Rodent Beta - en to wa translation catalogue (124 entries)

en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Open in New Window
wa: Drovi dins on novea purnea

en: Open in New Tab
wa: Drovi dins ene novele linwete

en: Install
wa: Astaler

en: Uninstall
wa: Disastaler

en: Find
wa: Trover

en: Path
wa: Tchimin

en: Filter:
wa: Passete:

en: Close
wa: Clôre

en: Any
wa: Tolminme li kéne

en: Regular
wa: Normåles

en: Select Files...
wa: Tchoezi fitchîs...

en: Searching...
wa: Cweriaedje...

en: address already in use
wa: adresse dedja en alaedje

en: Properties
wa: Prôpietés

note: ok and cancel buttons
en: Ok
wa: 'l est bon

en: Cancel
wa: Rinoncî

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
wa: Informåcion

en: Name:
wa: No :

en: Folder
wa: Ridant

en: Encoding
wa: Ecôdaedje

en: Open with %s
wa: Drovi avou %s

en: None
wa: Nouk

en: Size
wa: Grandeu

en: Status
wa: Estat

en: Apply changes
wa: Mete les candjmints en alaedje

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
wa: Prôpietåre:

en: Execute
wa: Enonder

en: Group:
wa: Groupe:

en: Others:
wa: Ôtes:

en: Owner
wa: Propiyetaire

en: unknown
wa: nén cnoxhou

en: Preview
wa: Vey divant

en: Icons
wa: Imådjetes

note: //////////////// General
en: General
wa: Djenerå

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
wa: Tchuzes

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
wa: Copyî

en: Symbolic Link
wa: Loyén simbolike

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
wa: Oister

en: Edit the list of environment variables and associated values
wa: Candjî l' djivêye des variåves d' evironmint eyet leus valixhances

en: Value
wa: Valixhance

note: directory cache
en: Restart
wa: Renonder

en: Gigabytes
wa: Gigaoctets

en: Megabytes
wa: Megaoctets

en: Kilobytes
wa: Kilooctets

en: The location is empty.
wa: L' eplaeçmint est vude.

en: Supply a username and password below.
wa: Dnez on no d' uzeu et on scret chal pa dzo.

en: Username:
wa: No d' uzeu:

en: Password:
wa: Sicret:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
wa: Mete en alaedje les cayets avou on _dobe clitchaedje

en: Path to the desktop directory
wa: Tchimin pol ridant do scribanne

en: Background image
wa: Imådje di fond

en: Background color
wa: Coleur di fond

en: Background transparency:
wa: Transparince do fond:

en: Output
wa: Rexhowe

en: Terminate (TERM)
wa: Fini (TERM)

en: Confirm
wa: Racertiner

en: No
wa: Neni

en: Yes
wa: Oyi

en: Kill (KILL)
wa: Touwer (KILL)

en: Kill
wa: Touwer

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: Overwrite
wa: Sipotchî

en: Rename
wa: Rilomer...

en: %s (copy)%s
wa: %s (copeye)%s

en: Duplicate each selected item
wa: Copyî e dobe tchaeke des cayets tchoezis

en: link to %s
wa: loyén viè %s

en: Installed Plugins
wa: Tchôke-divins d' astalés

en: Group
wa: Groupe

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
wa: Tchoes

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
wa: Dji tchedje li ridant...

en: Home
wa: Rid. måjhon

en: Preparing
wa: Dji prepare

en: Reload
wa: Ritcherdjî

en: Go back
wa: Rivni en erî

en: Cut
wa: Côper

en: Run in _Terminal
wa: Enonder en on _terminå

en: Create New Folder
wa: Fé on novea ridant...

en: Name
wa: No

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Select Items Matching...
wa: Tchoezi cayets k' corespondèt...

en: _Go
wa: _Potchî a

en: Sort By
wa: Relére pa

en: Descending
wa: Discrexhant

en: Ascending
wa: Crexhant

en: Type
wa: Sôre

en: By Name
wa: Pa no

en: By Size
wa: Pa grandeu

en: By Date
wa: Sol date

en: By Owner
wa: Sol prôpietaire

en: By Group
wa: Sol groupe

en: By Permissions
wa: So les permissions

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
wa: Mostrer fitchîs catchîs

en: Show preview
wa: Mostrer prévoeyaedje

en: Execute Shell Command
wa: Enonder ene kimande do shell

en: New
wa: Novea

en: Create a new empty folder inside this folder
wa: Ahiver on novea vude ridant å dvins di ç' ridant chal

en: Paste
wa: Claper

en: Select
wa: Tchoezi

en: Unselect
wa: Distchoezi

en: _About
wa: Å _dfait

en: Execute File?
wa: Enonder l' fitchî?

en: All
wa: Totafwait

en: Text Completion
wa: Completaedje do tecse

en: Clear History
wa: Netyî l' istwere

en: File
wa: Fitchî

en: Left
wa: Hintche

en: Right
wa: Droete

en: Actions
wa: Accions

en: Help
wa: Aidance

en: Clear
wa: Netyî

en: Down
wa: PageDown (Pådje do dzo)

en: Up
wa: Å dzeur

en: Tests
wa: Sayes

en: Number view:
wa: Vuwe limero:

note: _("Directory or file selection")
en: Input
wa: Intrêye

en: Output file
wa: Fitchî d' rexhowe

en: Show in Context
wa: Mostrer dins l' contecse

en: NAME
wa: NO

en: Output to File...
wa: Rexhowe e fitchî...

en: No files found
wa: Dji n' a trové nou fitchî

en: Verbose output debugging mode.
wa: Môde di disbugaedje del rexhowe ki cåze.

en: Show version information
wa: Mostere l' infôrmåcion so l' modêye

en: Loading data
wa: Dji tchedje des dnêyes
