Rodent Beta - en to uz translation catalogue (114 entries)

en: Desktop
uz: Иш столи

en: Open in New Window
uz: Янги ойнада очиш

en: Open in New Tab
uz: Янги табда очиш

en: Install
uz: Ўрнатиш

en: Uninstall
uz: Олиб ташлаш

en: Show Information
uz: Маълумотни кўрсатиш

en: Find
uz: Қидириш

en: Filter:
uz: Филтер:

en: Apply
uz: Қўллаш

en: Close
uz: Ёпиш

en: Any
uz: Исталган

en: Regular
uz: Оддий

en: Select folder to search in
uz: Қидириш амалга ошириладиган жилдни танлаш

en: Search results
uz: Қидирув натижалари

en: address already in use
uz: манзил аллақачон ишлатилмоқда

en: Properties
uz: Хоссалари

note: ok and cancel buttons
en: Ok
uz: Ок

en: Cancel
uz: Бекор қилиш

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
uz: Маълумот

en: Name:
uz: Номи:

en: Folder
uz: Жилд

en: File Type
uz: Файл тури

en: MIME Type
uz: MIME тури

en: Open with %s
uz: %s билан очиш

en: None
uz: Йўқ

en: Size
uz: Ўлчами

en: Status
uz: Ҳолати

en: Date Accessed
uz: Қўлланилган сана

en: Permissions
uz: Ҳуқуқлар

en: Apply changes
uz: Ўзгаришларни қўллаш

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
uz: Эгаси:

en: Execute
uz: Ишга тушириш

en: Group:
uz: Гуруҳ:

en: Others:
uz: Бошқалар:

en: Sticky
uz: Ёпишқоқ

en: Owner
uz: Эгаси

en: unknown
uz: номаълум

en: Preview
uz: Кўриб чиқиш

en: Icons
uz: Нишончалар

note: //////////////// General
en: General
uz: Умумий

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
uz: Параметрлар

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
uz: Нусха олиш

en: Move
uz: Жойидан кўчириш

en: Symbolic Link
uz: Рамзий боғ

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
uz: Олиб ташлаш

en: Value
uz: Қиймат

en: Personal settings
uz: Шахсий мосламалар

note: directory cache
en: Restart
uz: Қайтадан

en: Supply a username and password below.
uz: Қуйида фойдаланувчи ва махфий сўзни киритинг.

en: Username:
uz: Фойдаланувчи:

en: Password:
uz: Махфий сўз:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
uz: Элементларни _икки марта чертиш билан активлаштириш

en: Background image
uz: Орқа фон расми

en: Background color
uz: Орқа фон ранги

en: %'d item selected | %'d items selected
uz[1]: %'d элемент танланди

en: No
uz: Йўқ

en: Yes
uz: Ҳа

en: Warning
uz: Диққат

en: Overwrite
uz: Алмаштириш

en: Rename
uz: Номини ўзгартириш

en: %s (copy)%s
uz: %s (нусха)%s

en: Duplicate each selected item
uz: Ҳар бир танланган элементни нусхасини яратиш

en: Installed Plugins
uz: Ўрнатилган плагинлар

en: Group
uz: Гуруҳи

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
uz: Танлаш

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
uz: Жилд юкланмоқда...

en: Home
uz: Бошга

en: Preparing
uz: Тайёрланмоқда

en: Reload
uz: Қайтадан юклаш

en: Go To
uz: Ўтиш

en: Cut
uz: Кесиш

en: Execute:
uz: Бажариш

en: Run in _Terminal
uz: _Терминалда бажариш

en: Create New Folder
uz: Янги жилдни яратиш

en: Name
uz: Номи

en: Create a new empty file inside this folder
uz: Ушбу жилд ичида янги бўш файл яратиш

en: Select _All
uz: _Ҳаммасини танлаш

en: Go Up
uz: Юқорига ўтиш

en: _Go
uz: _Ўтиш

en: Descending
uz: Камайиш бўйича

en: Ascending
uz: Кўпайиш бўйича

en: Type
uz: Тури

en: By Name
uz: Номи бўйича

en: By Size
uz: Ҳажми бўйича

en: By Date
uz: Сана бўйича

en: By Owner
uz: Эгаси бўйича

en: By Group
uz: Гуруҳ бўйича

en: By Permissions
uz: Ҳуқуқлар бўйича

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
uz: Яширилган файлларни кўрсатиш

en: Execute Shell Command
uz: Шелл буйруғини бажариш

en: Mount the volume associated with this folder
uz: Ушбу жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини улаш

en: Unmount the volume associated with this folder
uz: Ушбу жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини узиш

en: New
uz: Янги

en: Create new file in the given directory
uz: кўрсатилган директорияда янги файл яратиш

en: Create a new empty folder inside this folder
uz: Ушбу жилд ичида янги бўш жилд яратиш

en: Paste
uz: Қўйиш

en: Unselect
uz: Танланмаган

en: _About
uz: Аплет _ҳақида

en: Execute File?
uz: Файлни ишга тушириш

en: File Browser
uz: Файл браузери

en: Open Folder W_indow
uz: Жилд _ойнасини очиш

en: All
uz: Ҳаммаси

en: Error while deleting.
uz: Олиб ташлашда хатолик рўй берди.

en: Clear History
uz: Тарихни бўшатиш

en: File
uz: Файл

en: Help
uz: Ёрдам

en: Clear
uz: Тозалаш

en: Tests
uz: Синовлар

en: Output file
uz: Натижа файли

en: NAME
uz: НОМИ

en: Output to File...
uz: Файлга ёзиш...

en: Show version information
uz: Версия ҳақида маълумотни кўрсатиш

en: Select Custom Icon
uz: Бошқа нишонча танлаш

en: Please drag just one image to set a custom icon.
uz: Фойдаланувчи нишончасини ўрнатиш учун битта расмни ушлаб олиб қўйинг.
