Rodent Beta - en to ug translation catalogue (118 entries)

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: List files only
ug: ھۆججەتنىلا كۆرسىتەلەيدۇ

en: Create a compressed archive with the selected objects
ug: تاللانغان جىسىملاردىن پرېسلانغان ئارخىپ قۇر

en: Create a new archive
ug: يېڭى ئارخىپ قۇر

en: Install
ug: ئورنات

en: Uninstall
ug: چىقىرىۋەت

en: Information about the program
ug: پروگرامما ھەققىدىكى ئۇچۇر

en: Show Information
ug: ئۇچۇر كۆرسەت

en: Find
ug: ئىزدە

en: Contains the _text
ug: ئۆز ئىچىگە ئالغان تېكىست(_T)

en: Close
ug: ياپ

en: Any
ug: خالىغان

en: Regular
ug: ئادەتتىكى

en: Select Files...
ug: ھۆججەت تاللا…

en: Select folder to search in
ug: ئىزدەيدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ

en: Searching...
ug: ئىزدەۋاتىدۇ...

en: Search results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Mount Point
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى

en: address already in use
ug: ئادرېس ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: Properties
ug: خاسلىق

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
ug[0]: %'u تۈر

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: File Type
ug: ھۆججەت تىپى

en: MIME Type
ug: MIME تىپى

en: Open with %s
ug: %s دا ئاچ

en: None
ug: يوق

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Date Accessed
ug: زىيارەت قىلغان چېسلا

en: Permissions
ug: ھوقۇقلار

en: Apply changes
ug: ئۆزگەرتىش قوللان

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ug: ئىگىدار:

en: Execute
ug: ئىجرا قىل

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: Others:
ug: باشقىلار:

en: %5d item | %5d items
ug[0]: %5d تۈر

en: Owner
ug: ئىگىدار

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Select a folder
ug: قىسقۇچ تاللاڭ

en: Icons
ug: سىنبەلگەلەر

note: //////////////// General
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ug: تاللانما

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Symbolic Link
ug: بەلگە ئۇلىنىشى

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Value
ug: قىممىتى

en: Personal settings
ug: شەخسىي تەڭشەكلەر

note: directory cache
en: Restart
ug: قايتا قوزغات

en: Supply a username and password below.
ug: تۆۋەندە ئىشلەتكۈچى ئاتى ۋە ئىم تەمىنلەيدۇ.

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Password:
ug: ئىم:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
ug: قوش چېكىلسە تۈرنى ئاكتىپلا(_D)

en: Background image
ug: تەگلىك سۈرەت

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Exclude other filesystems
ug: باشقا ھۆججەت سىستېمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: %'d item selected | %'d items selected
ug[0]: %'d تۈر تاللاندى

en: Confirm
ug: جەزملە

en: No
ug: ياق

en: Yes
ug: ھەئە

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Overwrite
ug: قاپلا

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

en: %s (copy)%s
ug: %s (كۆچۈر)%s

en: Duplicate each selected item
ug: تاللىغان ھەر بىر تۈرنى كۆچۈر

en: link to %s
ug: %s غا ئۇلا

en: Create a symbolic link for each selected item
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرگە ئۇلانما قۇر

en: Link to %s
ug: %s غا ئۇلا

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ug[0]:  (%'d تۈر ئىچىدە)

en: Home
ug: باش بەت

en: Preparing
ug: تەييارلىق ھالەت

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

en: Cut
ug: كەس

en: Execute:
ug: ئىجرا قىل:

en: Run in _Terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: Name
ug: ئاتى

en: Create a new empty file inside this folder
ug: بۇ قىسقۇچقا يېڭى بوش ھۆججەتتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: Type
ug: تىپى

en: By Name
ug: ئاتى بويىچە

en: By Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

en: Mount the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى ئېگەرلەيدۇ

en: Unmount the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى ئېگەرسىزلەيدۇ

en: New
ug: يېڭى

en: Create new file in the given directory
ug: بېرىلگەن مۇندەرىجىگە يېڭى ھۆججەت قۇر

en: Create a new empty folder inside this folder
ug: بۇ قىسقۇچقا يېڭى بوش قىسقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Paste
ug: چاپلا

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: Execute File?
ug: ھۆججەتنى ئىجرا قىلامدۇ؟

en: File Browser
ug: ھۆججەت كۆرگۈ

en: Open Folder W_indow
ug: قىسقۇچ كۆزنەك ئاچ(_I)

en: Error while deleting.
ug: ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Text Completion
ug: تېكىست تاماملاش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Help
ug: ياردەم

en: Clear
ug: تازىلا

en: Down
ug: ئاستى يا ئوق

en: Up
ug: ئۈستى يا ئوق

en: Tests
ug: سىناقلار

note: _("Directory or file selection")
en: Input
ug: كىرگۈز

en: Output file
ug: ھۆججەت چىقار

en: Output to File...
ug: ھۆججەتكە چىقار…

en: No files found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Available options
ug: ئىشلىتىلىشچان تاللانما

en: Verbose output debugging mode.
ug: تەپسىلىي سازلاش ھالىتى.

en: Show version information
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسەت

en: Loading data
ug: سانلىق مەلۇمات يۈكلەۋاتىدۇ

en: Select Custom Icon
ug: ئىختىيارى سىنبەلگە تاللا

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ug: بىرلا سۈرەتنى سۆرەپ ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ تەڭشەڭ.
