Rodent Beta - en to gl translation catalogue (262 entries)

en: Desktop
gl: Escritorio

en: List files only
gl: Mostrar só os ficheiros

en: Extract All Files
gl: Extraer todos os ficheiros

en: Open in New Window
gl: Abrir nunha fiestra nova

en: Open in New Tab
gl: Abrir nunha lingüeta nova

en: Create a compressed archive with the selected objects
gl: Crear un arquivo comprimido cos obxectos seleccionados

en: Create a new archive
gl: Crear un novo arquivo

en: Install
gl: Instalar

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Information about the program
gl: Información sobre o programa

en: Show Information
gl: Mostrar información

en:  [Simulation]
gl: [Simulación]

en: Basic rules:
    
    *  Will match any character zero or more times.
    ?  Will match any character exactly one time
    [] Match any character within the [] 
    ^  Match at beginning of string
    $  Match at end of string
gl: Regras básicas:
    
    * Corresponde-se a calquer carácter, zero ou máis veces.
    ? Corresponde-se a calquer carácter, exactamente unha vez.

en: Reserved characters for extended regexp are
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    In  basic regular expressions the metacharacters
    ?, +, {, |, (, and ) lose their special meaning.
    
    The  period  .   matches  any  single  character.
    The caret ^ matches at the start of line.
    The dollar $ matches at the end of line.
    
    Characters within [ ] matches any single 
           character in the list.
    Characters within [^ ] matches any single
           character *not* in the list.
    Characters inside [ - ] matches a range of
           characters (ie [0-9] or [a-z]).
    
    A regular expression may be followed by one
           of several repetition operators:
    ?      The preceding item is optional and matched
           at most once.
    *      The preceding item will be matched zero
           or more times.
    +      The preceding item will be matched one or
           more times.
    {n}    The preceding item is matched exactly n times.
    {n,}   The preceding item is matched n or more times.
    {n,m}  The preceding item is matched at least n times,
           but not more than m times.
    
    To match any reserved character, precede it with \. 
    
    Two regular expressions may be joined by the logical or
           operator |.
    Two regular expressions may be concatenated.
    
    More information is available by typing "man grep"
gl: Os caracteres reservados para regexp extendida son
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    En expresións regulares básicas os metacaracteres
    ?, +, {, |, (, e ) perden os seus significados usuais.
    
    O ponto  .   corresponde a calquer caracter simples.
    O circunflexo ^ corresponde ao comezo de liña.
    O dolar $ corresponde ao fin de liña.
    
    Os caracteres entre [ ] corresponden a calquer carácter simples da lista
    Os caracteres entre [^ ] corresponden a calquer carácter simples que non
                  está na lista
    Os conxuntos de caracteres denotan-se: [ - ], ex. [0-5] (0,1,2,4,5), [a-z]...
    
    Unha expresión regular pode ir seguida por un ou vários operadores
    ?      O item precedente é opcional e acha-se como moito unha vez.
    *      O item precedente acha-se zero ou máis veces.
    +      O item precedente acha-se unha ou máis veces.
    {n}    O item precedente acha-se exactamente n veces.
    {n,}   O item precedente acha-se n ou máis veces.
    {n,m}  O item precedente acha-se como mínimo n veces,
           mais non máis de m veces.
    
    
    Para procurar calquer carácter reservado, preceda-o con \. 
    
    É posíbel unir duas expresións regulares mediante o operador
    lóxico or |. Sendo tamén posíbel concatena-las.
    
    Pode obter-se mais información tecleando "man grep" na liña de comandos

en: Find
gl: Procurar ...

en: Path
gl: Camiño

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Recursive
gl: Recursivo

en: Find hidden files and directories
gl: Procurar ficheiros e cartafoles acochados

en: Stay on single filesystem
gl: Limitar-se a un só sistema de arquivos

en: Content search
gl: Procurar polo contido

en: Contains the _text
gl: Contén o _texto

en: Case sensitive search
gl: Diferenzar maiusculas e minusculas

en: Extended regexp
gl: Regexp extendida

en: Do not look into binary files
gl: Non procurar en arquivos binários

en: Apply
gl: Aplicar

en: Close
gl: Pechar

en: Any
gl: Calquera

en: Regular
gl: Normal

en: Directory
gl: Directório

en: Block device
gl: Dispositivo de bloque

en: Character device
gl: Dispositivo de carácter

en: Maximum:
gl: Máximo:

en: Search Complete
gl: Procura terminada

en: Select Files...
gl: Escoller os ficheiros...

en: Select folder to search in
gl: Seleccione o cartafol no que seleccionar

en: Searching...
gl: Buscando...

en: Search results
gl: Buscar resultados

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Mount point:
gl: Punto de montaxe:

en: Partition
gl: Partición

en: Partition type:
gl: Tipo de partición:

en: address already in use
gl: o enderezo xa está a ser usado

en: Properties
gl: Propriedades

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
gl[0]: %'u obxecto
gl[1]: %'u obxectos

en: Cancel
gl: Cancelar

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
gl: Información

en: Name:
gl: Nome:

en: Folder
gl: Cartafol

en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: MIME Type
gl: Tipo MIME

en: Encoding
gl: Codificación

en: Open with %s
gl: Abrir _con %s

en: None
gl: Ningun

en: Size
gl: Tamaño :

en: Status
gl: Estado

en: Last Modification
gl: Última modificación

en: Date Accessed
gl: Data de acceso

en: Permissions
gl: Permisos

en: Apply changes
gl: Aplicar os cambios

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
gl: Propietario:

en: Read
gl: Ler

en: Write
gl: Escreber

en: Execute
gl: Executar

en: Set UID
gl: Definir UID

en: Group:
gl: Grupo:

en: Set GID
gl: Definir GID

en: Others:
gl: Outros:

en: Sticky
gl: Fixada

en: Path:
gl: Rota de acceso:

en: %5d item | %5d items
gl[0]: %5d elemento
gl[1]: %5d elementos

en: Owner
gl: Dono

en: unknown
gl: descoñecido

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Select a folder
gl: Seleccione un cartafol

en: Icons
gl: Iconas

note: //////////////// General
en: General
gl: Xeral

en: General Options
gl: Opcións xerais

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
gl: Opcións

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
gl: Copiar

en: Move
gl: Mover

en: Symbolic Link
gl: Ligazón simbólica

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
gl: Eliminar

en: Shred
gl: Borrar totalmente

en: Edit the list of environment variables and associated values
gl: Editar a lista de variábeis de ambiente e os valores asociados

en: Variable
gl: Variábel

en: Value
gl: Valor

en: Personal settings
gl: Configuracións persoais

note: directory cache
en: Restart
gl: Reiniciar

en: The location is empty.
gl: O lugar está baleiro.

en: Supply a username and password below.
gl: Indique en baixo un nome de usuario e o contrasinal.

en: Username:
gl: Usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Hidden
gl: Agochados

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
gl: Activar elementos con _dobre clic

en: Path to the desktop directory
gl: Rota ao cartafol de escritorio

en: Background image
gl: Imaxe de fondo

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Background transparency:
gl: Transparencia do fondo:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
gl: Detallado

en: Exclude other filesystems
gl: Excluír outros sistemas de ficheiros

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
gl: Borrar os ficheiros

en: Output
gl: Saída

en: %'d item selected | %'d items selected
gl[0]: %'d elemento seleccionado
gl[1]: %'d elementos seleccionados

en: Terminate (TERM)
gl: Terminar (TERM)

en: Confirm
gl: Confirmación

en: No
gl: Non

en: Yes
gl: Si

en: Kill (KILL)
gl: Matar (KILL)

en: Kill
gl: Matar

en: Warning
gl: Aviso

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Rename
gl: Renomear

en: %s (copy)%s
gl: %s (copia)%s

en: Duplicate each selected item
gl: Duplicar cada un dos elementos seleccionados

en: link to %s
gl: ligazón para %s

en: Create a symbolic link for each selected item
gl: Crear unha ligazón simbólica para cada un dos elementos seleccionados

en: Link to %s
gl: Ligazón para %s

en: Installed Plugins
gl: Extensións instaladas

en: Group
gl: Grupo

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
gl[0]:  (contén %'d elemento)
gl[1]:  (contén %'d elementos)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
gl: Selección

en: Reading directory:
gl: A ler o cartafol:

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
gl: A cargar o cartafol...

en: Home
gl: Cartafol persoal

en: Preparing
gl: Preparando

en: Reload
gl: Recargar

en: Go back
gl: Voltar...

en: Go To
gl: Ir para

en: Cut
gl: Cortar

en: Execute:
gl: Executar:

en: Run in _Terminal
gl: Executar no _Terminal

en: Create New Folder
gl: Crear un cartafol novo

en: Name
gl: Nome

en: Create a new empty file inside this folder
gl: Crea un novo ficheiro baleiro dentro deste cartafol

en: Select _All
gl: Seleccionar _todo

en: Select Items Matching...
gl: Escoller elementos coincidentes...

en: Go Up
gl: Subir

en: _Go
gl: _Ir

en: Sort By
gl: Ordenar segundo

en: Descending
gl: Descendente

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Type
gl: Tipo

en: By Name
gl: Por nome

en: By Size
gl: Por tamaño

en: By Date
gl: Segundo a data

en: By Owner
gl: Segundo o dono

en: By Group
gl: Segundo o grupo

en: By Permissions
gl: Segundo os permisos

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: Show preview
gl: Mostrar a vista previa

en: Execute Shell Command
gl: Executar unha orde da Shell

en: Mount the volume associated with this folder
gl: Monta o volume asociado a este cartafol

en: Unmount the volume associated with this folder
gl: Desmonta o volume asociado a este cartafol

en: New
gl: Novo

en: Create new file in the given directory
gl: Crear un ficheiro novo no cartafol indicado

en: Create a new empty folder inside this folder
gl: Crea un cartafol baleiro novo dentro deste cartafol

en: Paste
gl: Apegar

en: Select
gl: Seleccionar

en: Unselect
gl: Deseleccionar

en: _About
gl: _Sobre

en: Execute File?
gl: Executar o ficheiro?

en: File Browser
gl: Explorador de ficheiros

en: Open Folder W_indow
gl: Abr_ir a xanela de cartafol

en: All
gl: Todos

en: Error while deleting.
gl: Produciuse un erro ao eliminar.

en: Text Completion
gl: Completación de textos

en: Clear History
gl: Limpar o historial

en: Compare files line by line.
gl: Compara-los ficheiros liña a liña.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICHEIRO1 FICHEIRO2

en: --help  Output this help.
gl: --help  Amosar esta axuda.

en: File
gl: Arquivo

note: populate file item
en: Select File
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Select Directory
gl: Seleccionar Directorio

en: Select patch file
gl: Escoller arquivo parche

en: Create patch file
gl: Criar arquivo parche

en: Switch to patch mode
gl: Trocar a modo parche

en: Switch to diff mode
gl: Trocar a modo diff

en: Exit
gl: Sair

en: Diff Settings
gl: Opcións de Diff

en: Highlight text color
gl: Cor do texto brillante

en: Highlight background color
gl: Cor do fundo brillante

en: Fill polygons
gl: Encher polígonos

en: Show line numbers
gl: Mostrar número de liña

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
gl: -i  --ignore-case  Ignorar maiúsculas/minúsculas no contido do ficheiro.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
gl: -E  --ignore-tab-expansion  Ignora-los cambios pola expansión de tabulacións.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
gl: -b  --ignore-space-change  Ignora-los cambios na cantidade de espacios.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
gl: -w  --ignore-all-space  Ignorar tódolos espacios en branco.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
gl: -B  --ignore-blank-lines  Ignora-los cambios que teñan tódalas liñas en branco

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
gl: -d  --minimal  Procurar atopa-lo conxunto de cambios máis pequeno.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
gl: --speed-large-files  Asumir ficheiros longos e pequenos cambios dispersos.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
gl: --strip-trailing-cr  Elimina-los retornos de carro á fin das liñas de entrada.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
gl: -t  --expand-tabs  Expandi-las tabulacións a espacios na saída.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
gl: -T  --initial-tab  Facer que as tabulacións queden aliñadas poñendo outra
                         tabulación ao principio da liña.

en: Patch Settings
gl: Opcións do modo parche

en: Verbose patch diagnostics
gl: Diagnóstico completo de parche

en: Assume patch is reversed
gl: Asumir parche inverso

en: Auto strip level
gl: Nível de arborización auto

en: Actions
gl: Accións

en: View differences
gl: Ver as diferenzas

en: View patch created differences
gl: Ver as diferenzas do parche criado

en: Apply patch to Hard Drive
gl: Aplicar o parche ao disco ríxido

en: Undo patch to Hard Drive
gl: Anular o parche no disco ríxido

en: Help
gl: Axuda

en: About
gl: Sobre...

en: Clear
gl: Limpar

en: Down
gl: Abaixo

en: Up
gl: Arriba

en: Next file
gl: Novo arquivo ...

en: Previous file
gl: Arquivo prévio

en: Select highlight text color
gl: Cor do texto brillante

en: Select highlight background color
gl: Cor de fondo brillante

en: Tests
gl: Probas

en: There is no next difference
gl: Non há próxima diferénza

en: Running
gl: En execución

en: There is no previous difference
gl: Non há diferénza prévia

note: _("Directory or file selection")
en: Input
gl: Entrada

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
gl: -N  --new-file  Trata-los ficheiros ausentes coma baleiros.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
gl: --unidirectional-new-file  Tratar ficheiros vellos ausentes coma baleiros.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
gl: -r  --recursive  Comparar recursivamente os subdirectorios que se atopen.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
gl: -a  --text  Tratar tódolos ficheiros coma texto

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
gl: --ignore-file-name-case  Ignorar maiúsculas/minúsculas no nome do ficheiro.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
gl: -s  --report-identical-files  Informar cando dous ficheiros son o mesmo.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
gl: -x PAT  --exclude=PAT  Exclui-los ficheiros que coinciden co PATrón.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
gl: -X FICH  --exclude-from=FICH  Excluir ficheiros que coinciden con algún
                                    patrón do FICHeiro.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
gl: -S FICH  --starting-file=FICH  Comezar no FICHeiro ao comparar directorios.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
gl: --from-file=FICH1  Comparar FICH1 con tódolos operandos. Pode ser directorio.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
gl: --to-file=FICH2  Comparar tódolos operandos con FICH2. Pode ser un directorio.

en: Output file
gl: Ficheiro de saída

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
gl: --normal  Producir un diff normal.

en: Show in Context
gl: Mostrar en contexto

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
gl: -e  --ed  Producir un script de ed.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
gl: -n  --rcs  Producir un diff en formato RCS.

en: NAME
gl: NOME

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
gl: -D NOME  -ifdef=NOME  Amosa-lo ficheiro mesturado con diffs `#ifdef NOME'.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
gl: -q  --brief  Producir unha saída só se os ficheiros teñen diferencias.

en: Side-by-side merge of file differences.
gl: Mestura en dúas columnas das diferencias entre os ficheiros.

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
gl: Escolla un nome para o arquivo parche no próximo diálogo, por favor

en: standard output
gl: saída estándar

en: Output to File...
gl: Pór a saída no ficheiro...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
gl: Non se escolleu nengun arquivo parche

en: No directory to apply patch has been selected.
gl: Non se escolleu ningun directório para aplicar o arquivo parche

en: No left path has been selected.
gl: Non se escolleu o camiño de aceso da esquerda

en: No right path has been selected.
gl: Non se escolleu o camiño de aceso da direita

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
gl: Non se pode ler o arquivo parche

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
gl: Os arquivos son idénticos
    (ou arquivos binários que poden ou non diferenzar-se)

en: Patch file is not in unified format
gl: O parche non está nun formato unificado

en: ****Empty file****
gl: ****Arquivo baleiro****

en: No files found
gl: Non se encontrou ningún ficheiro

en: Number of subdirectories:
gl: Número de subcartafoles:

en: Binary comparison
gl: Comparación binaria

en: couldn't allocate color
gl: Non se pode alocar cores

en:  versus
gl:  contra

en: Differences ...
gl: Diferenzas ...

en: Available options
gl: Opcións dispoñíbeis

en: Verbose output debugging mode.
gl: Modo de saída detallada de depuración.

en: Show version information
gl: Mostrar información da versión

en: Loading data
gl: A cargar os datos

en: Select Custom Icon
gl: Seleccionar a icona personalizada

en: Please drag just one image to set a custom icon.
gl: Arrastre só unha imaxe para estabelecer unha icona personalizada.
