Rodent Beta - en to oc translation catalogue (133 entries)

en: Desktop
oc: Burèu

en: List files only
oc: Visualizar pas que los fichièrs dins la tièra

en: Open in New Window
oc: Dobrir dins una fenèstra novèla

en: Open in New Tab
oc: Dobrir dins un onglet novèl

en: Create a compressed archive with the selected objects
oc: Crear un archiu compressat amb los elements seleccionats

en: Create a new archive
oc: Crear un archiu novèl

en: Install
oc: Installar

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Information about the program
oc: Entresenhas a prepaus del programa

en: Show Information
oc: Visualizar las entresenhas

en: Find
oc: Recercar

en: Path
oc: Camin

en: Filter:
oc: Filtre :

en: Contains the _text
oc: _Conten lo _tèxt

en: Close
oc: Tampar

en: Any
oc: Totes

en: Regular
oc: Regulièr

en: Directory
oc: Repertòri

en: Symbolic link
oc: Ligam simbolic

en: Block device
oc: Periferic blòc

en: Character device
oc: Periferic de caractèrs

en: Select folder to search in
oc: Seleccionatz un repertòri ont recercar

en: Searching...
oc: Recèrca...

en: Search results
oc: Resultas de la recèrca

en: Mount Point
oc: Punt de montatge

en: Mount point:
oc: Punt de montatge :

en: Properties
oc: Propietats

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
oc[0]: %'u element
oc[1]: %'u elements

en: Cancel
oc: Anullar

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
oc: Entresenhas

en: Name:
oc: Nom :

en: Folder
oc: Repertòri

en: File Type
oc: Tipe de fichièr

en: MIME Type
oc: Tipe MIME

en: Encoding
oc: Encodatge

en: Open with %s
oc: Dobrir amb %s

en: None
oc: Pas cap

en: Size
oc: Talha

en: Status
oc: Estatut

en: Date Accessed
oc: Data d'accès

en: Apply changes
oc: Aplicar las modificacions

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
oc: Propietari :

en: Read
oc: Lectura

en: Write
oc: Escritura

en: Execute
oc: Executar

en: Group:
oc: Grop :

en: Others:
oc: Autres :

en: Path:
oc: Camin:

en: Owner
oc: Propietari

en: unknown
oc: desconegut

en: Preview
oc: Ulhada

en: Icons
oc: Icònas

en: General Options
oc: Opcions generalas

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
oc: Opcions

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
oc: Copiar

en: Move
oc: Desplaçar

en: Symbolic Link
oc: Ligam simbolic

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Personal settings
oc: Paramètres personals

en: bytes
oc: octets

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Password:
oc: Mot de pas :

en: Hidden
oc: Amagat

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
oc: Activar los elements amb un _doble clic

en: Background image
oc: Imatge de fons

en: Background color
oc: Color de fons

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
oc: Suprimir de fichièrs

en: Output
oc: Sortida

en: %'d item selected | %'d items selected
oc[0]: %'d element seleccionat
oc[1]: %'d elements seleccionats

en: No
oc: Non

en: Yes
oc: Òc

en: Kill
oc: Tuar

en: Warning
oc: Alèrta

en: Overwrite
oc: Remplaçar

en: Rename
oc: Renommar

en: %s (copy)%s
oc: %s (còpia)%s

en: Duplicate each selected item
oc: Duplicar cada element seleccionat

en: Create a symbolic link for each selected item
oc: Crear un ligam simbolic per cada element seleccionat

en: Link to %s
oc: Ligam fins a %s

en: Group
oc: Grop

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
oc[0]: ( que conten %'d element)
oc[1]: ( que conten %'d elements)

en: Home
oc: Repertòri personal

en: Preparing
oc: Preparacion

en: Reload
oc: Tornar cargar

en: Go To
oc: Anar a

en: Cut
oc: Talhar

en: Execute:
oc: Executar :

en: Run in _Terminal
oc: Aviar dins un _terminal

en: Create New Folder
oc: Crear un repertòri novèl

en: Name
oc: Nom

en: Create a new empty file inside this folder
oc: Crear un fichièr void novèl dins aqueste repertòri

en: Select _All
oc: Seleccionar un fichièr

en: _Go
oc: _Anar

en: Descending
oc: Descreissent

en: Ascending
oc: Creissent

en: Type
oc: Tipe

en: By Name
oc: Per nom

en: By Size
oc: Per talha

en: By Date
oc: Per data

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
oc: Visualizar los fichièrs amagats

note: "Find..." "Search"
en: Compare files (diff)
oc: Comparar de fichièrs (diff)

en: Mount the volume associated with this folder
oc: Montar lo volum associat a aqueste repertòri

en: Unmount the volume associated with this folder
oc: Desmontar lo volum associat a aqueste repertòri

en: New
oc: Novèl

en: Create new file in the given directory
oc: Crear un fichièr novèl dins lo repertòri indicat

en: Create a new empty folder inside this folder
oc: Crear un repertòri void novèl dins aqueste repertòri

en: Paste
oc: Pegar

en: _About
oc: _A prepaus

en: Execute File?
oc: Executar lo fichièr ?

en: File Browser
oc: Navigador de fichièrs

en: Open Folder W_indow
oc: Dobrir la fenèstra del repertòr_i

en: Error while deleting.
oc: Error pendent la supression.

en: Text Completion
oc: Autocomplètament de tèxt

en: Clear History
oc: Voidar l'istoric

en: File
oc: Fichièr

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Drecha

en: Actions
oc: Accions

en: Help
oc: Ajuda

en: Compare...
oc: Comparar...

en: Down
oc: Aval

en: Up
oc: Amont

note: _("Directory or file selection")
en: Input
oc: Entrada

en: Output file
oc: Fichièr de sortida

en: Lines:
oc: Linhas :

en: NAME
oc: NOM

en: No files found
oc: Pas cap de fichièr trobat

en: Available options
oc: Opcions disponiblas

en: Show version information
oc: Visualizar las informacions de version

en: Enter password
oc: Picatz lo mot de pas

en: Select Custom Icon
oc: Seleccionatz una icòna personalizada

en: Please drag just one image to set a custom icon.
oc: Seleccionatz un sol imatge per ne far una icòna personalizada.
