Rodent Beta - en to as translation catalogue (113 entries)

en: List files only
as: তালিকা

en: Create a compressed archive with the selected objects
as: নিৰ্বাচিত বস্তু সহযোগে সংকুচিত আৰ্কাইভ নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a new archive
as: নতুন আৰ্কাইভ তৈৰি কৰক

en: Install
as: সংস্থাপন কৰক

en: Uninstall
as: গুচাওক

en: Information about the program
as: প্ৰোগ্ৰাম বিষয়ক তথ্য

en: Show Information
as: তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Find
as: অনুসন্ধান

en: Contains the _text
as: চিহ্নিত লেখাসহ(_t)

en: Close
as: বন্ধ কৰক

en: Any
as: অনিৰ্দিষ্ট

en: Regular
as: স্বাভাবিক

en: Symbolic link
as: সিম্বলিক লিংক

en: Select Files...
as: নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক...

en: Select folder to search in
as: অনুসন্ধানৰ বাবে ফোল্ডাৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Searching...
as: অনুসন্ধান কৰা হৈছে...

en: Search results
as: অনুসন্ধান

en: Mount Point
as: মাউন্ট কৰক

en: address already in use
as: ঠিকনা বৰ্তমানে ব্যৱহৃত হৈছে

en: Properties
as: বৈশিষ্ট্যাবলী

note: TRACE ("selection count=%d\n", view_p->selection_count);
en: %'u item | %'u items
as[0]: %'u-টি বস্তু
as[1]: %u-টি বস্তু

en: Cancel
as: বাতিল

note: gchar *filename=g_path_get_basename(en->path);
en: Information
as: তথ্য

en: Name:
as: নাম:

en: Folder
as: ফোল্ডাৰ

en: File Type
as: নথিপত্ৰ ধৰন

en: MIME Type
as: MIME-ৰ ধৰন

en: Open with %s
as: %s ৰ সহায়ত খোলক

en: None
as: শূণ্য

en: Size
as: মাপ

en: Status
as: অবস্থা

en: Date Accessed
as: সৰ্বশেষ ব্যবহাৰৰ তাৰিখ

en: Permissions
as: অনুমতি

en: Apply changes
as: পৰিবৰ্তন প্ৰয়োগ কৰক

note: } else if (en && IS_SDIR(en->type)){ perm[15] = gtk_check_button_new_with_label(_("Recursive")); }else perm[15]=NULL;
en: Owner:
as: মালিক:

en: Execute
as: চলাওক

en: Group:
as: দল:

en: Others:
as: অন্যান্য:

en: Path:
as: পাথ:

en: Owner
as: মালিক

en: unknown
as: অজ্ঞাত

en: Preview
as: পূৰ্বৰূপে প্ৰদৰ্শন

en: Select a folder
as: এটা ফোল্ডাৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Icons
as: আইকন

note: //////////////// General
en: General
as: সাধাৰণ

note: /////////////////////// Desktop options
en: Options
as: বিকল্প

note: ////////////////////// Copy options
en: Copy
as: নকল কৰক

en: Symbolic Link
as: সাঙ্কেতিক সংযোগ

note: ////////////////////// remove/shred options
en: Remove
as: আঁতৰাওঁক

en: Value
as: মান

en: Personal settings
as: ব্যক্তিগত বৈশিষ্ট্য

note: directory cache
en: Restart
as: পুনৰাৰম্ভ কৰক

en: Supply a username and password below.
as: তলত এটা ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ নাম আৰু গুপ্তশব্দ দিয়ক ।

en: Username:
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা:

en: Password:
as: গুপ্তশব্দ:

note: +1 because zero does not count in enum... general::
en: Activate items with a _double click
as: দুটি ক্লিকেৰ প্ৰয়োগে সক্ৰিয় কৰা হ'ব (_d)

en: Path to the desktop directory
as: ডেস্কট'প পঞ্জিকা নিৰ্দেশকাৰী পাথ

en: Background image
as: পটভূমিৰ ছবি

en: Background color
as: পটভূমিৰ ৰং

en: Exclude other filesystems
as: অন্যান্য নথিপত্ৰ-প্ৰণালী অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ন'হ'ব

en: %'d item selected | %'d items selected
as[0]: %'d-টি বস্তু নিৰ্বাচিত হয়েছে
as[1]: %d-টি বস্তু নিৰ্বাচিত হয়েছে

en: Confirm
as: দৃঢ় কৰক

en: No
as: নহয়

en: Yes
as: হয়

en: Warning
as: সতৰ্কবাণী

en: Overwrite
as: নতুন কৰে লেখা হ'ব

en: Rename
as: পুনৰায় নামকৰণ

en: Duplicate each selected item
as: প্ৰতিটি চিহ্নিত বস্তুৰ প্ৰতিলিপি নিৰ্মাণ কৰক

en: link to %s
as: %s-ৰ লিঙ্ক

en: Create a symbolic link for each selected item
as: প্ৰতিটি নিৰ্মাচিত বস্তুৰ বাবে সিম্বলিক-লিঙ্ক নিৰ্মাণ কৰক

en: Link to %s
as: %s নিৰ্দেশক লিঙ্ক

en: Group
as: দল

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
as[0]:  (%'d-টি বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত)
as[1]:  (%d-টি বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত)

en: Preparing
as: প্ৰস্তুতি

en: Reload
as: পুনৰায় লোড কৰক

en: Cut
as: কাটক

en: Execute:
as: সঞ্চালন:

en: Run in _Terminal
as: টাৰ্মিনালত সঞ্চালন (_T)

en: Name
as: নাম

en: Create a new empty file inside this folder
as: তৈৰি কৰক নথিপত্ৰ

en: Select _All
as: সমস্ত নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: _Go
as: গন্তব্য (_G)

en: Type
as: ধৰন

en: By Name
as: নাম অনুসাৰে

en: By Size
as: মাপ অনুসাৰে

note: end of sort menu items
en: Show hidden files
as: লুকুৱা নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Mount the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম মাউন্ট কৰক

en: Unmount the volume associated with this folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰৰ সৈতে যুক্ত ভলিউম আন-মাউন্ট কৰক

en: New
as: নতুন

en: Create new file in the given directory
as: নিৰ্দিষ্ট পঞ্জিকাত নতুন নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a new empty folder inside this folder
as: বৰ্তমান ফোল্ডাৰেত এটা নতুন ফোল্ডাৰ নিৰ্মাণ কৰক

en: Paste
as: আঠা লগাওক

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: Execute File?
as: নথিপত্ৰ চলোৱা হ'ব নে ?

en: File Browser
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ

en: Open Folder W_indow
as: ফোল্ডাৰ উইন্ডো খোলক (_i)

en: Error while deleting.
as: মুছে ফেলতে সমস্যা ।

en: Text Completion
as: ৰং নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: File
as: নথিপত্ৰ

en: Left
as: বাওঁফালে

en: Right
as: সোঁফালে

en: Actions
as: কৰ্ম

en: Help
as: সহায়

en: Clear
as: পৰিশ্ৰুত কৰক

en: Tests
as: পৰীক্ষা

note: _("Directory or file selection")
en: Input
as: নিবেশ

en: Output file
as: নিৰ্গম নথিপত্ৰ

en: NAME
as: নাম

en: No files found
as: এটাও নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়

en: Available options
as: উপলব্ধ বিকল্প

en: Show version information
as: সংস্কৰণ সংক্ৰান্ত তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Select Custom Icon
as: নিজস্ব আইকন

en: Please drag just one image to set a custom icon.
as: স্বনিৰ্বাচিত.
