Rodent Beta - en to cs translation catalogue (287 entries)

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: List files only
cs: Vypsat pouze soubory

en: Extract All Files
cs: Rozbalit všechny soubory

en: Open in New Window
cs: Otevřít v novém okně

en: Open in New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Create a compressed archive with the selected objects
cs: Vytvořit komprimovaný archiv s vybranými objekty

en: Create a new archive
cs: Vytvořit nový archiv

en: Install
cs: Instalovat

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Information about the program
cs: Informace o programu

en: Show Information
cs: Zobrazit informace

en:  [Simulation]
cs:  [Simulace]

en: Write CD/DVD
cs: Zapsání CD/DVD

en: Basic rules:
    
    *  Will match any character zero or more times.
    ?  Will match any character exactly one time
    [] Match any character within the [] 
    ^  Match at beginning of string
    $  Match at end of string
cs: Základní pravidla:
    
    * Zastupuje žádný nebo více libovolných znaků.
    ? Zastupuje jeden libovolný znak.

en: Reserved characters for extended regexp are
    . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) : 
    In  basic regular expressions the metacharacters
    ?, +, {, |, (, and ) lose their special meaning.
    
    The  period  .   matches  any  single  character.
    The caret ^ matches at the start of line.
    The dollar $ matches at the end of line.
    
    Characters within [ ] matches any single 
           character in the list.
    Characters within [^ ] matches any single
           character *not* in the list.
    Characters inside [ - ] matches a range of
           characters (ie [0-9] or [a-z]).
    
    A regular expression may be followed by one
           of several repetition operators:
    ?      The preceding item is optional and matched
           at most once.
    *      The preceding item will be matched zero
           or more times.
    +      The preceding item will be matched one or
           more times.
    {n}    The preceding item is matched exactly n times.
    {n,}   The preceding item is matched n or more times.
    {n,m}  The preceding item is matched at least n times,
           but not more than m times.
    
    To match any reserved character, precede it with \. 
    
    Two regular expressions may be joined by the logical or
           operator |.
    Two regular expressions may be concatenated.
    
    More information is available by typing "man grep"
cs: Vyhrazené znaky pro regulární výrazy jsou
         . ^ $ [ ] ? * + { } | \ ( ) :
    V základních regulárních výrazech ztrácejí metaznaky
    ?, +, {, |, (, and ) své speciální významy.
    
    Tečka    .  zastupuje libovolný znak.
    Stříška  ^  zastupuje začátek řádku.
    Dolar    $  zastupuje konec řádku.
    
    Znaky uvnitř [ ]   zastupují jeden libovolný
          znak ze seznamu.
    Znaky uvnitř [^ ]  zastupují jeden libovolný
          znak, který není na seznamu.
    Znaky uvnitř [ - ] zastupují jeden znak
          z rozsahu znaků (např.[0-9] nebo [a-z]).
    
    Regulární výraz může následovat jeden
           nebo několik opakovacích operátorů:
    ?      Zastupuje jeden nebo žádný výskyt
           předchozího výrazu.
    *      Zastupuje žádný nebo více výskytů
           předchozího výrazu.
    +      Zastupuje jeden nebo více výskytů
           předchozího výrazu.
    {n}    Zastupuje přesně n násobný výskyt
           předchozího výrazu.
    {n,}   Zastupuje alepoň n násobný výskyt
           předchozího výrazu.
    {n,m}  Zastupuje alespoň n a méně než m
           výskytů předchozího výrazu.
    
    Vyhrazené znaky pro použití ve výrazech se uvozují \.
    
    Dva regulární výrazy mohou být spojeny operátorem |
           (logický součet or).
    Dva regulární výrazy mohou být zřetězené.
    
    Více informací je dostupné po zadání man grep
           v příkazové rádce.

en: Find
cs: Hledat

en: Path
cs: Cesta

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Recursive
cs: Rekurzivní

en: Find hidden files and directories
cs: Prohledat skryté soubory a adresáře

en: Stay on single filesystem
cs: Prohledat pouze jeden souborový systém

en: File type :
cs: Typ souboru :

en: Result limit
cs: Výsledný limit

en: Content search
cs: Hledat vzorek v obsahu souboru

en: Contains the _text
cs: _Obsahuje text

en: Case sensitive search
cs: Při hledání rozlišovat malá a velká písmena

en: Extended regexp
cs: Rozšířený regulární výraz

en: Do not look into binary files
cs: Nezahrnovat binární soubory

en: match :
cs: záznam :

en: anywhere
cs: kdekoliv

en: whole words
cs: celá slova

en: whole lines
cs: celé řádky

en: no match
cs: žádný záznam

en: Apply
cs: Použít

en: Close
cs: Zavřít

en: Any
cs: Libovolné

en: Regular
cs: Regulární

en: Directory
cs: Adresář

en: Symbolic link
cs: Symbolický odkaz

en: Block device
cs: Blokové zařízení

en: Character device
cs: Znakové zařízení

en: Search Complete
cs: Vyhledávání dokončeno

en: Select Files...
cs: Vybrat soubory...

en: Select folder to search in
cs: Výběr složky pro hledání

en: Searching...
cs: Hledá se…

en: Search results
cs: Výsledky hledání

en: Mount Point
cs: Bod připojení

en: Mount point:
cs: Přípojný bod:

en: Partition
cs: Diskový oddíl

en: Partition type:
cs: Typ diskového oddílu:

en: Failed to execute the mount command
cs: Nelze spustit příkaz mount

en: address already in use
cs: adresa se již používá

en: Properties
cs: Vlastnosti

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
cs[0]: %'u položka
cs[1]: %'u položky
cs[2]: %'u položek

en: Cancel
cs: Zrušit

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
cs: Informace

en: Name:
cs: Název:

en: Folder
cs: Složka

en: File Type
cs: Typ souboru

en: MIME Type
cs: Typ MIME

en: Encoding
cs: Kódování

en: Open with %s
cs: Otevřít s %s

en: None
cs: Žádné

en: Size
cs: Velikost

en: Status
cs: Stav

en: Last Modification
cs: Poslední změna

en: Date Accessed
cs: Datum přístupu

en: Permissions
cs: Práva

en: Apply changes
cs: Aplikovat změny

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
cs: Vlastník:

en: Read
cs: Čtení

en: Write
cs: Zápis

en: Execute
cs: Spustit

en: Set UID
cs: Nastavit UID

en: Group:
cs: Skupina:

en: Set GID
cs: Nastavit GID

en: Others:
cs: Ostatní:

en: Path:
cs: Cesta:

en: %5d item | %5d items
cs[0]: %5d položka
cs[1]: %5d položky
cs[2]: %5d položek

en: Owner
cs: Vlastník

en: unknown
cs: neznámý

en: RPM info
cs: Informace o RPM

en: Preview
cs: Náhled

en: Select a folder
cs: Zvolte složku

en: Icons
cs: Ikony

note: //////////////// General
en: General
cs: Obecné

en: General Options
cs: Obecné volby

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
cs: Volby

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
cs: Zkopírovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Symbolic Link
cs: Symbolický odkaz

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
cs: Vyjmout

en: Shred
cs: Zničit

note: /////////////////////////
en: Advanced options
cs: Rozšířená nastavení

en: Variable
cs: Proměnná

en: Value
cs: Hodnota

en: Personal settings
cs: Osobní nastavení

note: directory cache
en: Restart
cs: Restartovat

note: strftime format for non-recent files (older than 6 months) strftime format for non-recent files (older than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the year, month and day (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Ple
en: %b %e  %Y
cs: %e. %b  %Y

note: strftime format for recent files strftime format for recent files (younger than 6 months), in -l output when --time-style=locale is specified.  This should contain the month, day and time (at least), in an order that is understood by people in your locale's territory. Please try to keep the number o
en: %b %e %H:%M
cs: %e. %b %H.%M

en: Gigabytes
cs: Gigabytů

en: Megabytes
cs: Magabytů

en: Kilobytes
cs: Kilobytů

en: The location is empty.
cs: Umístění je prázdné.

en: Supply a username and password below.
cs: Níže zadejte uživatelské jméno a heslo.

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Hidden
cs: Skrytý

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
cs: Aktivovat položky _dvojitým klepnutím

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Background transparency:
cs: Průhlednost pozadí:

note: cp/mv/ln remove:
en: Verbose
cs: Podrobná

en: Exclude other filesystems
cs: Vyjmout jiné souborové systémy

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
cs: Odstranit soubory

note: Add a final overwrite with zeros to hide shredding
en: Overwrite with:
cs: Přepsat pomocí:

en: Output
cs: Výstup

en: %'d item selected | %'d items selected
cs[0]: Vybrána %'d položka
cs[1]: Vybrány %'d položky
cs[2]: Vybráno %'d položek

en: Terminate (TERM)
cs: Ukončit (TERM)

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

en: Kill (KILL)
cs: Zabít (KILL)

en: Kill
cs: Zabít

en: Warning
cs: Varování

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: %s (copy)%s
cs: %s (kopie)%s

en: Duplicate each selected item
cs: Duplikovat každou vybranou položku

en: link to %s
cs: Symbolický odkaz na %s

en: Create a symbolic link for each selected item
cs: Vytvořit symbolický odkaz na každou vybranou položku

en: Link to %s
cs: Odkaz na %s

en: Installed Plugins
cs: Instalované moduly

en: Group
cs: Skupina

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
cs[0]:  (obsahuje %'d položku)
cs[1]:  (obsahuje %'d položky)
cs[2]:  (obsahuje %'d položek)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
cs: Výběr

en: Reading directory:
cs: Načítám adresář:

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
cs: Načítá se složka...

en: Home
cs: Domů

en: Preparing
cs: Připravuje se

en: Reload
cs: Načíst znovu

en: Go back
cs: Zpět

en: Go To
cs: Přejít na

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Execute:
cs: Spouštění:

en: Run in _Terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: Create New Folder
cs: Vytvořit novou složku

en: Name
cs: Jméno

en: Create a new empty file inside this folder
cs: Vytvořit nový prázdný soubor v této složce

en: Select _All
cs: Vybrat vš_e

en: Select Items Matching...
cs: Vybrat odpovídající položky...

en: Go Up
cs: Přejít nahoru

en: _Go
cs: Pře_jít

en: Sort By
cs: Třídit dle

en: Descending
cs: Sestupně

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Type
cs: Typ

en: By Name
cs: dle názvu

en: By Size
cs: dle velikosti

en: By Date
cs: Podle data

en: By Owner
cs: Podle vlastníka

en: By Group
cs: Podle skupiny

en: By Permissions
cs: Podle oprávnění

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Show preview
cs: Zobrazit náhled

en: Open terminal
cs: Otevřít terminál

en: Execute Shell Command
cs: Spustit shellový příkaz

en: Search for
cs: Vyhledat

note: "Find..." "Search"
en: Compare files (diff)
cs: Porovnat soubory (diff)

en: Mount the volume associated with this folder
cs: Připojit svazek asociovaný s touto složkou

en: Unmount the volume associated with this folder
cs: Odpojit svazek asociovaný s touto složkou

note: N_("D_uplicate"),
en: Create Symbolic Link
cs: Vytvořit symbolický odkaz

note: N_("_Link Here"),
en: Touch
cs: Dotek

en: New
cs: Nový

en: Create new file in the given directory
cs: Vytvořit nový soubor v daném adresáři

en: Create a new empty folder inside this folder
cs: Vytvořit novou prázdnou složku v této složce

en: Paste
cs: Vložit

en: Select
cs: Vybrat

en: Unselect
cs: Odznačit

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Execute File?
cs: Spustit soubor?

en: File Browser
cs: Prohlížeč souborů

en: Open Folder W_indow
cs: Otevřít o_kno složky

en: All
cs: Všechny

en: Error while deleting.
cs: Chyba při odstraňování.

en: Text Completion
cs: Doplňování textu

en: Clear History
cs: Vyčistit historii

en: Compare files line by line.
cs: Porovnání souborů řádek po řádku.

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… SOUBOR1 SOUBOR2

en: --help  Output this help.
cs: --help  Vypíše tuto nápovědu.

en: File
cs: Soubor

note: populate file item
en: Select File
cs: Výběr souboru

en: Left
cs: Doleva

en: Right
cs: Doprava

en: Select Directory
cs: Vybrat adresář

en: Select patch file
cs: Výbrat patch soubor

en: Create patch file
cs: Vytvořit patch soubor

en: Switch to patch mode
cs: Přepnout do patch módu

en: Switch to diff mode
cs: Přepnout do diff módu

en: Exit
cs: Konec

en: Diff Settings
cs: Nastavit diff

en: Highlight text color
cs: Zvýraznit barvu textu

en: Highlight background color
cs: Zvýraznit barvu pozadí

en: Fill polygons
cs: Vyplnit trojúhelníky

en: Show line numbers
cs: Zobrazovat čísla řádků

en: -i  --ignore-case  Ignore case differences in file contents.
cs: -i  --ignore-case  Ignoruje velikost písmen v obsahu souboru.

en: -E  --ignore-tab-expansion  Ignore changes due to tab expansion.
cs: -E  --ignore-tab-expansion  Ignoruje změny v odsazení tabelátorem.

en: -b  --ignore-space-change  Ignore changes in the amount of white space.
cs: -b  --ignore-space-change  Ignoruje změny v počtu mezer.

en: -w  --ignore-all-space  Ignore all white space.
cs: -w  --ignore-all-space  Ignoruje všechny mezery.

en: -B  --ignore-blank-lines  Ignore changes whose lines are all blank.
cs: -B  --ignore-blank-lines  Ignoruje změny v případě prázdných řádků.

en: -d  --minimal  Try hard to find a smaller set of changes.
cs: -d  --minimal  Pokusí se nalézt nejmenší sadu změn.

en: --speed-large-files  Assume large files and many scattered small changes.
cs: --speed-large-files  Předpokládá velké soubory a mnoho rozptýlených
                         drobných změn.

en: --strip-trailing-cr  Strip trailing carriage return on input.
cs: --strip-trailing-cr  Odstraní ukončovací znak CR na vstupu.

en: -t  --expand-tabs  Expand tabs to spaces in output.
cs: -t  --expand-tabs  Ve výstupu převede tabulátory na mezery.

en: -T  --initial-tab  Make tabs line up by prepending a tab.
cs: -T  --initial-tab  Na začátek řádků se vloží tabulátor.

en: Patch Settings
cs: Nastavit patch

en: Verbose patch diagnostics
cs: Podrobnější diagnostika patche

en: Assume patch is reversed
cs: Předpokládaný patch je obrácený

en: Auto strip level
cs: Automatická úroveň odstraňování cest

en: Actions
cs: Akce

en: View differences
cs: Zobrazit rozdíly

en: View patch created differences
cs: Zobrazit patchem vytvořené rozdíly

en: Apply patch to Hard Drive
cs: Aplikovat patch na hard disk

en: Undo patch to Hard Drive
cs: Zrušit patch na hard disku

en: Help
cs: Pomoc

en: About
cs: O programu

en: Compare...
cs: Porovnat…

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Down
cs: Dolů

en: Up
cs: Nahoru

en: Next file
cs: Další soubor

en: Previous file
cs: Předchozí soubor

en: Select highlight text color
cs: Vybrat barvu textu

en: Select highlight background color
cs: Výbrat barvu pozadí

note: nerdy part: g_object_class_install_property (object_class, PROP_AUTHORS, g_param_spec_boxed ("authors", _("Authors"), _("List of authors"), G_TYPE_STRV, G_PARAM_READWRITE));
en: Backend:
cs: Podpůrná vrstva:

en: Tests
cs: Testy

en: Number view:
cs: Číselné zobrazení:

en: There is no next difference
cs: Není další rozdíl

en: Running
cs: V činnosti

en: There is no previous difference
cs: Není předchozí rozdíl

note: _("Directory or file selection")
en: Input
cs: Vstup

en: -N  --new-file  Treat absent files as empty.
cs: -N  --new-file  Neexistující soubory považuje za prázdné.

note: UNIDIRECTIONAL_NEW_FILE
en: --unidirectional-new-file  Treat absent first files as empty.
cs: --unidirectional-new-file  Při porovnávání adresářů považuje neexistující
                               soubory v prvém adresáři za prázdné.

note: RECURSIVE
en: -r  --recursive  Recursively compare any subdirectories found.
cs: -r  --recursive  Rekurzívní porovnání všech nalezených podadresářů.

note: TEXT
en: -a  --text  Treat all files as text.
cs: -a  --text  Pokládá všechny soubory za text.

note: IGNORE_FILE_NAME_CASE
en: --ignore-file-name-case  Ignore case when comparing file names.
cs: --ignore-file-name-case  Ignoruje velikost písmen v názvech souborů.

note: REPORT_IDENTICAL_FILES
en: -s  --report-identical-files  Report when two files are the same.
cs: -s  --report-identical-files  Uvede pouze shodné soubory.

en: -x PAT  --exclude=PAT  Exclude files that match PAT.
cs: -x VZOR  --exclude=VZOR  Vynechá soubory odpovídající VZORu.

en: -X FILE  --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
cs: -X SOUBOR  --exclude-from=SOUBOR  Vynechá soubory, které odpovídají
                                      libovolnému vzorku ze SOUBORu.

en: -S FILE  --starting-file=FILE  Start with FILE when comparing directories.
cs: -S SOUBOR  --starting-file=SOUBOR  Při porovnávání adresářů začne souborem
                                       SOUBOR.

en: --from-file=FILE1  Compare FILE1 to all operands.  FILE1 can be a directory.
cs: --from-file=SOUBOR1  Porovná SOUBOR1 se všemi operandy. SOUBOR1 může být
                         adresář.

en: --to-file=FILE2  Compare all operands to FILE2.  FILE2 can be a directory.
cs: --to-file=SOUBOR2  Porovná všechny operandy se SOUBOR2. SOUBOR2 může být
                       adresář.

en: Output file
cs: Výstupní soubor

note: default option normal
en: --normal  Output a normal diff.
cs: --normal  Výstup bude v normálním diff formátu.

en: Unified diff format
cs: Formát unifikovaný diff

en: Lines:
cs: Řádků:

en: Show in Context
cs: Zobrazit v kontextu

note: ed
en: -e  --ed  Output an ed script.
cs: -e  --ed  Vytvoří skript pro ed.

note: rcs
en: -n  --rcs  Output an RCS format diff.
cs: -n  --rcs  Výstup bude ve formátu RCS diff.

en: NAME
cs: JMENO

en: -D NAME  --ifdef=NAME  Output merged file to show `#ifdef NAME' diffs.
cs: -D JMENO  --ifdef=JMENO  Vypíše sloučený soubor s rozdíly `#ifdef JMENO'.

en: -q  --brief  Output only whether files differ.
cs: -q  --brief  Výstup pouze při rozdílných souborech.

en: Side-by-side merge of file differences.
cs: Aplikace změn v souboru v módu `vedle sebe`.

en: Please select a name for the patch file in the next dialog.
cs: Prosím vyberte jméno pro soubor se záplatou v příštím dialogu.

en: standard output
cs: standardní výstup

en: Output to File...
cs: Výstup do souboru...

note: convenience location of duplicate dialog texts non-static
en: No patch file has been selected.
cs: Žádný patch soubor nebyl vybrán.

en: No directory to apply patch has been selected.
cs: Nebyl vybrán žádný adresář na aplikaci patche

en: No left path has been selected.
cs: Nebyla vybrána levá cesta.

en: No right path has been selected.
cs: Nebyla vybrána pravá cesta.

note: static
en: Patch file can not be opened for read!
cs: Nemohu otevřít patch soubor pro čtení!

en: Files are identical
    (or binary files that may or may not differ)
cs: Soubory jsou shodné
    (nebo jsou to binární soubory, které mohou nebo nemusí být různé)

en: Patch file is not in unified format
cs: Patch soubor nemá unifikovaný formát

en: ****Empty file****
cs: *** Prázdný soubor ***

en: No files found
cs: Nenalezeny žádné soubory

en: Number of subdirectories:
cs: Počet podadresářů:

en: Binary comparison
cs: Binární porovnávání

en: couldn't allocate color
cs: Nemohu alokovat barvy

en:  versus
cs:  proti

en: Differences ...
cs: Rozdíly ...

en: Available options
cs: Dostupné možnosti

en: Show version information
cs: Zobrazit informaci o verzi

en: Apply Recursively
cs: Provést rekurzivně

en: Enter password
cs: Zadejte heslo

en: Loading data
cs: Načítají se data

en: Select Custom Icon
cs: Vybrat vlastní ikonu

en: Please drag just one image to set a custom icon.
cs: Nastavte prosím vlastní ikonu přetažením jen jednoho obrázku.
