Rodent Beta - en to ast translation catalogue (142 entries)

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: List files only
ast: Namái llistar ficheros

en: Extract All Files
ast: Estrayer tolos ficheros

en: Open in New Window
ast: Abrir en ventana nueva

en: Open in New Tab
ast: Abrir nuna llingüeta nueva

en: Create a new archive
ast: Cria un archivador nuevu

en: Install
ast: Instalar

en: Uninstall
ast: Desinstalar

en: Information about the program
ast: Información sobro' programa

en: Show Information
ast: Amosar Información

en: Find
ast: Guetar

en: Filter:
ast: Filtru:

en: Contains the _text
ast: Contién el _testu

en: Close
ast: Zarrar

en: Any
ast: Cualesquier

en: Regular
ast: Normal

en: Select Files...
ast: Seleicionar Ficheros...

en: Select folder to search in
ast: Escueya en qué carpeta restolar

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Search results
ast: Resultaos de la gueta

en: Mount Point
ast: Puntu de montax

en: address already in use
ast: Direición n'usu

en: Properties
ast: Propiedaes

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
ast[0]: %'u elementu
ast[1]: %'u elementos

en: Cancel
ast: Encaboxar

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
ast: Información

en: Name:
ast: Nome:

en: Folder
ast: Carpeta

en: File Type
ast: Tipu de ficheru

en: MIME Type
ast: Tipu MIME

en: Encoding
ast: Codificación

en: Open with %s
ast: Abrir con %s

en: None
ast: Dengún

en: Size
ast: Tamañu

en: Status
ast: Estáu

en: Date Accessed
ast: Data d'Accesu

en: Permissions
ast: Permisos

en: Apply changes
ast: Aplicar cambeos

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
ast: Propietariu:

en: Execute
ast: Executar

en: Group:
ast: Grupu:

en: Others:
ast: Otres:

en: %5d item | %5d items
ast[0]: %5d elementu
ast[1]: %5d elementos

en: Owner
ast: Dueñu

en: unknown
ast: desconocíu

en: Preview
ast: Entever

en: Select a folder
ast: Seleiciona una carpeta

en: Icons
ast: Iconos

note: //////////////// General
en: General
ast: Xeneral

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
ast: Opciones

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
ast: Copiar

en: Symbolic Link
ast: Enllaz simbólicu

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
ast: Desaniciar

en: Edit the list of environment variables and associated values
ast: Editar la llista de variables d'entornu y valores asociaos

en: Value
ast: Valor

en: Personal settings
ast: Preferencies personales

note: directory cache
en: Restart
ast: Reaniciar

en: The location is empty.
ast: La ubicación ta erma.

en: Supply a username and password below.
ast: Proporcione abaxo un nome d'usuariu y una contraseña.

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Password:
ast: Contraseña:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
ast: Activar los elementos con una _duble pulsación

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Background transparency:
ast: Tresparencia del fondu:

en: Exclude other filesystems
ast: Escluyir otros sistemes de ficheros

note: Truncate and remove file after overwriting Overwrite File? "Overwrite File" "Overwrite with:"
en: Delete files
ast: Desaniciar ficheros

en: Output
ast: Salida

en: %'d item selected | %'d items selected
ast[0]: %'d elementu seleicionáu
ast[1]: %'d elementos seleicionaos

en: Confirm
ast: Confirmar

en: No
ast: Non

en: Yes
ast: Sí

en: Warning
ast: Avisu

en: Overwrite
ast: Sobroscribir

en: Rename
ast: Renomar

en: %s (copy)%s
ast: %s (copia)%s

en: Duplicate each selected item
ast: Duplica cada elementu seleicionáu

en: link to %s
ast: enllaz a %s

en: Create a symbolic link for each selected item
ast: Fai un enllaz simbólicu pa cada elementu seleicionáu

en: Link to %s
ast: Enllaz haza %s

en: Installed Plugins
ast: Complementos instalaos

en: Group
ast: Grupu

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
ast[0]:  (contién %'d elementu)
ast[1]:  (contién %'d elementos)

note: view_p->selection_count),view_p->selection_count);
en: Selection
ast: Seleición

note: Thread 2: create the population (entries and icons) no point in doing this by thread if there is no status area...
en: Loading folder...
ast: Cargando carpeta...

en: Home
ast: Aniciu

en: Preparing
ast: Tresnando

en: Reload
ast: Recargar

en: Go To
ast: Dir a

en: Cut
ast: Cortar

en: Execute:
ast: E_xecutar:

en: Run in _Terminal
ast: Executar na _Terminal

en: Create New Folder
ast: Criar nueva carpeta

en: Name
ast: Nome

en: Create a new empty file inside this folder
ast: Cria un documentu nuevu ermu dientro d'esta carpeta

en: Select _All
ast: Seleicion_ar too

en: Go Up
ast: Xubir

en: _Go
ast: _Dir

en: Descending
ast: Descendente

en: Ascending
ast: Ascendente

en: Type
ast: Tipu

en: By Name
ast: Por nome

en: By Size
ast: Por tamañu

en: By Date
ast: Por data

en: By Owner
ast: Por propietariu

en: By Group
ast: Por grupu

en: By Permissions
ast: Por permisos

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
ast: Amosar ficheros anubríos

en: Show preview
ast: Amosar vista previa

en: Execute Shell Command
ast: Executar orde del intérprete d'órdenes

en: Mount the volume associated with this folder
ast: Monta'l volume asociáu con esta carpeta

en: Unmount the volume associated with this folder
ast: Desmonta'l volume asociáu con esta carpeta

en: New
ast: Nuevu

en: Create new file in the given directory
ast: Crear un ficheru nuevu na carpeta dada

en: Create a new empty folder inside this folder
ast: Cria una carpeta nueva erma dientro d'esta carpeta

en: Paste
ast: Apegar

en: Select
ast: Seleicionar

en: _About
ast: Tocante _a

en: Execute File?
ast: ¿Executar el ficheru?

en: File Browser
ast: Ñavegador de ficheros

en: Open Folder W_indow
ast: Abrir una v_entana de carpeta

en: Error while deleting.
ast: Fallu al desaniciar.

en: Text Completion
ast: Completáu de testu

en: Clear History
ast: Desaniciar historial

en: File
ast: Ficheru

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Drecha

en: Actions
ast: Aiciones

en: Help
ast: Aida

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Down
ast: Abaxo

en: Up
ast: Arriba

en: Tests
ast: Prebes

note: _("Directory or file selection")
en: Input
ast: Entrada

en: Output file
ast: Ficheru de salida

en: NAME
ast: NOME

en: Output to File...
ast: Salida a ficheru...

en: No files found
ast: Nun s'alcontraron ficheros

en: Available options
ast: Opciones disponibles

en: Show version information
ast: Amosar información de la versión

en: Select Custom Icon
ast: Escoyer Iconu Personalizáu

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ast: Por favor, arrastre namái una imaxe p'afitar un iconu personalizáu.
