík

en: readRPM: open %s: %s
sk: readRPM: otvorenie %s: %s

en: readRPM: read %s: %s
sk: readRPM: čítanie %s: %s

en: readRPM: reading header from %s
sk: readRPM: čítanie hlavičky %s

en: rebuild database from existing database
sk: znovu vytvoriť databázu z existujúcej

en: record %d could not be read
sk: záznam %d nie je možné prečítať

en: reinstall if the package is already present
sk: preinštalovať, pokiaľ už balík existuje

en: relocate files from <oldpath> to <newpath>
sk: presunúť súbory zo <starej_cesty> do <novej_cesty>

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
sk: presunúť balík do <adresára>, pokiaľ to balík povoľuje

en: relocating %s to %s
sk: presúva sa %s do %s

en: relocations must begin with a /
sk: presunutia musia začínať znakom /

en: relocations must contain a =
sk: presunutia musia obsahovať znak =

en: relocations must have a / following the =
sk: presunutia musia mať za znakom = znak /

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
sk: odinštalovať všetky balíky určené <balíkom> (inak je chybou, pokiaľ <balík> špecifikuje viac ako jeden balík)

en: remove build tree when done
sk: po ukončení odstrániť adresár, v ktorom sa balík zostavoval

en: removing these packages would break dependencies:
sk: odstránenie týchto balíkov by porušilo závislosti:

en: renaming %s to %s
sk: premenováva sa %s na %s

en: replaced
sk: nahradený

en: retrieved %d packages
sk: prenieslo sa %d balíkov

en: running postuninstall script (if any)
sk: vykonávajú sa postdeinštalačné skripty (ak existujú)

en: running preinstall script (if any)
sk: vykonávajú sa predinštalačné skripty (ak existujú)

en: send stdout to <cmd>
sk: poslať štandardný výstup do <príkazu>

en: set the file owner and group to those in the package database using the same package specification options as -q
sk: nastaviť vlastníka a skupinu súborov podľa údajov v databáze balíkov s použitím rovnakých volieb špecifikácia balíka ako pre -q

en: set the file permissions to those in the package database using the same package specification options as -q
sk: nastaviť prístupové práva súborov podľa údajov v databáze balíkov s použitím rovnakých volieb špecifikácia balíka ako pre -q

en: set the time check to <secs> seconds (0 disables)
sk: nastaviť kontrolu času na <sekúnd> sekúnd (0 pre deaktiváciu)

en: shared
sk: zdieľaný

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
sk: skratka pre --replacepkgs --replacefiles

en: show all verifiable information for each file (must be used with -l, -c, or -d)
sk: zobraziť všetky overiteľné údaje pre každý súbor (musí byť použité s -l, -c alebo -d)

en: show file states (implies -l)
sk: zobraziť stavy súborov (implikuje -l)

en: show the trigger scripts contained in the package
sk: zobraziť spúšťacie skripty obsiahnuté v balíku

en: sign a package (discard current signature)
sk: podpísať balík (zničiť aktuálny podpis)

en: skip any GPG signatures
sk: vynechať akékoľvek GPG podpisy

en: skip any MD5 signatures
sk: vynechať akékoľvek MD5 podpisy

en: skip any PGP signatures
sk: vynechať akékoľvek PGP podpisy

en: skip files in path <path>
sk: vynechať súbory v ceste <cesta>

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
sk: preskočiť priamo k určenej etape (iba pre c, i)

en: skipping %s - transfer failed - %s
sk: %s vynechané - prenos zlyhal - %s

en: sources in: %s
sk: zdroje v: %s

en: spec file in: %s
sk: spec-súbor v: %s

en: stopping install as we're running --test
sk: inštalácia zastavená kvôli režimu --test

en: unexpected ]
sk: neočakávané ]

en: unexpected arguments to --querytags
sk: neočakávané argumenty pre --querytags

en: unexpected query source
sk: neočakávaný zdroj pre otázku

en: unexpected }
sk: neočakávané }

en: unknown tag
sk: neznámy tag

en: update the database, but do not modify the filesystem
sk: aktualizovať databázu bez zmeny súborového systému

en: upgrade package (same options as --install, plus)
sk: aktualizovať balík (rovnaké voľby ako --install, a k tomu)

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
sk: aktualizovať na staršiu verziu balíka (--force to pri aktualizácii urobí automaticky)

en: url port must be a number
sk: url port musí byť číslo

en: use <dir> as the build root
sk: použiť <adresár> pre zostavenie balíka

en: use <dir> as the directory for the database
sk: použiť <adresár> ako adresár pre databázu

en: use <dir> as the top level directory
sk: použiť <adresár> ako adresár najvyššej úrovne

en: use <file> instead of /etc/rpmrc and $HOME/.rpmrc
sk: použiť <súbor> namiesto /etc/rpmrc a $HOME/.rpmrc

en: use the following query format
sk: použiť nasledovný formát otázky

en: verify a package installation using the same same package specification options as -q
sk: overiť inštaláciu balíka s použitím rovnakých volieb špecifikácia balíka ako pre -q

en: verify package signature
sk: overiť podpis balíka

en: warning:
sk: varovanie:

en: will remove files test = %d
sk: budú sa odstraňovať súbory test = %d

en: { expected after : in expression
sk: { očakávané po : vo výraze

en: { expected after ? in expression
sk: { očakávané po ? vo výraze

en: | expected at end of expression
sk: | očakávené na konci výrazu

en: } expected in expression
sk: } očakávané vo výraze
